NSV!-Nationaal |
7 januari 2008 20:25 |
6 maart 2008: NSV!-Betoging te Gent!

De Nationalistische Studentenvereniging (NSV) zal op donderdag 6 maart te Gent onder het motto "Ik wil jou voor Vlaanderen" betogen voor Vlaamse onafhankelijkheid. De zes afdelingen van de NSV organiseren ieder academiejaar in één van de drie grote studentensteden een nationale betoging om op te komen voor een afctueel strijdpunt. Zo kwamen we in het recente verleden samen met een groot aantal sympathisanten op straat tegen de Bologna-akkoorden omtrent hoger onderwijs, de Turkse toetreding tot de Europese Unie, en de misplaatste viering van 175 jaar België. Dit jaar wensen we de sofisterij van de laatste hardnekkige belgicisten aan de kaak te stellen, en de Vlaamse politici te waarschuwen voor "Belgische compromissen" tijdens de aanslepende federale regeringscrisis.
Een steeds groter deel van de Vlaamse, en nu zelfs ook Waalse, bevolking trekt uit deze situatie de juiste conclusie dat België niet meer werkt. De crisis heeft immers als enige oorzaak dat voor het eerst in de Belgische geschiedenis de Vlaamse politici (voorlopig) hun woord gestand willen doen, en willen opkomen voor de bestuurlijke wensen en grondwettelijke rechten van hun kiezers. Traditioneel staan Vlamingen en franstaligen electoraal lijnrecht tegenover elkaar, en kunnen patstellingen als deze enkel worden opgelost als de franstalige eisen ten nadele van de Vlaamse worden ingewilligd. Dat heet dan een "Belgisch compromis". De NSV heeft hier uiteraard geen boodschap aan, en benadrukt dat Vlaanderen geen noemenswaardige autonomie zal krijgen als het niet dadelijk voor de onafhankelijkheid gaat. Hoewel België volgens een groot aantal economen en politieke commentatoren in binnen- en buitenland geen enkele meerwaarde meer biedt, drijft sentimentalisme en indoctrinatie door belgicistische instituties sommigen nog naar evenementen als "I want you for Belgium" en "Belgie knuffelt". De NSV heeft samen met enkele andere organisaties uit de Vlaamse Beweging het voortouw genomen in het verzet tegen zulke belachelijke initiatieven, en wil ook op 6 maart in deze trant verdergaan.
De betoging zal om 20u van start gaan aan de Oude Beestenmarkt. We verwelkomen iedereen die op een waardige manier aan radicalisme uiting kan geven.
België Barst!
Busregeling:
Antwerpen (Berchem kerk): 18.45u.
Roeselare (Stationsplein, de Gezelle): 18.45u.
Brugge (Magdalenaparking): 19.15u.
Leuven (Bodaertplein): 18.30u.
Vilvoorde (Portaelsplein): 19.00u.
Inschrijven (verplicht!) via 0499 61 56 32 of [email protected]
|