Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Mobiliteit & verkeersveiligheid (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=210)
-   -   7400 extra laadpalen, om de 25 km snellaadpalen... Klimaatplan Vlaanderen... (https://forum.politics.be/showthread.php?t=251161)

Micele 10 december 2019 11:15

7400 extra laadpalen, om de 25 km snellaadpalen... Klimaatplan Vlaanderen...
 
Demir naar Madrid met klimaatplan dat Europese doelstelling niet haalt

350 MAATREGELEN

7.400 laadpalen voor elektrische auto’s

BRUSSEL

In het klimaat- en energieplan van de Vlaamse regering staan 350 maatregelen. Een greep uit wat ons te wachten staat.

- Zero-emissievoertuigen zijn federale materie, maar Vlaanderen moet wel zorgen dat elektrische auto’s ook kunnen rijden. Het klimaatplan voorziet de bouw van 7.400 publiek toegankelijk laadpalen. Daarnaast zullen er langs grote verkeersassen om de 25 km snellaadpalen staan.

- Wie vijf jaar na aankoop, schenking of erfenis van een woning energetisch renoveert, zal tot 30.000 euro kunnen lenen aan 0 procent. Dat zou om 40.000 woningen per jaar gaan.

- Vanaf 2021 mogen er geen stookolieketels geplaatst worden in nieuwe gebouwen, noch in oude gebouwen die ingrijpend gerenoveerd worden. Toch als er de mogelijkheid is om aan te sluiten op het aardgasnetwerk. De regering houdt een slag om de arm, want als stookolieketels even performant zijn als de nieuwste aardgascondensatieketels, mag het weer wel.

- Ook aardgas wordt aan banden gelegd. Vanaf 2021 kunnen woningen in nieuwe grote verkavelingen en grote appartementsgebouwen enkel aansluiten op aardgas via warmtekrachtkoppeling of in combinatie met een hernieuwbaar energiesysteem als hoofdverwarming.

- Daken worden versneld asbestveilig gemaakt met een extra asbestpremie bovenop de premies van de netbeheerders. Hierdoor kunnen 6.381 daken sneller gerenoveerd worden. In Vlaanderen is 15 procent van de daken die dateren van voor 2000 asbesthoudend.

- De landbouw zal tegen 2030 een kwart minder CO2 uitstoten. Voor koeling kan er minder fluorgas gebruikt worden en koeien krijgen aangepaste voeding zodat ze minder methaan uitstoten.

- De maximale snelheid op de Brusselse ring zakt van 120 naar 100 kilometer per uur. Een maatregel waar Bruno Tobback, klimaatspecialist van sp.a, zich meteen vrolijk over maakt. “Ik denk dat je er nu nog 2 uur per dag effectief 120 per uur kunt rijden, voor de rest sta je vast.” (lc)

https://www.hbvl.be/cnt/dmf20191209_...ing-niet-haalt

Of nog altijd xX-jaren achterstand op Nederland... (die sowieso verder gaan uitlopen)
https://www.rvo.nl/onderwerpen/duurz...-zaken/cijfers

Citaat:

https://www.hbvl.be/cnt/dmf20191210_...klimaatranking

België zakt verder weg in internationale klimaatranking

Vandaag om 10:29| Bron: BELGA

België doet het slecht en daalt van de 31ste naar de 35ste plaats in de internationale klimaatranking. Dat blijkt uit de Climate Change Performance Index (CCPI) die dinsdag wordt gepresenteerd op de klimaattop in Madrid. De index weerspiegelt twee tegengestelde trends in wereldwijde klimaatactie: Australië, Saoedi-Arabië en vooral de VS geven reden tot grote bezorgdheid over hun lage tot zeer lage prestaties in reductie van uitstoot en ontwikkeling van duurzame energie, evenals klimaatbeleid. Anderzijds daalt het wereldwijde kolenverbruik en blijft duurzame energie onverminderd groeien.
De 57 beoordeelde landen met een hoge uitstoot zijn collectief verantwoordelijk voor 90 procent van de uitstoot. In 31 van die landen worden dalende emissietrends geregistreerd.

De index geeft voorzichtige tekenen van een mondiale ommekeer in emissies inclusief dalend kolenverbruik. Verschillende grote landen duwen echter nog steeds in de verkeerde richting, niet toevallig massaal beïnvloed door een sterke kolen- en olielobby. “We zien mogelijkheden om een halt toe te roepen aan de stijgende mondiale uitstoot - maar veel is afhankelijk van verdere ontwikkelingen in China en de verkiezingen in de VS. Beide landen staan op een kruispunt”, zegt Ursula Hagen (Germanwatch), een van de auteurs van de index, gezamenlijk gepresenteerd door Germanwatch, NewClimate Institute en Climate Action Network (CAN).

LEES OOK. Demir naar Madrid met klimaatplan dat Europese doelstelling niet haalt

Met een 35ste plaats dit jaar (4 plaatsen achteruit) valt België voor de eerste keer uit de categorie “gemiddeld” om onder “zwak” terecht te komen. Ons land bevindt zich nu ver achter het Europese gemiddelde of zelfs opkomende landen zoals China of India. De Belgische milieu-organisaties World Wide Fund (WWF of Wereldnatuurfonds), Bond Beter Leefmilieu (BBL) en Inter Environnement Wallonie (IEW) “laken het gebrek aan ambitie en het schijnbare onvermogen om de hand aan de ploeg te slaan van de regerende partijen”. Ons land slaat met deze ranking een slecht figuur, vinden de drie milieuverenigingen.

“De voorlopig blijvende afwezigheid van een geïntegreerd klimaatbeleid is niet vreemd aan het wegzakken van ons land op de internationale ranking”, zegt Julie Vandenberghe, klimaatexperte van WWF. “Maar ook de zeer matige vooruitgang op vlak van energiegebruik en toename van hernieuwbare energie spelen een grote rol in het globale cijfer. En tenslotte dalen de emissies niet snel genoeg.”

“De slechte score van ons land is te wijten aan het aanhouden van een hoge uitstoot van broeikasgassen in België (ongeveer 10 tCO2eq/inwoner/jaar), gecorreleerd met een bijzonder hoog energieverbruik. De Europese Commissie heeft ons land ook aangemoedigd om zijn energieverbruik tegen 2030 te verminderen, in plaats van het te verhogen zoals gepland in het ontwerp van het nationale klimaatplan voor energie. De tijd dringt om het Belgische klimaatplan te verbeteren”, voegt Laurien Spruyt van BBL er aan toe.

Micele 10 december 2019 17:23

Als Vlaanderen extra 7400 laadpalen wil zetten zullen ze er toch voor moeten zorgen dat hun administratieve mallemolen gaat draaien.

Klachten waren er al lang.

Waar het in NL 4 maanden duurt is het in Vlaanderen minstens 1,5 jaar tot 3 jaar. 8O Of Vlaanderistan. 8O

Citaat:

https://www.hln.be/nieuws/binnenland...hten~ad2da3f8/

Vlaamse snellaadpunten laten op zich wachten

kv 25 juli 2019

Vlaanderen slaagt er maar moeizaam in snellaadpunten te plaatsen voor elektrische auto’s.

