Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Hoeveel singles kunnen een huis of appartement kopen? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=247997)

Eurosceptic 6 april 2019 18:56

Hoeveel singles kunnen een huis of appartement kopen?
 
Interessant artikel waar ik wel wat aan heb gehad. Slechts 30 procent van de alleenstaanden in Vlaanderen is in staat om in zijn/haar eentje een woning te kopen.

Citaat:

Met z’n tweeën is het al moeilijk, maar is het haalbaar om alleen een huis te kopen, als single? Immotheker Finotheker rekende het voor je uit.

Slechts 30 % van alle singles kunnen theoretisch een gemiddeld appartement of huis kopen op de Vlaamse woningmarkt
Eén op vijf in ons land leeft als single. Met meer dan 800.000 zijn ze in Vlaanderen, mensen tussen 20 en 69 jaar die als alleenstaande door het leven gaan. In België waren het er in 1970 nog 600.000, in 2008 1,5 miljoen en vorig jaar 1,6 miljoen. Hun aandeel in de samenleving stijgt dus snel. Daar zijn verschillende verklaringen voor.

Waarom zoveel singles?
Een steeds groter aantal jongeren kies eerst voor een carrière en stelt z’n partnerkeuze – bewust of onbewust – uit. Factor twee: het aantal echtscheidingen neemt nog steeds toe. Volgens cijfers van de Federale Overheidsdienst Economie (FOD) zal 64,5% van de koppels die trouwden in 2009, scheiden.

Eénpersoonshuishoudens zijn dus perfect normaal, maar helaas niet de norm als het over financiën gaat. De economische realiteit is nog altijd dat je best met z’n tweeën bent als je een huis wil kopen. De cijfers bewijzen dat: de gemiddelde leeftijd bij de aankoop van een eerste woning is bij koppels 34, bij singles is dat 38, maar de grootste groep is ruim veertig-plus.

Lukt dat, een eigen huis op je eentje?
Stel dat je veertig jaar bent en alleen een huis wil kopen in het Vlaams Gewest? Dat betekent dat je (in 2014) moest rekenen op een gemiddelde verkoopprijs van 214.000 euro voor een woonhuis volgens cijfers van het ministerie van economische zaken. Dat kán als single, maar het is niet voor iedereen weggelegd. Volgens cijfers van de Nationale Bank van België zijn koppels met kinderen en koppels zonder kinderen respectievelijk 81% en 76% eigenaar van de gezinswoning. Bij een alleenstaande met of zonder kinderen is dat respectievelijk 55 % en 44%.

Volgens cijfers van de Immotheker Finotheker leende de gemiddelde single in 2014 een bedrag van 135.612 euro, om daarmee een totaalproject (alle notaris- en registratiekosten inbegrepen) van 209.492 euro te financieren. Diezelfde single brengt eigen spaargeld in van 73.880 euro en heeft een gemiddeld netto-inkomen per maand van 2 230 euro. Hij of zij is - ook weer gemiddeld - 38 jaar. De grootste groep van de singles - 34,8% - is echter ouder dan 40 jaar. Zij lenen gemiddeld 135.849 euro - wat overeenkomt met het gemiddelde voor alle singles samen - met een gemiddelde duur van 19 jaar. Het gemiddeld netto inkomen van deze groep ligt met 2.230 euro ook exact op het gemiddelde inkomen van alle singles samen. Zij brengen gemiddeld 92.721 euro eigen spaarcenten in, wat ongeveer 20.000 euro hoger is dan de gemiddelde inbreng voor alle singles samen. Door langer en meer sparen tot je ouder bent dan 40, stijgt de totale projectkost naar 228.750 euro. Singles die geen kinderen hebben, kiezen vaker voor een appartement dan een woonhuis en omgekeerd.

Gemiddelde slaagkans: 30%
Hoe groot is de kans dat je als single alleen een huis kan kopen? Hoe hoog moet je inkomen en je spaarpot dan zijn? Dat kan je uitrekenen. Stel dat je in 2014 een appartement met een prijskaartje van 214. 000 euro in Vlaanderen koopt, wat is dan het totale kostenplaatje? Bij de koopprijs van het huis komen nog de registratierechten en notariskosten, samen goed voor 22.976 euro. Aan leningskosten (registratie en notariskosten) betaal je 4.744 euro. Opgeteld is dat samen 241.720 euro. Van dat totale bedrag kan je je eigen spaargeld aftrekken. Gemiddeld kan je zo’n 35% van de totale kost sparen, in dit geval is dat 73.880 euro. Het bedrag dat dan overblijft om te gaan lenen, is 167.840 euro.

