Groentje-18 |
29 januari 2008 16:50 |
Groepsspreekuur voor patiënten
Citaat:
29/01 Groepsspreekuur voor patiënten succes in Nederland
Steeds meer Nederlandse ziekenhuizen stellen een groepsspreekuur in voor patiënten met dezelfde ziekte of aandoening. Het CBO, het kwaliteitsinstituut van de zorg, heeft een bericht hierover in het Nederlands Dagblad dinsdag bevestigd.
Met name groepsspreekuren voor kinderen met diabetes zijn populair, zegt het CBO, maar ook hiv-patiënten en mensen met hart- en vaatproblemen bespreken hun ziekte graag in groepsverband. In 2005 begonnen vijf ziekenhuizen met de nieuwe vorm van patiëntencontact. Inmiddels zijn er volgens het kwaliteitsinstituut zeker dertig groepsspreekuren, op diverse plaatsen in het land.
Artsen, verpleegkundigen en patiënten blijken de bijeenkomsten inspirerend te vinden; het medisch personeel omdat de aanpak hun werk afwisselend maakt, en de patiënten omdat ze ervaringen met elkaar kunnen uitwisselen.
Het CBO denkt dat de groepsspreekuren een belangrijke vorm van zorgvernieuwing zijn. De organisatie denkt dat er de komende tijd nog meer bij zullen komen.
|
http://www.hbvl.be/nieuws/Buitenland/default.asp?art={652A38B3-38BD-4BF0-9E30-B6D08BAAC928}
Ik weet niet of ik er mij direct zie aan deelnemen, maar ik vind het precies een creatief en orgineel idee, wat ook nog eens goed is voor het psychisch welzijn en de financiële kant van de zaak! :cheer:
|