Verschillende installateurs klagen over een aanslepende administratieve procedure en lange wachttijden om een aansluiting te krijgen op het elektriciteitsnet. Dat schrijft De Tijd vandaag.

Nochtans zijn snellaadpunten langs snelwegen en op publieke plekken cruciaal voor de uitrol van de elektrische auto.

Wie langere afstanden aflegt, kan er in enkele minuten zijn elektrische wagen “bijtanken”.

“In Nederland bedraagt de realisatietermijn voor een snellaadpunt typisch vier maanden. Hier in Vlaanderen duurt het anderhalf tot drie jaar”, zegt Jochen De Smet, de voorzitter van Avere, de federatie voor elektrische mobiliteit.

Michiel Langezaal, de CEO van het Nederlandse beursgenoteerde laadpalenbedrijf Fastned, wil in België een 50-tal snellaadstations bouwen.
“Maar vooraleer je kan beginnen met de bouw van een station, wat maar enkele weken duurt, ben je snel twee jaar kwijt aan administratie”, zegt hij. “In 2014 had ik mijn eerste gesprek in België. Pas eind dit jaar of begin 2020 hopen we te starten met de bouw van ons eerste station.”


Dirk Maes, de zaakvoerder van de Bornemse tankstationuitbater Maes, heeft in België vijf laadpalen staan, maar is niet van plan dat aantal drastisch uit te breiden. “Laden gebeurt voor 80 procent thuis of op het werk. Op straat zijn enkel snelladers nuttig, maar de investeringen zijn erg groot en de installatie is een administratieve lijdensweg.

Fluvius-woordvoerder Isabel Van Cutsem erkent dat de aansluiting voor snellaadpunten door hun hoge vermogen soms enkele maanden kan duren. “Als het om afgelegen plaatsen gaat, moeten we investeringswerken doen: alles inplannen, het budget goedkeuren, materiaal bestellen en de werken uitvoeren.” Vlaanderen telt op dit moment 38 locaties met snelladers, vooral langs de snelwegen. Nederland heeft al op meer dan 200 plaatsen snelladers staan.

Mambo 10 december 2019 20:52

Een miljarden operatie uitvoeren alvorens we in 2025 voornamelijk op waterstof zullen draaien en dit geheel nutteloos is.

Tja...steekpenningen ?

De schoofzak 11 december 2019 12:11

Het is wel een probleem: in Vlaanderen kan je geen twee stenen meer op mekaar leggen, of je zit met tien jaar procederen.

Die snelladers gaan er maar komen als er een hybride (privaat-publieke) entiteit opgericht wordt.

Micele 11 december 2019 12:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 9193803)
Het is wel een probleem: in Vlaanderen kan je geen twee stenen meer op mekaar leggen, of je zit met tien jaar procederen.

Die snelladers gaan er maar komen als er een hybride (privaat-publieke) entiteit opgericht wordt.

Zoals Tesla?
Bij Tesla loopt het toch veel vlotter dan bij de anderen.

Van der Valk hotel-restaurants liggen meestal direct aan een snelwegafrit, Tesla heeft daar dan al een langjarige private partner voor zijn superchargers:
Citaat:

http://mobilityreporter.nl/innovator...trisch-rijden/
Hoe Gerard Schomaker Van der Valk Exclusief klaarstoomde voor elektrisch rijden
Gepubliceerd: 23 februari 2016
Tesla heeft overigens al lang een simpele website waar men zelf voorstellen kan doen voor allerhande laadpalen (destination chargers):
Citaat:

https://www.tesla.com/nl_BE/charging-partners

Oplaadpartners

We werken samen met hotels, restaurants, winkelcentra en resorts om het opladen onderweg en bij aankomst net zo eenvoudig te maken als bij u thuis. Onze partnerlocaties worden weergegeven op de kaarten op de Tesla-website en in het navigatiesysteem in de auto. Hieronder kunt u informatie insturen over uw aanbevolen oplaadlocatie.

Stel een oplaadlocatie voor
Stuur informatie in over uw aanbevolen oplaadlocatie. Het Tesla Charging Team zal deze vervolgens in overweging nemen.

Contactgegevens
Voorgestelde oplaadlocatie
Verzenden
De horeca zal daar wel (langzaam meer) gebruik van maken (zelfs in BE):
Citaat:

https://www.hln.be/in-de-buurt/brugg...taan~a22a3485/

Het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen (NSZ) berekende dat minstens één op twintig restaurants al laadpunten heeft voor die groep van klanten. “De overgrote meerderheid doet dit om extra service te kunnen bieden aan hun klanten”, weet Christine Mattheeuws, voorzitter van NSZ. “En dat is slim gezien, omdat de elektrische wagen gezien wordt als het alternatief voor ‘proper’ rijden. De toenemende belangstelling voor onze luchtkwaliteit zal ertoe bijdragen dat er steeds meer elektrisch wordt gereden. Ondernemers moeten met hun tijd mee zijn en inspelen op nieuwe trends en evoluties in de samenleving. Daarom is het slim dat ook steeds meer restaurantuitbaters ervoor kiezen om minstens één laadpunt te plaatsen aan hun restaurant of in de directe omgeving ervan.”

Specifiek voor Tesla

Bij restaurant Hof ter Doest in Lissewege is zo’n laadpunt te vinden. Meer zelfs: ze hebben met een tweede laadpaal specifieke aandacht voor de Tesla-rijders. “Klanten stellen de service op prijs”, zegt chef David Dendooven.

“We hebben de investering nog niet beklaagd. De elektrische laadpalen worden vaak gebruikt. Het leuke is dat we op de gps-toestellen van Tesla-bestuurders staan. Dat zijn veelal zakenmensen, die tijdens hun etentje hun wagen zorgeloos kunnen opladen. Omdat er maar weinig zaken zijn die zo’n service aanbieden, boren we zo een mooi nieuw cliënteel aan.” Dendooven roert ook in de potten van restaurant Njord in Zeebrugge: “Ook daar willen we zo’n laadpunten installeren.”

Te duur

NSZ is ervan overtuigd dat nog meer restauranthouders het voorbeeld zullen volgens. En dit wordt ook bevestigd door de enquête: 8 procent van de bevraagde uitbaters die nog geen laadpunt hebben, zijn wel van plan om er de komende twee jaar één te installeren.

Restaurants die nog geen laadpunt bezitten en dat ook niet van plan zijn, doen dat hoofdzakelijk, omdat ze zelf niet over parkeerplaatsen beschikken (43 procent), daar nog geen vragen van klanten over hebben gekregen (41 procent), er nog te weinig elektrische auto’s rondrijden (27 procent) en omdat zo’n laadpunt volgens hen te duur is (17 procent).