Als je ervan uitgaat dat je leent tegen een rentevoet van 2,96% en afbetaalt op 25 jaar, dat je 35 % eigen spaargeld inbrengt en maandelijks niet meer aflost dan 33% van je netto-inkomen, dan blijkt dat dat gemiddelde appartement slechts voor 30% van de singles is weggelegd. Slechts 30% van de werknemers in België verdient namelijk meer dan 2.200 euro, volgens de salarisenquête 2014 van Vacature en van de KUL. Deze single betaalt dan 723 euro netto per maand af (789 euro min 65 euro gemiddeld belastingvoordeel via de woonbonus) en houdt op een totaal netto inkomen van 2.200 euro – gemiddeld – 1.474 euro leefgeld over. Slechts 30 % van alle singles kunnen dus theoretisch een gemiddeld appartement of huis kopen op de Vlaamse woningmarkt. Dat is dus een sterke minderheid.

Wat als je geen 35% eigen middelen kan inbrengen, maar slechts de aanschaf- en lening kosten van 28.500 euro (13,5%) zelf kan betalen? Daarvoor moet je 214.000 lenen en moet je netto 940 euro per maand af betalen. Ervan uitgaand dat je maximum 33% van je netto loon spendeert aan je leenuitgaven, heb je in dit geval een netto loon nodig van 2.850 euro per maand. Slechts 10% van de werknemers verdient meer dan 2.900 euro netto per maand.

Een langere looptijd voor je lening kan je maandlasten verlagen, maar banken zijn er niet happig op
Langer lenen, is dat een oplossing?
Hoe kan je het bedrag dat je maandelijks moet afbetalen aan je lening lager houden? Je lening spreiden over een langere looptijd lijkt een goede oplossing. Dat klopt in theorie, maar is in de praktijk niet zo gemakkelijk: als je naar de marktgegevens kijkt, zie je dat de leningen met lange looptijden steeds minder toegekend worden. Leningen waarbij je het geleende bedrag aflost op dertig jaar zijn in het jaar 2015 afgenomen, hun marktaandeel is nog nauwelijks 3%. Banken ontmoedigen bankkredieten op langere termijn met een slechtere tariefzetting, sommige banken bieden woonkredieten op 30 jaar zelfs niet meer aan.

De vragen die me nog resten..

Het al dan niet kunnen betalen van je hypotheek hangt dus af van je netto inkomen.

Je netto inkomen, is dan weer afhankelijk van je burgerlijke staat. Ikzelf heb een hoog bruto inkomen, maar wettelijk gezien ben ik een single.

En dan lees ik dit

Belastingen onrechtvaardig voor singles in België

Fiscaal gezien heb ik er dus meer aan om te trouwen?

Deze is ook interessant. Het verhaal bruto - netto bij mensen met hetzelfde inkomen, maar met een verschillende sociale status in de maatschappij

Hoeveel houd je netto over van je brutoloon?

Citaat:

Stefan

Stefan (32) werkt als kaderlid in een chemisch bedrijf waar hij net na zijn studies begon. Hij kan rekenen op een aardig brutoloon van 4.900 euro en een pak bijkomende voordelen, waaronder maaltijdcheques en een groepsverzekering. Sinds begin dit jaar rijdt Stefan met een nieuwe bedrijfswagen, een Audi A6. Sinds kort leeft hij feitelijk samen met Katelijne (35). Zij is actief in de banksector en heeft een brutoloon van 3.250 euro. Het paar heeft geen kinderen. Van zijn brutoloon houdt Stefan 2.584,09 euro over.

Bruto: 4.900 euro

Netto: 2.584,09 euro

Hicham

Sinds een jaar werkt Hicham (24) als ingenieur bij een bedrijf dat milieuprojecten uitvoert. Hicham is alleenstaand en heeft geen kinderen. Hij heeft een brutoloon van 2.800 euro dat hij combineert met maaltijdcheques en een groepsverzekering. Bovendien is Hicham een sportieveling die elke dag 24 kilometer fietst van en naar zijn werk. Daarvoor krijgt hij een fietsvergoeding van 0,20 euro per kilometer. Hij houdt op het einde van de maand 1.870,86 euro netto over.

Bruto: 2.800 euro

Netto: 1.870,86 euro

Marianne

Marianne (46) werkt als arbeidster in een logistiek bedrijf met een anciënniteit van twintig jaar. Ze pendelt naar het werk met de trein, waarvoor ze een sociaal abonnement heeft. Verder kan ze ook op maaltijdcheques rekenen. Haar brutoloon is 2.850 euro. Marianne is getrouwd met Rudy (49) die als leraar werkt in het lager onderwijs. Het koppel heeft drie kinderen, waarvan de jongste mindervalide is. Marianne verdient 2.320,46 euro netto.

