Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Den Ardennees
(Bericht 3194125)
ff ernstig.
Het journaal wordt enerzijds almaar Amerikaanser met vooral spektakel en sensatie, en anderzijds wordt het gewoonweg dorpsnieuws, met een huisbrand in Oostrozebeke, een zwaargewonde motorrijder in Bommerskonte, en om af te sluiten nog een leuk nieuwtje uit het dierenasiel van Dudzele.
|
Inderdaad..:-(
'Nieuws moet over álles kunnen gaan'
03/01/2008 20:22
Vanaf maandag 7 januari lanceert de VRT-nieuwsdienst drie nieuwe actualiteitsprogramma's: Volt, Vranckx en Phara. Hoofdredacteur duiding Kris Hoflack geeft tekst en uitleg.
Wordt Phara de Vlaamse variant van The Tonight Show met Jay Leno?
KRIS HOFLACK: The Tonight Show is meer een personalityshow, opgehangen aan de persoon van Jay Leno, terwijl Phara De Aguirre en Lieven Van Gils Phara samen presenteren. Ze ontvangen telkens drie of vier gasten uit de actualiteit.
Het is een programma van de nieuwsdienst, maar dat wil niet zeggen dat het zwaar zal zijn: er mag gelachen worden.
Wat mogen we verwachten van Volt?
HOFLACK: Volt wordt een
discussieprogramma rond stellingen, met nieuwsanker Martine Tanghe en Kobe Ilsen, bekend van Vlaanderen Vakantieland. Het programma wil mensen een andere kijk op de dingen bieden. Het kan gaan over hoe vers het sinaasappelsap in tetra is, of over de zin en onzin van antirimpelcrème. Maar ook over ernstiger onderwerpen: hebben ex-gevangenen recht op een blanco strafregister? Moet je anoniem kunnen bevallen? Daar wordt dan een filmpje over gemaakt, nadien volgt de discussie aan tafel met Martine, die er een deskundige een aantal kritische vragen over stelt. Volt komt in primetime op Eén, voor een breed publiek.
Ook TerZake wordt vernieuwd.
HOFLACK: In plaats van 15 minuten journaal en daarna 30 minuten duiding, wordt TerZake een
geïntegreerd nieuwsprogramma waarin nieuws en duiding in elkaar passen. Nieuw is ook dat TerZake door een duo zal worden gepresenteerd.
Uw voorganger Walter Zinzen vindt TerZake
te veel gepraat en te weinig reportages. De vernieuwde TerZake lijkt niet aan die kritiek tegemoet te komen.
HOFLACK: Een goede
mix vinden tussen reportages en studiogesprekken lukt de ene dag beter dan de andere, maar dat zijn en blijven de twee pijlers van TerZake. Ik ben het overigens zelden eens met Walter Zinzen. Wat hij zegt, vind ik van een ongekende zurigheid. Het is zo makkelijk om aan de kant te staan en te zeggen dat het vroeger beter was. Iemand moet hem dringend tegen zichzelf beschermen.
Van de diepgang waarvoor TerZake stond, blijft nog weinig over, zegt Zinzen nog. U zou het te veel 'opgeleukt' hebben.
HOFLACK: Nieuws moet over álles kunnen gaan. Cruciaal is de invalshoek.
TerZake kan perfect een stuk over K3 brengen, maar dan wil ik wel te weten komen hoeveel die meisjes verdienen en wil ik inzicht krijgen in de structuren van Studio 100. Als je verbreding met meerwaarde brengt, heb ik daar geen enkel probleem mee.
Bron
Ze gaan het ook nooit snappen. Als mensen entertainment willen kijken ze heus niet naar het nieuws. Als je naar het nieuws kijkt wil je weten wat e die dag in de wereld is gebeurd, en bij voorkeur nog eens iets belangrijk.
Wat kan je leren van wat journalisten die onderling vooraf ingeoefende gesprekjes afdreunen?
Maar nee, het nieuws moet flitsend zijn! En vooral niet te serieus.
Alsof ze ooit gaan kunnen concurreren met Thuis of Flikken. Onnozelaars.