Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Links (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Vraag aan groen! tjes: sociaal programma. (https://forum.politics.be/showthread.php?t=100412)

jamás será vencido 7 januari 2008 12:39

Vraag aan groen! tjes: sociaal programma.
 
We weten ondertussen al wel dat milieu één van de topprioriteiten moet worden MAAR wat beschouwen jullie als een sociaal programma? Hoe willen jullie armoede bestrijden? Hoe willen jullie werkloosheid bestrijden? Hoe willen jullie racisme bestrijden? En hoe staan jullie ten opzichte van regeringsdeelname?

Het is niet noodzakelijk de bedoeling om het partijstandpunt te aanhoren, maar de individuele of collectieve mening van groen!en.

toccata 7 januari 2008 13:01

Wel volgens mij een va de dingen die groen moet doen is dat ecologie niet duur hoeft te zijn om een voorbeeld te geven waarom koopt de overheid niet in zonnepanelen in heel grote volumes tegelijk aan, die ze dan weer aan break-even prijs verkoopt aan armere mensen tegen een renteloze lening: milieu geholpen en armere mensen zien hun energie factuur dalen terwijl ze er uiteindleijk weinig voor betalen

Op het puur economische vlak is er natuurlijk ook verhogen van de uitkeringen, meer tijdskredietmogelijkheden, verzet tegen langer wordende loopbanen enzovoort

Pelgrim 7 januari 2008 14:27

decentralisering van de energieproductie in het algemeen is al een sociale daad. Door het energiemonopolie van een paar productieëenheden in handen van de privé of een corrupte bureaucratie komen heel veel gezinnen in problemen.

toccata 10 januari 2008 23:02

Zijn hier zo weinig groenen? (van Groen! wel te verstaan:p)

groen!? 21 januari 2008 18:54

debatteer binnenkort mee over het programma van Groen! op www.horizondebat.be

toccata 21 januari 2008 19:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door groen!? (Bericht 3219838)
debatteer mee over het programma van Groen! op www.horizondebat.be

heb je ook da miniboekske gekregen waar de twaalf stellingen instaan
in ieder geval een goed idee, de leden het programma latens schrijven

groen!? 21 januari 2008 19:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door toccata (Bericht 3219860)
heb je ook da miniboekske gekregen waar de twaalf stellingen instaan
in ieder geval een goed idee, de leden het programma latens schrijven

ja, het zat vandaag in de bus. Het zijn bovendien niet alleen leden die kunnen meedenken over ons programma, iedereen is welkom :)

toccata 21 januari 2008 19:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door groen!? (Bericht 3219869)
ja, het zat vandaag in de bus. Het zijn bovendien niet alleen leden die kunnen meedenken over ons programma, iedereen is welkom :)

Ik snap wel niet juist hoe dat zit met jonggroen groepe
zijn we een apart groep (bv jonggroen-leuve, jonggroen-antwepren,...) of komt er een een OAV waar we kunne debatere, op de site vond ik het niet zo direct

Fozzie 25 januari 2008 15:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door toccata (Bericht 3193454)
Wel volgens mij een va de dingen die groen moet doen is dat ecologie niet duur hoeft te zijn om een voorbeeld te geven waarom koopt de overheid niet in zonnepanelen in heel grote volumes tegelijk aan, die ze dan weer aan break-even prijs verkoopt aan armere mensen tegen een renteloze lening: milieu geholpen en armere mensen zien hun energie factuur dalen terwijl ze er uiteindleijk weinig voor betalen

Op het puur economische vlak is er natuurlijk ook verhogen van de uitkeringen, meer tijdskredietmogelijkheden, verzet tegen langer wordende loopbanen enzovoort

Volledig mee akkoord. Persoonlijk zou ik de belasting op arbeid willen zien zakken (meer werkgelegenheid) en dat belasting op luxegoederen zien stijgen (om de verminderde inkomsten ten gevolge van het voorgaande te compenseren, in combinatie met zwaardere boetes op witteboordencriminaliteit, zodat de pensioenen en vervangingsinkomens kunnen stijgen en de ziektezorgkosten kunnen dalen).

toccata 4 april 2008 20:35

"Wat is de plaats van economische groei en ondernemingszin? "was de stellling die het meest werd besproken door de groepen, wordt dus aan gewerkt via het horizon debat.
Nog: Paul Scheffer komt praten over zijn boek, misschien een eerste aanzet om de problemen onder ogen te zien ivm de multiculturele samenleving

toccata 4 april 2008 21:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 3193586)
decentralisering van de energieproductie in het algemeen is al een sociale daad. Door het energiemonopolie van een paar productieëenheden in handen van de privé of een corrupte bureaucratie komen heel veel gezinnen in problemen.