Bruto: 2.850 euro

Netto: 2.320,46 euro

Gerda

Als ambtenaar bij de Vlaamse overheid verdient Gerda (56) 3.600 euro. Ze heeft een anciënniteit van 24 jaar en een master. Ze geniet van een fietsvergoeding, groepsverzekering en maaltijdcheques. Gerda is gescheiden en moeder van een kind. Ze ontvangt netto 2.271,56 op haar rekening.

Bruto: 3.600 euro

Netto: 2.271,56 euro

Tom

Als zelfstandige is Tom (41) actief als marketingspecialist. Maandelijks kan Tom gemiddeld zo’n 5.000 euro factureren. Als zelfstandige kan hij relevante kosten inbrengen. Tom leeft wettelijk samen met Peter (42), een administratief medewerker in een advocatenkantoor. Peter en Tom hebben twee kinderen. Van zijn bruto inkomsten houdt Tom 2.600 euro netto over.

Bruto: 5.000 euro

Netto: 2.600 euro

De schoofzak 6 april 2019 19:10

Waarom zou je als single een huis of appartement kopen, als het zo plezant is om vanaf je eerste wedde alles op te doen aan uitgaan, muziek, eten, reizen, kleren, auto ...?

Afgezien daarvan is er één categorie die specifiek het slechts af is: singles die uit een vechtscheiding komen, en kinderlast hebben.

Tavek 6 april 2019 22:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8985148)
Waarom zou je als single een huis of appartement kopen, als het zo plezant is om vanaf je eerste wedde alles op te doen aan uitgaan, muziek, eten, reizen, kleren, auto ...?

Afgezien daarvan is er één categorie die specifiek het slechts af is: singles die uit een vechtscheiding komen, en kinderlast hebben.

Allez, theeft lang geduurd dat de bompa praat er is.

TV-verslaafde 6 april 2019 23:03

Tja.

Het wordt allemaal opgemaakt aan prullen. Dan ben je een schuldenslaaf tot je 50ste. Eigenlijk niet zoveel compassie met dat soort gedrag.

Tavek 6 april 2019 23:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door TV-verslaafde (Bericht 8985247)
Tja.

Het wordt allemaal opgemaakt aan prullen. Dan ben je een schuldenslaaf tot je 50ste. Eigenlijk niet zoveel compassie met dat soort gedrag.

Bompa #2.

TV-verslaafde 6 april 2019 23:17

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8985250)
Bompa #2.

Och, kom. De "loan shark" is normaal voor velen een wake up call. Dat zij maar een beetje slapen en het allemaal opmaken aan luxe is niet mijn probleem. Het is nog altijd een overlevingsstrijd dit leven zolang er gelimiteerde resources zijn.

Ik dacht dat de jeugd er wel van hield om uitgedaagd te worden. Problemen uit de weg te ruimen, word je intelligenter van. Als je ze teveel helpt blijven ze heel hun leven dom...

Tavek 6 april 2019 23:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door TV-verslaafde (Bericht 8985257)
Och, kom. De "loan shark" is normaal voor velen een wake up call. Dat zij maar een beetje slapen en het allemaal opmaken aan luxe is niet mijn probleem. Het is nog altijd een overlevingsstrijd dit leven zolang er gelimiteerde resources zijn.

Ik dacht dat de jeugd er wel van hield om uitgedaagd te worden. Problemen uit de weg te ruimen, word je intelligenter van. Als je ze teveel helpt blijven ze heel hun leven dom...

We hebben simpelweg inflatie nodig, en veel.

TV-verslaafde 7 april 2019 00:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8985270)
We hebben simpelweg inflatie nodig, en veel.

Citaat:

Historisch gezien is inflatie in ontwikkelde economieën altijd gekoppeld geweest aan externe schokken: aan politieke crises, revoluties, oorlogen of vondsten van nieuwe voorraden goud of zilver (die lange tijd als geld dienden). Na afloop van dergelijke schokken herstelde het prijspeil, dat daardoor eeuwenlang rond hetzelfde niveau schommelde. Pas sinds ca. 1940 kent de westerse wereld een seculiere (niet-tijdelijke) inflatie.
Och, de bankiers roepen al om inflatie als een moslim op een berg iets schreeuwt. Dat van die vlinder die met zijn vleugels klappert in de Himalaya en dan een lawine ergens in de Andes. Als je een land hebt met een centrale bank hebt klopt dit gegeven. Je kan ook eindeloos speculeren op valuta. De gewone man compleet kapot belasten. Zelf geen belastingen betalen als bank. Je interesten verhogen naar 20% voor een peulenschil. Heel der soort handeltjes domineren zoals die in goud en zilver. Investeren in oorlogswapens en allerlei andere duistere zaken.

