Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Links (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Sportief Partij Alternatief: Sp.a West-Vlaanderen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=103432)

ericferemans 25 maart 2008 14:52

Sportief Partij Alternatief: Sp.a West-Vlaanderen
 
Sinds Johan Vandelanotte met handgeklap is verkozen als West-Vlaams partijvoorzitter (onze kameraden kregen van de voorzitster niet de tijd om een stemming te vragen...) is de Sp.a in West-Vlaanderen erg actief.

Na een uitnodiging om naar het voetbal te gaan kijken nu weer dit:


Citaat:

Met sp.a naar het basketbal

BC Oostende - Leuven

zaterdag 3 mei 2008

20u30





Provinciaal voorzitter Johan Vande Lanotte is gastheer in zijn Oostende.

We tekenen present voor een spannende match in een kolkende Sleuyter-arena.

Leden van sp.a kunnen voor slechts 5 euro genieten van de basketbaltopper.

Ben je nog geen lid, schrijf je dan hier in.

Inschrijven kan via deze site: inschrijven





Na alle beloften over meer inspraak van de leden, kan dit tellen.
Met wie zijn voeten spelen zij ;)-

vavli 25 maart 2008 15:50

Veel sterkte Eric: het zal nog een heel lange weg zijn om van de SPa een linkse partij te maken. Als je het niet meer ziet zitten: kom dan bij de PvdA.;-)

vlijmscherp 25 maart 2008 16:21

so what? Oostende geeft zowat elke match kaarten weg voor hun thuismatchen, ofwel gratis ofwel aan €5. Morgen ga ik naar Oostende-Bree gaan kijken, je mag eens raden hoeveel ik voor een kaartje betaald heb.

wat dit met links of niet-links te maken heeft, snap ik niet zulle.

vavli 25 maart 2008 16:26

Wat ik er pijnlijk aan vind, is dat basketbal gehanteerd wordt als lokmiddel om SPa-lid te worden: wordt SPalid en je kan voor 5 euro naar de basketbalwedstrijd gaan kijken.

Cunhal 25 maart 2008 18:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vavli (Bericht 3321764)
Wat ik er pijnlijk aan vind, is dat basketbal gehanteerd wordt als lokmiddel om SPa-lid te worden: wordt SPalid en je kan voor 5 euro naar de basketbalwedstrijd gaan kijken.

Als je naar 2 matchen wil gaan, moet je dan dubbel betalen? Of je hond inschrijven als lid?
En als je niet houdt van basketbal, maar wel van zaalvoetbal?
Trouwens, hoeveel kost een stem?:lol:

FallenByTheHand 25 maart 2008 19:55

nee, het moet basketbal en het moet Oostende zijn. De eer van ons aller Führer Vandelanotte moet gewaarborgd blijven !!!!

StevenNr1 25 maart 2008 20:15

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vavli (Bericht 3321718)
Als je het niet meer ziet zitten: kom dan bij de PvdA.;-)

doe is serieus

Proletariër 25 maart 2008 21:30

SPa-leden betalen €5,-
anderen €3,-

:D

Pelgrim 25 maart 2008 22:28

v-sb kondigt bij deze de Jaarlijkse Grote Vogelepik Wedstrijd aan, wie zich nu aansluit voor vijf euro is alvast verzekerd van een plaatske vooraan in 't cafe.

Jonas Elossov 25 maart 2008 22:32

CAP-West-Vlaanderen organiseert een vinkenzetting... Iedereen kan wel gratis meedoen. en de eerste die erin slaagt van dat beest de internationale te laten zingen kan gratis lid worden.

toccata 25 maart 2008 22:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Jonas Elossov (Bericht 3322406)
CAP-West-Vlaanderen organiseert een vinkenzetting... Iedereen kan wel gratis meedoen. en de eerste die erin slaagt van dat beest de internationale te laten zingen kan gratis lid worden.

:rofl:
Mag mijn papegaai meedoen en kan ik dat lidmaatschap inwissele tegen een reis naar Australie?

vavli 26 maart 2008 00:29

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door StevenNr1 (Bericht 3322238)
doe is serieus

Allez, vooruit dan: Eric , als je het bij SPa niet meer ziet zitten, kom dan bij Comac (volgens de LSP, en die kunnen het weten, is dat een zeer laagdrempelige, reformistische club)

FallenByTheHand 26 maart 2008 10:23

LSP organiseert haar jaarlijkse "om ter t meeste bladen verkopen" in Brussel. De winnaar krijgt een gratis blad.

vlijmscherp 27 maart 2008 10:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vavli (Bericht 3321764)
Wat ik er pijnlijk aan vind, is dat basketbal gehanteerd wordt als lokmiddel om SPa-lid te worden: wordt SPalid en je kan voor 5 euro naar de basketbalwedstrijd gaan kijken.

zo kan je idd alles verkeerd begrijpen, dat is waar, maar dat zouden alleen mensen van slechte wil doen.

ericferemans 27 maart 2008 11:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp (Bericht 3324928)
zo kan je idd alles verkeerd begrijpen, dat is waar, maar dat zouden alleen mensen van slechte wil doen.

