Weezer |
18 januari 2008 10:54 |
Crisis in Belgische politiek inspireert tekenaar
TRIK wint Inktspotprijs
Den Haag, 18 jan. Tekenaar Raymond Hendriks - TRIK - heeft de Inktspotprijs 2007 gewonnen. Dat is de prijs voor de beste politieke spotprent van het afgelopen jaar, gepubliceerd in de landelijke of regionale pers. TRIK kreeg zijn prijs gisteren uit handen van acteur Herman Koch.
De winnende prent stond op 14 november in de Nieuwe Revu en gaat over de crisis in de Belgische politiek. TRIK tekende Wiske van Suske & Wiske met de kleuren van de Belgische vlag in haar strikje en kruisjes als ogen. Erboven in grote kapitalen EINDE en daarachter heel klein FIN.
De jury, bestaande uit Koch, Thom Mercuur (directeur van Museum Belvédère) en illustratrice Annemarie van Haeringen, vond de tekening in één keer aanspreken. „Er is geen enkele twijfel waar hij over gaat, terwijl het tegelijkertijd de details zijn die het beeld versterken in plaats van uitleggen.”
De inktspotprijs werd dit jaar voor de veertiende keer uitgereikt. De winnende prent is te zien op de expositie Politiek in Prent 2007, waaraan dit jaar 27 tekenaars, ieder met zes prenten, deelnemen.
Bron
__________________________________________________ _______________
Iemand nog een nieuwe avatar nodig?
|