En uiteindelijk zo landen ten gronde richten zoals we hebben gezien met de laatste bankencrisis...

TV-verslaafde 7 april 2019 00:15

Ze hebben geen leger dat is het verschil met vroeger. Alhoewel dat het Amerikaanse leger een instituut nu is dat volledig ten dienste staat van de oligarchie. Ze wilden de handel in olie compleet domineren door van het Midden Oosten een puinhoop te maken. De counter van Europa was om nu alles in te zetten op groene waanzin om zo dit handeltje te slim af te zijn. Het is allemaal niet zo moeilijk als je het eenmaal doorhebt.

Oligarchie is de kanker van de menselijke geschiedenis.

TV-verslaafde 7 april 2019 00:41

Volgende stap van de oligarchie is de ruimte koloniseren. :lol: Hehe.

Musk e.d. met hun pruts raketten zijn daar volop met bezig. Want als op 1 of andere planeet een soort zeldzaam metaal te vinden is kunnen ze die handel weer domineren. En al de anderen kunnen dat niet, zeldzame metalen ontginnen op 1 of andere planeet. Kunnen we woekerprijzen vragen en er komt wel een revolutie van.

Als dat niet lukt hebben we nog silicon valley. Dan gaan we mensen ontginnen zoals mijnbouw. Compleet programmeren zodat ze nog meer kunnen consumeren e.d. Ruggengraat verbonden met allerlei high tech brol om zo de ultieme controle te kunnen uitvoeren over mensen. Want mensen zijn geluksmachines waar je luxe en comfort in propt en je krijgt controle en passieve consumenten terug in de plaats. Mensen worden toch gedreven door irrationele lusten en emoties; we kunnen dat uitbuiten.

Allee kom zeg.

patrickve 7 april 2019 06:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985146)
Je netto inkomen, is dan weer afhankelijk van je burgerlijke staat. Ikzelf heb een hoog bruto inkomen, maar wettelijk gezien ben ik een single.

En dan lees ik dit

Wel grappig dat een ingenieur hier minder verdient dan een arbeidster.

Sinds een jaar werkt Hicham (24) als ingenieur Netto: 1.870,86 euro

Marianne (46) werkt als arbeidster... Netto: 2.320,46 euro

In dat lijstje is de ingenieur veruit de slechtst betaalde.

"ons onderwijs gaat naar de kloten" zaagt men dan. Waarom zou men, begot ?

patrickve 7 april 2019 06:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8985270)
We hebben simpelweg inflatie nodig, en veel.

Gij kunt soms grappige dingen zeggen... of was dat een mop ?


reservespeler 7 april 2019 06:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985146)
Interessant artikel waar ik wel wat aan heb gehad. Slechts 30 procent van de alleenstaanden in Vlaanderen is in staat om in zijn/haar eentje een woning te kopen.



De vragen die me nog resten..

Het al dan niet kunnen betalen van je hypotheek hangt dus af van je netto inkomen.

Je netto inkomen, is dan weer afhankelijk van je burgerlijke staat. Ikzelf heb een hoog bruto inkomen, maar wettelijk gezien ben ik een single.

En dan lees ik dit

Belastingen onrechtvaardig voor singles in België

Fiscaal gezien heb ik er dus meer aan om te trouwen?

Deze is ook interessant. Het verhaal bruto - netto bij mensen met hetzelfde inkomen, maar met een verschillende sociale status in de maatschappij

Hoeveel houd je netto over van je brutoloon?


Een ingenieur met een brutoloon van 2800 euro?

Anna List 7 april 2019 08:41

Goeie huurders moeten er ook zijn hé.

Zipper 7 april 2019 08:52

Nogal wiedes dat ge met één wedde minder kunt dan met twee.

Anna List 7 april 2019 09:00

Wie heeft ooit dat idiote idee gelanceerd dat je met een laag of gemiddeld single inkomen ook een huis of een appartement zou moeten kunnen kopen?

Mss beter t idee promoten dat hard studeren of hard en veel werken kan helpen?

patrickve 7 april 2019 09:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 8985377)
Nogal wiedes dat ge met één wedde minder kunt dan met twee.