Micele 12 december 2019 22:09

Wat iedereen al weet... oude batterijpacks kunnen nog lang gebruikt worden als huisbatterij:

Citaat:

https://www.techpulse.be/tips/242777...st-geld-waard/

De batterij van je elektrische auto is geld waard

11/12/2019 om 15:16

Onderzoekers van de UCLL van Diepenbeek hebben een handige truc ontdekt om een gebruikte batterij van een elektrische auto een tweede leven te geven.

fox 13 december 2019 16:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9193281)
Een miljarden operatie uitvoeren alvorens we in 2025 voornamelijk op waterstof zullen draaien en dit geheel nutteloos is.

Tja...steekpenningen ?

Bron?

brother paul 13 december 2019 19:17

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door fox (Bericht 9196244)
Bron?

33kwh energie per kg H2
Dus 165kwh per 5 kg H2
Dus 1000 km per tankbeurt

araneus 13 december 2019 19:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door brother paul (Bericht 9196338)
33kwh energie per kg H2
Dus 165kwh per 5 kg H2
Dus 1000 km per tankbeurt

Vergeet waterstof maar! Een auto op waterstof met fool-cells heeft ongeveer 1 kg waterstof nodig per 100 km. Waterstof kost 10 euro/kg.

Een elektrische auto verbruikt ongeveer 20 kWh/100 km. De gemiddelde prijs van elektrriciteit in Belziek is ongeveer 0,25 euro/kWh. Dat is 5 euro per 100 km. Weet bovendien dat er veel elektrische wagens zijn die minder verbruiken zelfs tot 14 kWh/100 km.

Waterstof is de natte droom van de petrochemische industrie. Ze kunnen dan al hun fossiele reserves gebruiken om waterstof aan te maken. Meer dan 90% van de geproduceerde waterstof komt van fossiele bronnen. Slechts een klein percentage is geproduceerd door electrolyse en zelfs dan is het energie-inefficient.

Micele 13 december 2019 19:54

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door brother paul (Bericht 9196338)
33kwh energie per kg H2
Dus 165kwh per 5 kg H2
Dus 1000 km per tankbeurt

Is het dat? :lol:

Een Hyundai Nexo (prijs € 75k) komt met 6,33 kg H2 maar 540 km ver gemeten ADAC.

https://de.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Nexo

Voor die 6,33 kg H2 hadden ze 3 tanks nodig van 52 liter elk.

Het zal wslk het laatste fool cellmodel zijn.

Want waar haal je die H2?
Wie koopt die perperdure wagens met peperdure brandstof?


Mambo 13 december 2019 20:28

Ongelooflijk dat jullie daar volledig over kijken.

De volledige industrie, de havens, de pijplijn, de akkoorden, de autosector die een gans gamma gaat klaar hebben, de aandelenmarkt die een gigantische winst voorziet.
Enz ...

Mambo 14 december 2019 00:17

2.3.1 Targets for Hydrogen Refuelling Stations
The starting point for the number of HRS in Belgium is that these will be in line with the targets in
neighbouring countries. Therefore a target of 25 HRS in Belgium in 2020 is formulated: 20 HRS in
Flanders and 5 HRS in Wallonia. First HRS developments are foreseen in the major cities in Belgium
and in the neighbourhood of the TEN-T network.
After 2020, it is expected that almost all OEM’s will have FCEV’s on the market and a real market
introduction will start. Between 2020 and 2025, 45 additional stations are planned. After 2025, the
network could grow to 150 HRS in 2030.
Calculating with about 3.200 petrol stations in Belgium, the amount of HRS refers to 0,8% (2020) via
2,3% (2025) to 4,7% (2030). This is completely in line with the targets in other H2-Mobility countries

brother paul 14 december 2019 00:22

ja in feite heb je H2 automatisch als pivotaal element in de groene energie
want ofwel maak je H2, ofwel NH3, ofwel ethyleen of Methaangas, telkens zit H2 daar tussen als bouwsteen..

Maar de reden dat je H2 nodig hebt is
1/
maar sowieso is de opslag van energieoverschotten van de zomer essentieel voor energie te voorzien voor de winterperiodes. Dus je gaat automatisch een buffervoorraad aanleggen van een van die elementen en telkens is H2 essentieel

dus is H2 nu duur, dan zal het goedkoper worden
maar idd toegegeven, het zal altijd goedkoper elektrisch tanken zijn als je netjes uw tijd kunt afwachten en die goedkope dalprijzen kunt meepikken

maar anderzijds als bufferelement blijft het idd staan als een paal boven water
2/
Kijk Belgie kan ONMOGELIJK al zijn energie zelf maken op ons GRONDGEBIED, we zijn te klein

DUS AUTOMATISCH zal die energie met een TRANSPORTER moeten komen van een andere ZONE... dus wij gaan ons moeten richten op H2....
Of je dat nu leuk vindt of niet, of normaal of niet, H2 zal hier aanwezig zijn... om onze volledige energiebehoeft te dekken...


Dus of je nu wilt of niet, het zal hier aanwezig zijn

Ik denk gewoon dat die batterijauto's allemaal een RANGE extender gaan hebben op H2... De type HESLA ontwerp, dat je een kleine fuelcell toevoegt aan de auto die de auto oplaadt. Je moet dus niet eens gek zware fuelcell hebben 10KWp is genoeg. Is ook genoeg om als WKK te fungeren, en is genoeg om te koppelen aan uw huis als extra energieleverancier. Dus een kleine 10KWp fuelcell is genoeg om continu 90 te rijden, om continu bij te laden als batterij plat is, en om uw range te extenden met 300km per kg H2 of uw batterij te verkleinen naar 40kWh

Dus het is een andere configuratie en een andere optimalisatie, maar werken zal het altijd, en die modellen gaan bestaan. Daar ben ik vrij zeker van
Het is ook de enige manier om een auto te maken die zonder een loodzware batterij van 1000kg,toch nog 700km kan rijden
De combinatie gewicht batterij - impact op acceleratie - impact op verbruik en de tradeoff met het gewicht van H2 (1 tank van 5kg volstaat) om een range extensie te hebben van 500km bovenop de batterij die toelaat om 200km te rijden... Het zal dus een concept zijn die toelaat om op de huidige moderne manier rond te rijden

Mambo 14 december 2019 00:47

Een voordeel van waterstof is dat het op iedere type motor kan. Althans heb ik mij ingelezen. Mogelijks ben ik wat fout dus.

De grootste voorraad zou van het buitenland komen. Tankships worden daar voor klaargemaakt. Het kan gestockeerd worden in de gasterminals van Zeebrugge en andere. Een pijpleiding ligt er al uit prive fonds.

Dit is echt iets groots hoor.

Nu ja batterij auto's zullen er ook nog zijn. Maar het is al iets dat alweer voorbij is. Net als diesel en benzine.

Op waterstof kan je op 5 minuten tanken en dat is goed voor 500 a 600 km.

Iets duurder dat wel.

Mambo 14 december 2019 00:55

Het rare is dat die uitrol plannen met de regering al een paar jaar goedgekeurd is en dat ze nu plots haast willen maken om miljarden euro's te investeren in opladers.

