Eichmann |
11 maart 2008 22:31 |
"Saddam had geen banden met Osama bin Laden"
"Saddam had geen banden met Osama bin Laden"
Osama Bin LadenDe voormalige president van Irak, Saddam Hoessein, had geen operationele banden met het terreurnetwerk al-Qaida van Osama bin Laden. Dat blijkt volgens de Amerikaanse krantengroep McClatchy uit een rapport van het Pentagon dat een uitgebreid onderzoek kon voeren van meer dan 600.000 documenten die in Amerikaanse handen zijn gevallen na de invasie van Irak in 2003.
Argument Bush
De Amerikaanse president George Bush en zijn entourage gebruikten, naast het aan Bagdad toegedichte maar vals gebleken bezit van massavernietigingswapens, ook als argument voor een oorlog dat Saddam banden had met al-Qaida. Onlangs probeerde Bush nog al-Qaida in verband te brengen met het voortdurende geweld in Irak. Maar het Pentagon heeft geen enkel document aangetroffen waaruit een "rechtstreekse operationele band" blijkt tussen de omvergeworpen en ondertussen geëxecuteerde dictator met dat netwerk.
Andere terreurorganisaties
Wel verleende het regime van Saddam steun aan andere "terreurorganisaties", meer bepaald in het Midden-Oosten. Zijn veiligheidsdiensten viseerden dan vooral vijanden van het regime zoals Iraakse ballingen, sjiitische moslims, Koerden en anderen. (belga/gb)
Tiens tiens... Bush valt andermaal door de mand. Wanneer gaat Europa eens Amerika binnenvallen om Bush als oorlogsmisdadiger voor 1 of ander dubieus partijdig tribunaal te slepen?
|