Ge hebt normaal gezien dezelfde woning niet nodig he.

patrickve 7 april 2019 09:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 8985379)
Mss beter t idee promoten dat hard studeren of hard en veel werken kan helpen?

Als ge de netto lonen ziet in de beginpost dan is dat wel het domste wat ge kunt doen, niewaar...

parcifal 7 april 2019 09:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door patrickve (Bericht 8985312)
Wel grappig dat een ingenieur hier minder verdient dan een arbeidster.

Sinds een jaar werkt Hicham (24) als ingenieur Netto: 1.870,86 euro

Marianne (46) werkt als arbeidster... Netto: 2.320,46 euro

In dat lijstje is de ingenieur veruit de slechtst betaalde.

Maar ook de jongste, die nog alles moet bewijzen.

Een diploma is -de eerste jaren toch- gewoon een indicatie voor de richtingscoefficient van de raaklijn aan de looncurve.

Als Hicham goed functioneert (diploma en skills zijn 2 nogal verschillende dingen) zal hij na 20 jaar veel hoger zitten qua netto verloning dan Marianne.

Universalia 7 april 2019 09:37

Tijdens het surfen over het net kom je ze me de regelmaat van de klok tegen, die sites (jobs, jobs, jobs sites) die weten te 'vertellen' wat mensen verdienen in een bepaalde sector.

Bij sommige van die bedragen, die op de sites gepost worden bij jobs, kan je u ook vragen gaan stellen?

Hypochonder 7 april 2019 09:43

Mensen die alleenstaand willen zijn en dan nog een eigen auto, een kind, de laatste smartphone met dure apps, uitgaan met vrienden, friends with benefits en de hele zooi willen die moeten niet zeuren dat ze geen eigen huis kunnen permiteren. Zoiets is doodnormaal.

Tavek 7 april 2019 09:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 8985314)
Een ingenieur met een brutoloon van 2800 euro?

In de prive is dat zowat het startsalaris voor een ingenieur.

Maar als je wat je best doet, blijf je daar niet lang op hangen.

Tavek 7 april 2019 09:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door patrickve (Bericht 8985313)
Gij kunt soms grappige dingen zeggen... of was dat een mop ?


Neen, ik heb een hypotheek. Dat die schuld zich maar weginflateert :p

Eduard Khil 7 april 2019 10:51

Ik heb mijn huis alleen gekocht. Nog voor mijn 40ste zal het afbetaald zijn. Maar ik ben dan ook geen luie debiel, maar een geniale en goed betaalde ingenieur :lol:


Feitelijk zou ik nu al schuldenvrij kunnen zijn, maar het fiscaal voordeel is nog altijd te interessant om te laten liggen + mijn intrestvoet is zo belachelijk laag dat ik mijn geld beter beleg op de beurs dan er mijn schulden mee af te lossen.

Anna List 7 april 2019 11:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eduard Khil (Bericht 8985446)
Ik heb mijn huis alleen gekocht. Nog voor mijn 40ste zal het afbetaald zijn. Maar ik ben dan ook geen luie debiel, maar een geniale en goed betaalde ingenieur :lol:


Feitelijk zou ik nu al schuldenvrij kunnen zijn, maar het fiscaal voordeel is nog altijd te interessant om te laten liggen + mijn intrestvoet is zo belachelijk laag dat ik mijn geld beter beleg op de beurs dan er mijn schulden mee af te lossen.

Tijd om te verkopen of verhuren en t zelfde truukje nog eens te doen met een nog dubbel zo duur. ;-)

De schoofzak 7 april 2019 11:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 8985379)
Wie heeft ooit dat idiote idee gelanceerd dat je met een laag of gemiddeld single inkomen ook een huis of een appartement zou moeten kunnen kopen?

Mss beter t idee promoten dat hard studeren of hard en veel werken kan helpen?

Wie dat was met dat idee dat ook een alleenstaande met laag of gemiddeld inkomen een huisJE of appartementTJE moet kunnen kopen (mits wat inspanning .. bla bla ..), weet ik niet.

Maar het was/is wel een zeer goed idee.

Ik weet wel dat het Steve Stunt Albertkanaal was die de radicale sossen in de huisvestingsmaatschappijen bruskeerde door te stellen dat ze meer moeite moesten doen om de sociale huurder aan te sporen/gelegenheid te geven zijn woning aan te kopen.
Die oude sossen vonden dat "deelnemen aan het kapitalisme".
Steve Stunt A. stelde dat niemand gelukkiger was dan de doorgaans gelukkige mens die daarboven nog eens in zijn eigen woning woont.