Dit ruikt naar bedrog ?

brother paul 14 december 2019 02:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196676)
Het rare is dat die uitrol plannen met de regering al een paar jaar goedgekeurd is en dat ze nu plots haast willen maken om miljarden euro's te investeren in opladers.

Dit ruikt naar bedrog ?

Nee dat is gewoon het gevolg van de weg die getoond wordt door tesla, dat was niet duidelijk tien jaar terug dat een batterij vijfhonderd km kon rijden, je hebt geen WKK meer nodig bij wijze van spreken als je kan snelladen en dan vier uur kan rijden is dat goed

Micele 14 december 2019 10:28

Terug on topic.

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9192403)
7.400 laadpalen voor elektrische auto’s

Hbvl.be meldt dat het Nederlandse FASTNED een vergunning binnengehaald heeft voor 13 snellaadstations in Vlaanderen, waarvan zelfs 4 in Limburg.
De bouw begint in 2020. Bevestigt door het AWV (Agentschap Wegen en Verkeer)
Per snellaadstation kunnen 4 voertuigen gelijktijdig snelladen (gelijkstroom)

Uiteraard is dat nog maar een begin, want in Nederland liggen er veel meer, 15 maal meer snellaadstations. **edit onderaan**: ik ga het nog ff checken.

Maar het lakse België (ook trage administratie) staat ver achter op dat gebied.

Verder zijn nog 72 potentiële locaties aangeduid volgens AWV.

Een grotere speler Ionity zal er wslk ook nog een paar bijzetten als de modale Belg wat meer EVs koopt en ook lange afstanden aflegt, want de snellaadpunten die er nu komen is ook voor EV die via BE verder reizen.

Uiteraard is dat allemaal voor niet-Tesla wagens, want Tesla heeft al lang voor zijn eigen klanten gezorgd. :-P
Vlaanderen zou nu al 22 snellaadstations hebben, die van Tesla zullen daar wel inbegrepen zijn, denk ik. Indien niet des te beter. Indien er echt 13 bijkomen in 2020 mogen we blij zijn.

Citaat:

https://www.hbvl.be/cnt/dmf20191213_...ndt-in-limburg

Fastned landt in Limburg

HASSELT - De Nederlandse uitbater van snellaadstations Fastned heeft een vergunning bekomen voor de bouw van 13 stations langs Vlaamse autosnelwegen. Dat heeft het Agentschap Wegen en Verkeer bevestigd.

De Vlaamse regering wil in het kader van zijn klimaatdoelstellingen volop inzetten op elektrische mobiliteit. Op het vlak van laadinfrastuctuur hinkt Vlaanderen echter hopeloos achterop. Met name aan snellaadpunten is er een groot gebrek. Snellaadpunten zijn nodig om elektrische rijden over langere afstand mogelijk te maken.

Momenteel staan er langs de grote verkeersassen in Vlaanderen 22 stations waar elektrische auto’s snel kunnen worden opgeladen. Ter vergelijking: eind oktober werden in Nederland meer dan 1.100 snellaadpunten geteld, verdeeld over zo’n 300 laadstations.

Daar komt nu dus verandering in. De Vlaamse overheid heeft een vergunning verleend voor de bouw van 13 snellaadstations aan het Nederlandse Fastned. Vier daarvan komen in Limburg. De bouw vangt aan in de loop van 2020.

Volgend jaar verleent de Vlaamse overheid nog eens een vergunning aan drie bijkomende laadstations voor gelijkstroom. De capaciteit van de laadstations die beschikken over alle gangbare stekkers bedraagt 350 kW en per station kunnen vier voertuigen tegelijk laden.

72 locaties

Volgens een woordvoerder van het Agentschap Wegen en Verkeer zijn er in Vlaanderen 72 potentiële locaties aangeduid waar een snellaadstation kan worden aangelegd. “Door de uitbreiding van het aantal snellaadstations voor elektrische voertuigen maken we het gebruik van een elektrische wagen gemakkelijker en wordt het mogelijk om grotere afstanden af te leggen”, aldus Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Lydia Peeters (Open Vld).

Het Nederlandse Fastned baat momenteel in Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk 113 snellaadstations uit en wil dat aantal tot 1.000 uitbreiden. Het bedrijf probeert al enkele jaren ook in ons land voet aan de grond te krijgen.

Fastned rondde donderdag nog een kapitaalronde af van 12 miljoen euro waarmee het bedrijf zijn netwerk wil uitbreiden. De uitbouw van een netwerk van laadstations is erg kapitaalintensief en is niet onmiddellijk rendabel. Fastned is nog steeds verlieslatend en torst een hoge schuldenberg. Bovendien zijn er kapers op de kust, zoals Ionity, een samenwerkingsverband van verschillende automerken.
**volgens: https://www.eafo.eu/alternative-fuel...g-infra-stats# NORMAL AND FAST PUBLIC CHARGING POINTS (2019)

België:
~ 380 snellaadpunten boven 22 kW; (pas vanaf 50 kW zijn DC-laadpunten)
5.800 tragere laadpunten onder of gelijk aan 22 kW

Nederland:
~ 950 snellaadpunten boven 22 kW; (pas vanaf 50 kW zijn DC-laadpunten)
43.000 tragere laadpunten onder of gelijk aan 22 kW

Mambo 14 december 2019 10:54

De verwachting is 7500 fcev wagens tegen 2025 en 30000 fcev tussen 2025 en 2030.
+ 500 bussen.

Micele 14 december 2019 11:06

vervolg... ** de meest actuele NL-site - inclusief november -spreekt van 1.136 snellaadpunten: https://www.rvo.nl/onderwerpen/duurz...-zaken/cijfers

Voor off topic Mambo:
https://www.eafo.eu/alternative-fuel...stations-stats

Er zijn twee H2 tankstations in België, en drie H2-stations in Nederland. Of ze werken weet ik niet... zal wel moeten.

Er zijn namelijk 58 FCEV in Be, en 173 in NL ingeschreven, ook gevonden via:


https://www.eafo.eu/countries/europe.../23640/summary
173 FCEV bevestigd door:
https://nederlandelektrisch.nl/actueel/verkoopcijfers

m.a.w. minder dan 1 op de 1000 stekkervoertuigen in NL is een foolcellwagen. :lol:

https://www.rvo.nl/onderwerpen/duurz...-zaken/cijfers

Mambo 14 december 2019 11:33

HBinnen het Europese project ‘HIT-2-Corridors’ zijn enkele waterstoftankstations
gebouwd (o.a. in Zweden en Finland) en hebben een aantal regio’s samengewerkt om elk een programma voor de uitrol van waterstofinfrastructuur op te stellen.

WaterstofNet heeft - in samenwerking met Université Catholique de Louvain - een plan opgesteld voor de ontwikkeling van waterstoftankstations en voertuigen op waterstof voor België, voor de periode
2020 - 2030. De resultaten van dit H2-Mobility-plan zijn door de Vlaamse overheid overgenomen als input voor de implementatie van de Europese richtlijn ‘Clean Power for Transport’.