Citaat:

Groen! wil elektriciteitspark decentraliseren om ons land meer zelfvoorzienend te maken op vlak van energie

“Ons land is erg afhankelijk van het buitenland voor elektriciteitsbevoorrading,” verklaarde Elia, de beheerder van het Belgische hoogspanningsnet, vandaag. Elia is verontrust over het feit dat het de afgelopen dagen voor een record aan elektriciteit heeft moeten invoeren vanuit het buitenland omdat enkele Belgische kerncentrales een onderhoudsbeurt krijgen en noodgedwongen stilliggen. Voor Groen! een reden te meer om eindelijk werk te maken van decentrale energieopwekking met aandacht voor het leefmilieu, gekoppeld aan energiebesparende maatregelen. Groen! werkt ook aan voorstel om de gemeenten te motiveren om tegen 2020 elk gemiddeld 5 megawatt aan kleinschalige gedecentraliseerde productiecapaciteit te installeren, zoals moderne windturbines, zonnepanelen en efficiënte warmtekrachtkoppelingsinstallaties (WKK). Met 5 megawatt kunnen ongeveer 10 000 gezinnen van energie worden voorzien. Een decentraal energiebeleid is beter voor het milieu en de tewerkstelling in eigen land.

Het langer openhouden van de kerncentrales, is niet alleen slecht voor nieuwe investeringen in alternatieve energieopwekking, maar zoals we vandaag merken, ook absoluut geen garantie dat België zelfvoorzienend is wat betreft energievoorziening, zoals vaak beweerd wordt. Hoe ouder de kerncentrales worden, hoe meer mankementen er zullen optreden en hoe vaker ze voor herstellingen en routine-onderhoudsbeurten zullen moeten worden stilgelegd. Om onze energie-onafhankelijkheid te verzekeren is het dus dringend nodig dat we omschakelen van het huidige supergecentraliseerde elektriciteitspark, waar enkele grote mastodontcentrales de dienst uitmaken, naar een gedecentraliseerd park van honderden kleinschalige en duurzame productie-eenheden.

Op 26 februari’08 kwamen in Florida drie miljoen mensen zonder stroom te zitten. De oorzaak van deze black-out was dat de oude kerncentrale ten zuiden van Miami om veiligheidsredenen plots moest worden stilgelegd. Dit had een domino-effect, waardoor ook acht andere stroomcentrales uitvielen. In december moesten in Frankrijk 3 centrales stilgelegd worden, waardoor Frankrijk energie diende in te voeren vanuit België. Dit soort zaken tonen aan dat grootschalige centrale energie-opwekking met verouderde kerncentrales de energiebevoorrading niet bevordert, maar hypothekeert.

Rudi Daems, Vlaams volksvertegenwoordiger
Ok genoeg reclame gemaakt vr Groen! vandaag:-D

Pelgrim 5 april 2008 12:05

blijkbaar ni want ik voel nog steeds geen behoefte om er op te stemmen :mrgreen:

FallenByTheHand 6 april 2008 20:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door toccata (Bericht 3344755)
ook absoluut geen garantie dat België zelfvoorzienend is wat betreft energievoorziening, zoals vaak beweerd wordt.


Wat een beperkt denken. Onder een internationaal socialisme zouden we eindelijk onderuit kunnen komen aan het beperkende nationale denken. Nederland heeft gigantisch veel meer kustgebied dan wij. Waarom kunnen we niet daar een hoop windmolen parken bouwen ofzo?

Het is het meest logische, maar nu zou ons dat "afhankelijk" maken van het buitenland.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:30.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be