De schoofzak 7 april 2019 11:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 8985377)
Nogal wiedes dat ge met één wedde minder kunt dan met twee.

Vooral nogal wiedes dat een samenspan van twee mensen veel gemeenschappelijke kosten kunnen uitsparen.
(in die zin zou het huwelijksquotiënt beter vervangen worden door volledig aparte en individuele belastingsaanslagen .... alweer mijn dada van afschaffing van het burgerlijk huwelijk)

De schoofzak 7 april 2019 11:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hypochonder (Bericht 8985405)
Mensen die alleenstaand willen zijn en dan nog een eigen auto, een kind, de laatste smartphone met dure apps, uitgaan met vrienden, friends with benefits en de hele zooi willen die moeten niet zeuren dat ze geen eigen huis kunnen permiteren. Zoiets is doodnormaal.

Zwier die categorie maar uit je lijst, want die kosten niets extra, integendeel.

Libro 7 april 2019 11:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tavek (Bericht 8985235)
Allez, theeft lang geduurd dat de bompa praat er is.

Singles nemen ruimte in die anders door een heel gezin kan worden ingenomen. Bovendien klaagt schoof het consumentisme van de Happy Singles aan. Uitgerekend jij zou je hier toch in moeten vinden?

Eurosceptic 7 april 2019 11:43

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door patrickve (Bericht 8985312)
Wel grappig dat een ingenieur hier minder verdient dan een arbeidster.

Sinds een jaar werkt Hicham (24) als ingenieur Netto: 1.870,86 euro

Marianne (46) werkt als arbeidster... Netto: 2.320,46 euro

In dat lijstje is de ingenieur veruit de slechtst betaalde.

"ons onderwijs gaat naar de kloten" zaagt men dan. Waarom zou men, begot ?

Gewoon al grappig dat er een ingenieur is die Hicham heet.
De meeste Hichams in onze maatschappij zijn beroepsdoppers, kebabzaakuitbaters, drugsdealers of in het beste geval arbeiders

Libro 7 april 2019 11:52

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985483)
Gewoon al grappig dat er een ingenieur is die Hicham heet.
De meeste Hichams in onze maatschappij zijn beroepsdoppers, kebabzaakuitbaters, drugsdealers of in het beste geval arbeiders

Gelijkgeschakeld diploma uit Afghanistan?

Mambo 7 april 2019 11:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hypochonder (Bericht 8985405)
Mensen die alleenstaand willen zijn en dan nog een eigen auto, een kind, de laatste smartphone met dure apps, uitgaan met vrienden, friends with benefits en de hele zooi willen die moeten niet zeuren dat ze geen eigen huis kunnen permiteren. Zoiets is doodnormaal.

Het alternatief is helemaal alleen in uw eigen huis gaan zitten en schrik hebben dat er iemand komt die je iets moet aanbieden.

Wat nogal veel te zien is nu.

Ook plezant anders.

Mambo 7 april 2019 11:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eduard Khil (Bericht 8985446)
Ik heb mijn huis alleen gekocht. Nog voor mijn 40ste zal het afbetaald zijn. Maar ik ben dan ook geen luie debiel, maar een geniale en goed betaalde ingenieur :lol:


Feitelijk zou ik nu al schuldenvrij kunnen zijn, maar het fiscaal voordeel is nog altijd te interessant om te laten liggen + mijn intrestvoet is zo belachelijk laag dat ik mijn geld beter beleg op de beurs dan er mijn schulden mee af te lossen.

Op de pink sheets gaat het idd over centiemen .

patrickve 7 april 2019 12:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985483)
Gewoon al grappig dat er een ingenieur is die Hicham heet.
De meeste Hichams in onze maatschappij zijn beroepsdoppers, kebabzaakuitbaters, drugsdealers of in het beste geval arbeiders

In tegendeel. Je vindt nogal veel zulke mensen in wiskundig georiënteerde richtingen zoals ingenieur. Vaak zijn ze daar vrij goed in. Veruit de meeste leraren wiskunde hier zijn van Arabische origine. Als het een Europeaan is, is 't meestal nen ouwe. Deftig spreken en schrijven is een andere affaire.

Eurosceptic 7 april 2019 12:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 8985148)
Waarom zou je als single een huis of appartement kopen, als het zo plezant is om vanaf je eerste wedde alles op te doen aan uitgaan, muziek, eten, reizen, kleren, auto ...?

Afgezien daarvan is er één categorie die specifiek het slechts af is: singles die uit een vechtscheiding komen, en kinderlast hebben.