Rol van WaterstofNet
WaterstofNet heeft de roadmap voor waterstoftankinfrastructuur in België ‘H2Mobility Belgium’ ontwikkeld.

......
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

En dan stopt het niet meer.

Stekkerwagens zijn nu al antiek.

Micele 14 december 2019 11:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
HBinnen het Europese project ‘HIT-2-Corridors’ zijn enkele waterstoftankstations
gebouwd (o.a. in Zweden en Finland) en hebben een aantal regio’s samengewerkt om elk een programma voor de uitrol van waterstofinfrastructuur op te stellen.

WaterstofNet heeft - in samenwerking met Université Catholique de Louvain - een plan opgesteld voor de ontwikkeling van waterstoftankstations en voertuigen op waterstof voor België, voor de periode
2020 - 2030. De resultaten van dit H2-Mobility-plan zijn door de Vlaamse overheid overgenomen als input voor de implementatie van de Europese richtlijn ‘Clean Power for Transport’.

Rol van WaterstofNet
WaterstofNet heeft de roadmap voor waterstoftankinfrastructuur in België ‘H2Mobility Belgium’ ontwikkeld.

......
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

En dan stopt het niet meer.

Stekkerwagens zijn nu al antiek.

Off topic en daar gaat sowieso niets van komen, of de natte droom van de vervuilende fossiele industrie.

Citaat:

Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus
Uw natte duim. Geef eens een bron daarvan leugenaar.

Niemand maakt die wagens in massaproductie, of fietswiel zonder spaken.

Je weet toch wat een bron is?

De grootste markt van de wereld China geeft batterij-electrische wagens definitief de voorkeur: (voor zware vrachtwagens en bussen wordt het hoogstens niche)

Citaat:

https://www.chinasquare.be/china-twi...korte-termijn/

17 oktober 2019

Einde 2020 verdwijnen de subsidies voor de bouw van voertuigen met brandstofcellen op waterstof. De technologie en infrastructuur zijn onvoldoende uitgetest en vragen andere ondersteuning dan subsidies. China geeft voorrang aan elektrische voertuigen.

Het ministerie van financiën heeft bevestigd dat het einde 2020 gedaan is met de subsidies voor brandstofcellen op waterstof. Dat gebeurde in antwoord op een vraag van Chen Hong, parlementslid en voorzitter van staatsbedrijf SAIC Motor. Chen had er in het parlement voor gepleit verder subsidies te verlenen.

Sinds 2009 geeft China ruime financiële steun aan voertuigen op nieuwe energievormen. Het ging om elektrische wagens, plug-in hybriden en voertuigen op waterstof brandstofcellen.

De steun voor elektrische en hybride voertuigen wordt al enkele jaren afgebouwd. De overheid is van oordeel dat de technologie nu voldoende ontwikkeld is om alleen verder te kunnen. Maar het bleef onduidelijk wat er met waterstof zou gebeuren.

Subsidies niet efficiënt

Het ministerie stelt dat sommige bouwers van voertuigen op waterstof te veel van subsidies leven. De Chinese sector van brandstofcellen heeft geen technologische doorbraak verwezenlijkt en ontwikkelt zich ondanks de steun te traag. Subsidies moeten afgeschaft worden en vervangen door andere vormen van steun zoals technologisch onderzoek. Lokale overheden kunnen bijvoorbeeld ook zorgen dat er waterstof tankstations komen.

Een aantal grote Chinese autobedrijven zoals SAIC (Shanghai) , BAIC (Beijing) en Great Wall hebben geïnvesteerd in modellen op waterstof. Maar Hyundai en Toyota zijn de technologische koplopers. Hyundai verwacht tegen 2030 wereldwijd twee miljoen auto’s op waterstof en wil er daarvan 500.000 verkopen. Toyota werkt aan een volledig gamma, inclusief vrachtwagens, tegen 2025.

Technologie en infrastructuur onvoldoende rijp

De technologie van brandstofcellen op waterstof heeft echter nog technologische vooruitgang nodig, de kostprijs is te hoog en er is zo goed als geen infrastructuur om waterstof te tanken.

In China reden er einde 2017 slechts 1200 voertuigen rond die terecht konden bij 20 tankstations. De doelstellingen zijn 5000 voertuigen volgend jaar, 50.000 einde 2025 en één miljoen in 2030. om dat te realiseren zal nog veel werk moeten verzet worden.

Het ministerie van financiën bevestigt dat China vandaag zijn inspanningen hoofdzakelijk richt op elektrische voertuigen. Voertuigen op brandstofcellen met waterstof zullen in de toekomst wel een complementaire rol spelen voor geschikte types van voertuigen, zoals bussen of vrachtwagens.

Bron: China.org.cn

Mambo 14 december 2019 11:56

Bronnen genoeg te vinden.

Je moet al van zeer slechte wil zijn ze niet te zien.

Dit is al eentje bv.
https://m.hln.be/auto/ook-audi-zet-n...stof~a101b53e/

12 modellen tegelijk .

Bmw komt met 25 modellen.
En ook de rest.

Micele 14 december 2019 12:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196970)
Bronnen genoeg te vinden.

Je moet al van zeer slechte wil zijn ze niet te zien.

Dan kost het toch geen moeite om er eentje te geven?

Je moet al van zeer slechte wil zijn geen bron te geven van de plannen van al die automerken en hun massaproductie, hoeveel per week of per jaar gaan ze er maken? En voor wie? Want voor de helft heb je een EV die 5 maal minder kost in brandstofkosten en onderhoud.

Citaat:

Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus
Bron? leugenaar van zeer slechte wil.

Ik heb een bron van China gegeven. Zelfs die geven FCEV personenwagens op. En E-bussen hebben ze er al 450.000.

Citaat:

Stekkerwagens zijn nu al antiek.
FCEV personenwagens zijn dat al lang, want nu al afgeschreven als een hopeloze piste.
Hoeveel jaren en miljarden Toyota in die Mirai gestoken heeft, en bij het eerste vergelijk met Tesla in 2014 kregen ze al slaag.

In 2006 was er reeds een degelijke studie die waterstofeconomie als hopeloos zag:
Citaat:

https://phys.org/news/2006-12-hydrog...my-doesnt.html

DECEMBER 11, 2006

Why a hydrogen economy doesn't make sense

Micele 14 december 2019 12:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door araneus (Bericht 9196359)
Vergeet waterstof maar! Een auto op waterstof met fool-cells heeft ongeveer 1 kg waterstof nodig per 100 km. Waterstof kost 10 euro/kg.

Een elektrische auto verbruikt ongeveer 20 kWh/100 km. De gemiddelde prijs van elektrriciteit in Belziek is ongeveer 0,25 euro/kWh. Dat is 5 euro per 100 km. Weet bovendien dat er veel elektrische wagens zijn die minder verbruiken zelfs tot 14 kWh/100 km.

Waterstof is de natte droom van de petrochemische industrie. Ze kunnen dan al hun fossiele reserves gebruiken om waterstof aan te maken. Meer dan 90% van de geproduceerde waterstof komt van fossiele bronnen. Slechts een klein percentage is geproduceerd door electrolyse en zelfs dan is het energie-inefficient.


