An Arkos |
2 maart 2008 12:41 |
NVU marcheert, maar niet ongehinderd
Citaat:
Grimmige sfeer bij NVU-demonstratie
Door Sanne Schelfaut
Zondag 2 maart 2008. BERGEN OP ZOOM – Onder zware beveiliging van de mobiele eenheid liepen zaterdagmiddag zo’n zeventig demonstranten van de Nederlandse Volks Unie door de straten van Bergen op Zoom. Vlaggen met daarop teksten als ‘racial volunteers’ en leuzen als ‘remigratie van alle niet in Nederland horende elementen’ benadrukten de rechtsextremistische denkbeelden van de NVU.
De oproep van burgemeester Han Polman om de demonstratie te negeren, werd massaal genegeerd. Honderden Bergenaren gingen de straat op om niet alleen naar de NVU’ers te kijken, maar ook om een duidelijk tegengeluid te laten horen.
Met name op de hoek Kastanjelaan en het Piusplein ontstond rond 15.00 uur een zeer grimmige sfeer tussen voor- en tegenstanders. Honderden mensen hadden zich op deze hoek verzameld om te protesteren tegen het NVU-geluid.
De ME, zowel te voet als te paard, moest hier alle moeite doen om massa tegen te houden. Zeventien personen werden wegens verboden wapenbezit, het gooien van stenen, eieren of opruiende taal opgepakt door speciale arrestatieteams die zich tussen de tegen-demonstranten bevonden. Officieel was alleen de protestmars van de NVU toegestaan.
Toeters en joelen
NVU-voorzitter Constant Kusters hield samen met enkele van zijn ‘kameraden’ op twee plekken (Stationsplein en op het speelveld tussen de Kastanjelaan en de Seringstraat) toespraken. De tweede toespraak was onmogelijk te verstaan door honderden tegenstanders die, op afstand gehouden door politie en ME, via toeters en joelen lieten weten hoe ze over de NVU’ers dachten.
Rond 16.00 uur werd de protestmars bij het NS-station ontbonden door Kusters. Ondanks politiebescherming, kreeg een van de NVU’ers een steen tegen zijn hoofd gegooid. Een behoorlijke wond was het gevolg. Kusters sprak over een goed verlopen demonstratie. “Wij hebben de ruimte gekregen om onze standpunten te verkondigen. Wat meer politie was overigens niet verkeerd geweest.”
Toen de zeventig demonstranten in de trein waren gestapt, was het nog steeds niet rustig in de stad. Jonge tegendemonstranten bleven bij elkaar staan. Een oproep van de ME om zich te verwijderen, mocht niet baten. Dit leidde tot de nodige charges, waarbij ook de nodige klappen vielen.
Om 17.00 uur trok de ME zich terug, nadat de meeste tegenstanders naar huis waren vertrokken. Burgemeester Han Poman meldde dat de politie erin was geslaagd de demonstratie ordelijk te laten verlopen. “Hoewel er op sommige plekken inderdaad een grimmige sfeer heerste. Het merendeel van het publiek heeft zich gelukkig niet laten provoceren en daarmee complimenteer ik de bevolking van Bergen op Zoom”, aldus de burgemeester.
Twee pelotons ME en 1 arrestatieteam waren ingezet (130 personen).
Tegenactie
Aydin Akkaya en Niels Minnaard lieten weten zondag, een tegenactie te houden op het speelpleintje waar de NVU vanmiddag zijn toespraken hield. “Om 14.00 uur komen we bij elkaar om dit plein symbolisich schoon te schrobben”, aldus Akkaya.
|
bron: http://www.bndestem.nl/bergenopzoom/...monstratie.ece
Hehe, wat een zielige hoopje is het toch, ik heb ook ergens gelezen dat er hondestront naar ze gegooid is.
|