Mensen in onze Belgische samenleving gaan er steeds vanuit dat iemand die gestudeerd heeft of hard werkt, zijn droomhuis perfect kan realiseren. Ik hoor het mijn ouders nog zeggen. Met de verdubbeling van huizenprijzen tijdens de afgelopen 20 jaar zien we dat dit duidelijk verandert. Dat het grootste merendeel van de bevolking een partner nodig heeft om een huis te kunnen kopen.

Het creëert een geweldige druk om samen te zijn. Het alternatief voor iedereen die minder dan 2200 euro netto/maand heeft, is blijvend te moeten huren/ geld weggooien. Als resultaat daarvan floreren datingsites momenteel (ze gooien je dood met reclame op tv) en gaan mensen relaties aan met puur financiële doeleinden. Al zullen ze dat natuurlijk nooit toegeven.

Minimum 70% van die relaties gaan de komende 20 jaar op de klippen lopen. En van die 30% die samenblijven zijn er een hoop mensen die het doen voor de kinderen of voor geld. Die gedachte is toch totaal deprimerend.

Ik heb het geluk dat mijn ouders vastgoed bezitten, en dat hun bezittingen uiteindelijk op mijn naam terecht zullen komen.
We zien nu al op de vastgoedmarkt dat in 60% van de gevallen ouders hun kinderen geld toestoppen. Ik wil zelf minimaal 1 kind, en zal garanderen dat dat kind niet afhankelijk wordt van een relatie te moeten hebben om een huis te kunnen kopen.

De nieuwe realiteit is dat niet je job, maar wel je afkomst en de keuzes van je ouders bepalen of je succesvol zal zijn. Met keuzes bedoel ik dan hoeveel kinderen ze maken, en hun partnerkeuze die al dan niet tot een scheiding leidt.

Een bekwame ingenieur die 3 kinderen maakt met een vrouw waar hij uiteindelijk door in een vechtscheiding terecht komt, heeft het nog niet zo mooi voor elkaar.

Mijn doel is uiteindelijk om het familievermogen verstandig te beheren en zelfs uit te breiden. Ik heb dan ook een grondige hekel aan mensen die vinden dat de erfbelasting nog omhoog moet

Anna List 7 april 2019 12:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985504)
Mensen in onze Belgische samenleving gaan er steeds vanuit dat iemand die gestudeerd heeft of hard werkt, zijn droomhuis perfect kan realiseren. Ik hoor het mijn ouders nog zeggen. Met de verdubbeling van huizenprijzen tijdens de afgelopen 20 jaar zien we dat dit duidelijk verandert. Dat het grootste merendeel van de bevolking een partner nodig heeft om een huis te kunnen kopen.

Het creëert een geweldige druk om samen te zijn. Het alternatief voor iedereen die minder dan 2200 euro netto/maand heeft, is blijvend te moeten huren/ geld weggooien. Als resultaat daarvan floreren datingsites momenteel (ze gooien je dood met reclame op tv) en gaan mensen relaties aan met puur financiële doeleinden. Al zullen ze dat natuurlijk nooit toegeven.

Minimum 70% van die relaties gaan de komende 20 jaar op de klippen lopen. En van die 30% die samenblijven zijn er een hoop mensen die het doen voor de kinderen of voor geld. Die gedachte is toch totaal deprimerend.

Ik heb het geluk dat mijn ouders vastgoed bezitten, en dat hun bezittingen uiteindelijk op mijn naam terecht zullen komen.
We zien nu al op de vastgoedmarkt dat in 60% van de gevallen ouders hun kinderen geld toestoppen. Ik wil zelf minimaal 1 kind, en zal garanderen dat dat kind niet afhankelijk wordt van een relatie te moeten hebben om een huis te kunnen kopen.

De nieuwe realiteit is dat niet je job, maar wel je afkomst en de keuzes van je ouders bepalen of je succesvol zal zijn. Met keuzes bedoel ik dan hoeveel kinderen ze maken, en hun partnerkeuze die al dan niet tot een scheiding leidt.

Een bekwame ingenieur die 3 kinderen maakt met een vrouw waar hij uiteindelijk door in een vechtscheiding terecht komt, heeft het nog niet zo mooi voor elkaar.

Mijn doel is uiteindelijk om het familievermogen verstandig te beheren en zelfs uit te breiden. Ik heb dan ook een grondige hekel aan mensen die vinden dat de erfbelasting nog omhoog moet

Een verdubbeling van prijzen op twintig jaar is gewoon normale inflatie en bewijst eerder het tegendeel van je stelling.