Mambo 14 december 2019 12:56

Voor degenen die van slechte wil zijn.

Ook Audi zet nu maximaal in op waterstof
Audi heeft weliswaar net de elektrische e-tron klaar, maar in de boardroom kijkt men al naar de volgende stap. Net als mega-toeleverancier Bosch gaat Audi plankgas geven met waterstof.

En ook de ganse industrie.
En BMW en Honda en al de andere...etc.

De aandelen gaan explosief stijgen.

Micele 14 december 2019 13:18

Blabla....

Nog altijd geen bron van de natste duim van het forum.

Citaat:

Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus
Geef eens 1 constructeur die brandstofcelwagens in massaproductie gaat maken of gepland heeft?

Dat is 200.000 - 300.000 per jaar.

Eentje.

De rijkste autoconstructeur van de wereld Toyota zou het wel kunnen maar doet het niet met zijn Mirai al sinds 2014 op de markt.

Als ze er 3.000 maken per jaar? Dat zou kunnen. Peanuts, speeltje.

Van ergens einde 2014 tot 15 februari 2017 maakten ze er 2.800 want ze werden allemaal terruggeroepen.

Citaat:

https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Mirai#Production
Production

Production of the fuel cell parts began in the Toyota Boshoku factory in November 2014.[54]

Recalls

On 15 February 2017 Toyota recalled all of the roughly 2,800 zero-emission Mirai cars on the road due to problems with the output voltage generated by their fuel cell system. According to Toyota, under unique driving conditions, such as if the accelerator pedal is depressed to the wide open throttle position after driving on a long descent while using cruise control, there was a possibility the output voltage generated by the fuel cell boost converter could exceed the maximum voltage. Toyota dealers announced they will update the fuel cell system software at no cost to the customer, claiming the process will take about half an hour.
Mambo het slaafje van de fossiele industrie en wslk aandelen in pomphoudersindustrie?

Ambeteert het jou echt zo dat men EV in alle vrijheid ook overal kan laden, traag-snel op elke (langdurige)parking mogelijk, en vooral thuis?

Mambo 14 december 2019 13:59

Dat is slechte wil in overtreffende trap he.

Maar bon ,God moet van ieder zijn getal hebben.

Micele 14 december 2019 14:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9197209)
Dat is slechte wil in overtreffende trap he.

Maar bon ,God moet van ieder zijn getal hebben.

Citaat:

Citaat Mambo:
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus
Geef eens 1 constructeur die brandstofcelwagens in massaproductie gaat maken of gepland heeft?

Anders ben je maar een laffe leugenaar nietwaar Mambo?

Micele 14 december 2019 14:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

Bron?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

Bron?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

Bron?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus

Bron?

Micele 14 december 2019 14:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door fox (Bericht 9196244)
Bron?

Die ga je van laffe Mambo nooit krijgen

Mambo 14 december 2019 15:38

Waterstof aandelen: potentiële explosieve groei
De VDMA (Verbands Deutscher Maschinen- und Anlagenbau) verwacht dat de waterstofmarkt in Duitsland tegen 2020 goed zal zijn voor twee miljard euro. De grootste bijdrage aan de explosieve groei zou komen uit de autosector. Hoogleraren in toekomstige energiesystemen, zoals Dr. Ad van Wijk, voorspellen dat, niet de elektrische auto maar de waterstofauto de absolute nummer één zal worden. Andere Amerikaanse studies stellen dat de waterstofmarkt tegen 2025 goed zou zijn voor een marktwaarde van $ 200 miljard. Hierbij wordt rekening gehouden dat waterstof de eerste stap zou kunnen zijn in groene productie bij vele bedrijven.

Mambo 14 december 2019 15:46

Het is niet algemeen bekend, maar België ?*s al een wereldspeler in de waterstofeconomie
Het is misschien niet zo bekend, maar ons land is echt een wereldspeler in de behandeling van waterstof. Onze industrie (vooral de petrochemische en chemische) verwerkt jaarlijks bijna 6 miljard m³ waterstof. Vooral de industrie rond de Antwerpse haven is een grote afnemer. En we hebben ook het grootste waterstofnetwerk ter wereld: meer dan 600 kilometer ondergrondse pijpleidingen doorkruisen ons land.

Luc Pauwels


In Duitsland zal er elke 2 weken nu komende een tankstation open gaan.

Micele 14 december 2019 16:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9197342)
Waterstof aandelen: potentiële explosieve groei
De VDMA (Verbands Deutscher Maschinen- und Anlagenbau) verwacht dat de waterstofmarkt in Duitsland tegen 2020 goed zal zijn voor twee miljard euro. De grootste bijdrage aan de explosieve groei zou komen uit de autosector. Hoogleraren in toekomstige energiesystemen, zoals Dr. Ad van Wijk, voorspellen dat, niet de elektrische auto maar de waterstofauto de absolute nummer één zal worden. Andere Amerikaanse studies stellen dat de waterstofmarkt tegen 2025 goed zou zijn voor een marktwaarde van $ 200 miljard. Hierbij wordt rekening gehouden dat waterstof de eerste stap zou kunnen zijn in groene productie bij vele bedrijven.

Citaat:

https://nl.wikipedia.org/wiki/Wij_va...iseren_Wc-eend

Wij van Wc-Eend adviseren Wc-Eend is een slagzin gebruikt in reclame-uitingen van het product Wc-Eend. De slagzin werd in 1989 bedacht door Bart Kuiper en Hans van Dijk.[1] De slagzin verwierf grote populariteit. Het ging na de reclamecampagne een eigen leven leiden als uitdrukking, die gebruikt wordt wanneer een deskundige advies geeft dat in lijn ligt met zijn eigenbelang.
Om H2 door electrolyse te maken heb je driemaal zoveel windmolens nodig dan bij EV. H2 is dus complete onzin voor personenwagens.

Citaat:

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2015/10...rlo-1-2467056/

Prof. Dr. Ir. Joeri Van Mierlo is hoogleraar aan de Vrije Universiteit Brussel en directeur van de onderzoeksgroep MOBI.

Er wordt ook over waterstof gesproken als de echt ‘zero emission’ oplossing. Maar ook waterstof moet opgewekt worden. Waterstof dat men met aardgas produceert heeft geen voordeel wat betreft broeikasgassen. Je moet het waterstofgas dus met hernieuwbare energiebronnen opwekken, via wind- of zonne-energie of via waterkracht. Het probleem is dat men drie keer zoveel windturbines nodig heeft om een waterstofgaswagen te laten rijden dan wanneer men die elektriciteit voor een batterij-elektrische auto zou gebruiken.
Zelfs pure fossiele wagens zijn met de huidige stroommix klimaatvriendelijker.

Ik wacht nog altijd op een bron met quote eruit! Ik noteer dus dat dit hieronder een leugen was.
Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9196939)
Vanaf 2025 doen automerken een volledige intrede met een zeer ruime keus.