Duupje 7 april 2019 13:15

Ik heb helemaal alleen gekocht. Als alleenstaande met kinderen.
Het is dus best mogelijk. Nee, uiteraard geen poepsjieke villa en er is een beetje werk aan. Maar eens volledig in orde en dat is niet zo lang meer, verkoop ik het en koop ik een duurder, ofwel woon ik er tot ik doodval. Ik heb geen zin andere eigenaars rijk te maken (sorry Annake ;-) ).
Ik zie dat huis kopen eerder als een extra spaarpot voor mijn zonen.

En voor de domme opmerking hier ergens op deze topic. Ik heb een auto, smartphone, kinderen, dieren en geen schulden op de hypotheek na. En wij eten nog goed ook elke dag. Ik ga wel niet meer vaak op vakantie en geen dure buitenlandse reizen voorlopig.
Alles is een kwestie van prioriteiten stellen. Moest ik volledig alleen zijn, zou ik ook iets kopen. Kwestie van gerust te zitten in den oude dag. Ik zeg het mijn zonen ook: studeren, werken en zo gauw je kan, kopen. Al is het een appartement met 1 slaapkamer of een klein huisje. Later ben je dikwijls blij dat je het hebt. Zeker gezien het geklooi met pensioenen. Het is iets om op terug te kunnen vallen voor hun. Het leven maakt al te vaak veel rare kronkels en voor niks gaat alleen de zon op he.

Duupje 7 april 2019 13:18

Ik hoop alleen dat ze niet op een dag thuis komen en zeggen: "mamski, we komen een containerwoning in de tuin plaatsen! We're ba'ack!!" :lol:

Eurosceptic 7 april 2019 13:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 8985518)
Een verdubbeling van prijzen op twintig jaar is gewoon normale inflatie en bewijst eerder het tegendeel van je stelling.

Ik weet niet over welke stelling je het hebt. Maar ik denk dat veel mensen het er over eens zijn dat je financiële afkomst meer bepaalt wat je je kan permitteren, dan je opleidingsniveau en je job.

Huizenprijzen zijn in 20 jaar verdubbeld maar je salaris niet.
Het wordt dus zwaarder voor jongeren om zelf iets te kopen. De jongeren die een leven met rijkdom zullen genieten, zijn de jongeren die iets van hun ouders krijgen.
Dat is iets wat ik heel goed in het achterhoofd zal hebben op het moment dat ik aan kinderen (of beter een kind) begin

Werken loont steeds minder, en met een toekomst vol automatisering en verdwijnende jobs gaat dat nog extremer worden. Arbeiders gaan eruit.

Duupje 7 april 2019 14:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Eurosceptic (Bericht 8985554)
Ik weet niet over welke stelling je het hebt. Maar ik denk dat veel mensen het er over eens zijn dat je financiële afkomst meer bepaalt wat je je kan permitteren, dan je opleidingsniveau en je job.

Huizenprijzen zijn in 20 jaar verdubbeld maar je salaris niet.
Het wordt dus zwaarder voor jongeren om zelf iets te kopen. De jongeren die een leven met rijkdom zullen genieten, zijn de jongeren die iets van hun ouders krijgen.
Dat is iets wat ik heel goed in het achterhoofd zal hebben op het moment dat ik aan kinderen (of beter een kind) begin

Werken loont steeds minder, en met een toekomst vol automatisering en verdwijnende jobs gaat dat nog extremer worden. Arbeiders gaan eruit.

Dat is zo. Ik heb het ook alleen moeten doen. En dat was niet simpel maar is me wel gelukt. Kan mij inbeelden dat er veel zijn die het niet aandurven of willen zelfs. En dat is iets dat in de huidige tijd helemaal moeilijk wordt omwille van de duurte van alles of het je m'en foutisme van de huidige generatie.

Vandaar dat ik op mijn manier het wél aan mijn kinderen wil/kan geven. Tenzij ze het geluk hebben 'rijk te trouwen' of dag en nacht te werken, komen ze er niet als alles zo blijft verder gaan. En altijd plezant als uw mama toch een stuk kunnen geven om iets mee op te kunnen starten.

Sommige arbeiders gaan eruit gaan naar de toekomst toe. Maar er kan nog altijd gene robot mijn dak, elektriciteit, waterleidingen enz komen leggen. Dat zijn branches die zullen blijven bestaan, en nog een hele lange tijd ook. Voor productiearbeiders aan den band tja... die gaan hoe langer hoe meer te vervangen zijn door de vooruitgang. De ene zijn dood is de andere zijn brood he.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:03.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be