Ik geef je een voorbeeld wat een bewering gestaaft met bron en quote is:

~ 95 % van de H2-productie is met fossiele brandstoffen ! :

Citaat:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_production

Hydrogen production

As of 2018, the majority of hydrogen (~ 95%) is produced from fossil fuels by steam reforming or partial oxidation of methane and coal gasification with only a small quantity by other routes such as biomass gasification or electrolysis of water.[6][7] Around 8GW of electrolysis capacity is installed worldwide, accounting for around 4% of global hydrogen production. Developing affordable methods for producing hydrogen with less damage to the environment is a goal of the hydrogen economy. Electrolysis of water using electricity produced from fossil fuels emits significant amounts of CO2.
Bovendien hebben fuelcellvoertuigen zeer zuivere H2 nodig, die nog moeilijker en duurder te maken is! Ook daarvan heb ik reeds een bron gegeven in de draad van waterstofvoertuigen.

Mambo 14 december 2019 16:47

Waarom zouden ze het allemaal zelf maken als ze het met grote tankschepen gaan brengen?

Micele 14 december 2019 16:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9197408)
Waarom zouden ze het allemaal zelf maken als ze het met grote tankschepen gaan brengen?

Ook dat nog 8O

Sinterklaasschepen en H2 gemaakt door zwarte piet?

En die schepen varen op waterstof? En die H2-tankstations worden bevoorraad door H2-vrachtwagens?

Smijt dit eens in een vertaler:

Criticism

Critics claim the time frame for overcoming the technical and economic challenges to implementing wide-scale use of hydrogen cars is likely to last for at least several decades, and hydrogen vehicles may never become broadly available.[91][123] They claim that the focus on the use of the hydrogen car is a dangerous detour from more readily available solutions to reducing the use of fossil fuels in vehicles.[124] In May 2008, Wired News reported that "experts say it will be 40 years or more before hydrogen has any meaningful impact on gasoline consumption or global warming, and we can't afford to wait that long. In the meantime, fuel cells are diverting resources from more immediate solutions."[125]

Critiques of hydrogen vehicles are presented in the 2006 documentary, Who Killed the Electric Car?. According to former U.S. Department of Energy official Joseph Romm, "A hydrogen car is one of the least efficient, most expensive ways to reduce greenhouse gases." Asked when hydrogen cars will be broadly available, Romm replied: "Not in our lifetime, and very possibly never."[126] The Los Angeles Times wrote, in 2009, "Hydrogen fuel-cell technology won't work in cars. ... Any way you look at it, hydrogen is a lousy way to move cars."[127] The Economist magazine, in 2008, quoted Robert Zubrin, the author of Energy Victory, as saying: "Hydrogen is 'just about the worst possible vehicle fuel'".[128] The magazine noted the withdrawal of California from earlier goals: "In [2008] the California Air Resources Board, an agency of California's state government and a bellwether for state governments across America, changed its requirement for the number of zero-emission vehicles (ZEVs) to be built and sold in California between 2012 and 2014. The revised mandate allows manufacturers to comply with the rules by building more battery-electric cars instead of fuel-cell vehicles."[128] The magazine also noted that most hydrogen is produced through steam reformation, which creates at least as much emission of carbon per mile as some of today's gasoline cars. On the other hand, if the hydrogen could be produced using renewable energy, "it would surely be easier simply to use this energy to charge the batteries of all-electric or plug-in hybrid vehicles."[128] As of 2019, 98% of hydrogen is produced by steam methane reforming, which emits carbon dioxide.[3]

A 2009 study at UC Davis, published in the Journal of Power Sources, similarly found that, over their lifetimes, hydrogen vehicles will emit more carbon than gasoline vehicles.[129] This agrees with a 2014 analysis.[8] The Washington Post asked in 2009, "[W]hy would you want to store energy in the form of hydrogen and then use that hydrogen to produce electricity for a motor, when electrical energy is already waiting to be sucked out of sockets all over America and stored in auto batteries"?[97] The Motley Fool stated in 2013 that "there are still cost-prohibitive obstacles [for hydrogen cars] relating to transportation, storage, and, most importantly, production."[130]

Volkswagen's Rudolf Krebs said in 2013 that "no matter how excellent you make the cars themselves, the laws of physics hinder their overall efficiency. The most efficient way to convert energy to mobility is electricity." He elaborated: "Hydrogen mobility only makes sense if you use green energy", but ... you need to convert it first into hydrogen "with low efficiencies" where "you lose about 40 percent of the initial energy". You then must compress the hydrogen and store it under high pressure in tanks, which uses more energy. "And then you have to convert the hydrogen back to electricity in a fuel cell with another efficiency loss". Krebs continued: "in the end, from your original 100 percent of electric energy, you end up with 30 to 40 percent."[131] The Business Insider commented:

Pure hydrogen can be industrially derived, but it takes energy. If that energy does not come from renewable sources, then fuel-cell cars are not as clean as they seem. ... Another challenge is the lack of infrastructure. Gas stations need to invest in the ability to refuel hydrogen tanks before FCEVs [fuel cell electric vehicles] become practical, and it's unlikely many will do that while there are so few customers on the road today. ... Compounding the lack of infrastructure is the high cost of the technology. Fuel cells are "still very, very expensive".[132]

In 2014, Joseph Romm devoted three articles to updating his critiques of hydrogen vehicles made in his book The Hype about Hydrogen. He stated that fuel cell vehicles still had not overcome the high cost of the vehicles, high fueling cost, and lack of fuel-delivery infrastructure. "It would take several miracles to overcome all of those problems simultaneously in the coming decades."[133] Moreover, he wrote, "FCVs aren't green" because of escaping methane during natural gas extraction and when hydrogen is produced, as 95% of it is, using the steam reforming process. He concluded that renewable energy cannot economically be used to make hydrogen for an FCV fleet "either now or in the future."[134] GreenTech Media's analyst reached similar conclusions in 2014.[135] In 2015, Clean Technica listed some of the disadvantages of hydrogen fuel cell vehicles[136] as did Car Throttle.[137] Another Clean Technica writer concluded that "while hydrogen may have a part to play in the world of energy storage (especially seasonal storage), it looks like a dead end when it comes to mainstream vehicles."[138] A 2016 study in the November issue of the journal Energy by scientists at Stanford University and the Technical University of Munich concluded that, even assuming local hydrogen production, "investing in all-electric battery vehicles is a more economical choice for reducing carbon dioxide emissions, primarily due to their lower cost and significantly higher energy efficiency."[139]

A 2017 analysis published in Green Car Reports concluded that the best hydrogen-fuel-cell vehicles consume "more than three times more electricity per mile than an electric vehicle ... generate more greenhouse-gas emissions than other powertrain technologies ... [and have] very high fuel costs. ...

Citaat:

Considering all the obstacles and requirements for new infrastructure (estimated to cost as much as $400 billion), fuel-cell vehicles seem likely to be a niche technology at best, with little impact on U.S. oil consumption.[113] The US Department of Energy agrees, for fuel produced by grid electricity via electrolysis, but not for most other pathways for generation.[140] In 2017, Michael Barnard, writing in Forbes, listed the continuing disadvantages of hydrogen fuel cell cars and concluded that "[b]y 2025 the last hold-outs should likely be retiring their fuel cell dreams."[141] A 2019 video by Real Engineering noted that, notwithstanding the introduction of vehicles that run on hydrogen, using hydrogen as a fuel for cars does not help to reduce carbon emissions from transportation. The 95% of hydrogen still produced from fossil fuels releases carbon dioxide, and producing hydrogen from water is an energy-consuming process. Storing hydrogen requires more energy either to cool it down to the liquid state or to put it into tanks under high pressure, and delivering the hydrogen to fueling stations requires more energy and may release more carbon. The hydrogen needed to move a FCV a kilometer costs approximately 8 times as much as the electricity needed to move a BEV the same distance.[142] Also in 2019, Katsushi Inoue, the president of Honda Europe, stated, "Our focus is on hybrid and electric vehicles now. Maybe hydrogen fuel cell cars will come, but that’s a technology for the next era."[143]
Citaat:

Rekening houdend met alle obstakels en vereisten voor nieuwe infrastructuur (naar schatting wel $ 400 miljard), lijken brandstofcelvoertuigen op zijn best een niche-technologie te zijn, met weinig impact op het Amerikaanse olieverbruik. [113] Het Amerikaanse ministerie van Energie is het ermee eens, voor brandstof die wordt geproduceerd door elektriciteit via het elektriciteitsnet via elektrolyse, maar niet voor de meeste andere productiewegen. In 2017 somde Michael Barnard, die in Forbes schreef, de aanhoudende nadelen van auto's op waterstofbrandstofcellen op en concludeerde dat "[b] y 2025 de laatste hold-outs waarschijnlijk hun dromen over brandstofcellen zouden moeten afschaffen." [141] Een video van 2019 door Real Engineering merkte op dat, ondanks de introductie van voertuigen die op waterstof rijden, het gebruik van waterstof als brandstof voor auto's niet helpt om de CO2-uitstoot van transport te verminderen. De 95% waterstof die nog steeds uit fossiele brandstoffen wordt geproduceerd, geeft koolstofdioxide vrij, en de productie van waterstof uit water is een energieverslindend proces. Het opslaan van waterstof vereist meer energie, hetzij om het af te koelen tot de vloeibare toestand of om het onder hoge druk in tanks te brengen, en het afleveren van waterstof aan tankstations vereist meer energie en kan meer koolstof vrijgeven. De waterstof die nodig is om een ??FCV een kilometer te verplaatsen, kost ongeveer 8 keer zoveel als de elektriciteit die nodig is om een ??BEV over dezelfde afstand te verplaatsen. [142] Ook in 2019 verklaarde Katsushi Inoue, de president van Honda Europe: "Onze focus ligt nu op hybride en elektrische voertuigen. Misschien komen waterstofcelauto's, maar dat is een technologie voor het volgende tijdperk." [143]

Mambo 14 december 2019 16:57

Blabla....

Miljoenen tonnen waterstof
De petrochemische industrie in de Antwerpse haven zou die waterstof goed kunnen gebruiken als grondstof of als energiebron. "Bedoeling is om een plan uit te werken op grote schaal. We spreken over miljoenen tonnen waterstof per jaar,” klinkt het bij de haven van Antwerpen.

Micele 14 december 2019 17:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9197419)
Blabla....

Miljoenen tonnen waterstof
De petrochemische industrie in de Antwerpse haven zou die waterstof goed kunnen gebruiken als grondstof of als energiebron. "Bedoeling is om een plan uit te werken op grote schaal. We spreken over miljoenen tonnen waterstof per jaar,” klinkt het bij de haven van Antwerpen.

Dat is idd blabla.

Het gaat over personenwagens die op H2 rijden. Die komen niet met Sinterklaasschepen in jouw FCEV wagen. Wat begrijp je daar niet aan?

Een EV plug je in aan elke betere stekker, ook thuis. Dat is een doorn in het oog van de fossiele vervuilers.

Bestuurders van voertuigen die langzaam laden waar ze willen zelfs aan hun eigen bronnen (pv panelen/ thuisbatterij), dit ook terwijl ze slapen.

Slavernij van het altijd moeten tanken is eindelijk gedaan. RIP vuile dictator.

Mambo 14 december 2019 17:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Micele (Bericht 9197427)
Dat is idd blabla.

Het gaat over personenwagens die op H2 rijden. Die komen niet met Sinterklaasschepen in jouw FCEV wagen. Wat begrijp je daar niet aan?

Een EV plug je in aan elke betere stekker, ook thuis. Dat is een doorn in het oog van de fossiele vervuilers.

Bestuurders van voertuigen die langzaam laden waar ze willen zelfs aan hun eigen bronnen (pv panelen/ thuisbatterij), dit ook terwijl ze slapen.

Slavernij van het altijd moeten tanken is eindelijk gedaan. RIP aan de dictator.

Op de tijd dat jij uw batterij wat kunt opladen om amper een uur verder te geraken sta je met waterstof al lang in Spanje om een sangria te drinken.

Waar jij u nog mee bezig wil houden?

Micele 14 december 2019 17:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mambo (Bericht 9197441)
Op de tijd dat jij uw batterij wat kunt opladen om amper een uur verder te geraken sta je met waterstof al lang in Spanje om een sangria te drinken.

daar is em weer met zijn onnozele strohalm van opgefokte reiziger.

Een degelijke EV heeft nauwelijks tijdverlies tov een benzinewagen. Mss een uurtje op 1000 km. En komt uitgerust en veilig aan. Al honderdmaal aangetoond.

Naar Spanje lig ik al een halve dag op het strand als jij met uw peperdure waterstofbrol staat te sukkelen. Er zijn immers geen H2-stations genoeg.
In Spanje 0,03 op 100 km openbare weg. :lol:
https://www.eafo.eu/alternative-fuel...tations-stats#

Ik neem namelijk het vliegtuig. :lol:

Citaat:

Waar jij u nog mee bezig wil houden?
Zoals al bijna 1 miljoen doet in Europa? Een electrische wagen rijden en NOOIT meer de sleur van moeten tanken.
Wat begrijp je daar niet aan? 70%-80% van de EV rijders laden enkel thuis bij.
Noorwegen, Nederland, andere Scandinavische landen gaan die twee sowieso volgen.

En als de massaproductie van Europese merken in gang komt gaan het vele miljoenen doen.

EU-regels van 70 g/km CO2 leggen dat op, anders miljardenboetes.
FCEV zijn er quasi niet of totaal verwaarloosbaar, minder dan 1 op 1000 verkochte stekkerwagens is een FCEV.

Mambo 14 december 2019 17:27

Binnen een paar jaar heb je genoeg waterstof stations

5 minuutjes tanken en rijden maar.

Steek jij hem maar 12 uur in uw thuisprice met uw 45 zonnepanelen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:20.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be