Het pijnlijke van dit verhaal is niet dat de Sp.a informele bijeenkomsten houdt voor haar leden. De après-ski is voor veel mensen even noodzakelijk als het skieën zelf.
Elke organisatie die van onderlinge sollidariteit leeft mag rustig feesten, bijeenkomsten houden die niets te maken hebben met de core bussines, om de groepsgeest te verstevigen. Daar is NIETS verkeerd mee.

Maar een politieke partij, die van voetbal, volleyball, fietstochten en mosselsoupers haar core-bussiness maakt, en nooit haar leden nog oproept voor scholing, debat, besluitvorming is niet ernstig.

Het is gewoon intriest.

Deze partij is namelijk de partij die nog het meeste krediet heeft omwille van haar verleden bij de werkende mensen die socialistisch denken.
Zij dient zich dus te herpakken, en gelukkig zien we dat er een beweging binnen de Sp.a is die wél openstaat voor debat, die wél naar de bronnen van het socialisme zoekt, die nieuwe bronnen aanboort... en die krampachtig (nog) wordt tegengehouden.
De geschiedenis van de sociaal democratie kende grote hoogtepunten, en realiseerde veel voor de werkende mensen. Zij kende nog grotere dieptepunten dan vandaag, in de dertiger jaren.
Men kan de moed opgeven, maar juist door het grote prestige dat in het collectief bewustzijn leeft van vele mensen, die blijven hopen dat het weer beter wordt is het naar mijn mening niet goed om de boeken te sluiten.
Het is inderdaad de moment om de boeken open te doen, om de nest uit te kuisen, om aan een grote schoonmaak te beginnen.
Het congres in Antwerpen was een goede aanzet. Maar de houding die daar werd vertolkt is in sommige afdelingen totaal nog niet doorgedrongen.

Men kan en mag, naar mijn mening, hier niet gaan wanhopen: "If you are in hell: keep walking".
Si tout les dégoutés s'en vont, il n'y a que les dégoutants qui restent.

Er is duidelijk een kentering ingezet, en ze wordt gedragen door een groot stuk van de partijleden, door vele syndicalisten en stilaan zien ook door andere socialistische en communistische bewegingen in dat het nodig is om de linkse krachten binnen de Sp.a daadwerkelijk te helpen. "Communisme is geen scheldwoord", dat is een uitspraak van Caroline Gennez, nota bene!

En hulp is nodig.

De sociaal democratie is een belangrijke en nuttige beweging gebleken voor de werkende mensen. Het is geen liberale beweging, en ze heeft haar functie binnen het geheel van het socialistische denken en handelen.

Er zijn twee zaken die het socialisme afremden: enerzijds collaboratie met rechts, dat telkens de geloofwaardigheid aantastte van de sociaal-democraten, anderzijds is er het anti-communisme, het sektarisme en wederzijds wantrouwen tussen de verschillende takken van het socialisme.
Ook hieraan is de BSP, de SP en de Sp.a vaak schuld geweest, maar niet zij alleen! Op dit ogenblik is er meer openheid aan alle kanten om tenminste rond de hoofdthema's van het socialisme opener te zijn naar mekaar toe.
Men begint in te zien dat alhoewel er grote verschillen zijn in strategie, er ook overeenkomsten zijn in het einddoel. En dus moeten we leren samenwerken en het gekibbel uitstellen voor later.

Voor degenen die geïnteresseerd zijn in hoe de linksen binnen de Sp.a denken over de stand van zaken staat er een filmpje van Erik de Bruyn op het internet.
Het staat hier

De samenwerking tussen vakbonden, progressieve partijen, politieke partijen en bewegingen aan de linkerzijde moet terug op gang komen.
Het is in deze barre tijden, waar we geconfronteerd worden met een steeds virulenter liberalisme een must.
De acties rond het behoud van de openbare diensten, van de Post hebben her en der al geleid tot een goede samenwerking tussen de verschillende facetten van het socialisme.
Het is bemoedigend dat bijvoorbeeld de nationale manifestatie van 1 april wordt voorbereid door KP, PC, Sp.a-Rood, Cap en PVDA samen, en dit na een oproep van PVDA.
Moge dit een eerste steen zijn van een ruime, gedragen socialistische actie in dit landje.

abou Anis 27 maart 2008 13:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 3325110)
Het is bemoedigend dat bijvoorbeeld de nationale manifestatie van 1 april wordt voorbereid door KP, PC, Sp.a-Rood, Cap en PVDA samen, en dit na een oproep van PVDA.
Moge dit een eerste steen zijn van een ruime, gedragen socialistische actie in dit landje.

Nog een geluk dat de échte revolutionairen van de LSP zich bezig houden met het bestuderen van de Essentiële Marxistische Werken en het recruteren van schoolkinderen die Het Communistisch Manifest gelezen hebben. Het zou met de Grote Proletarische Wereldrevolutie de slechte kant opgaan in deze uithoek anders...

GC 27 maart 2008 16:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door abou Anis (Bericht 3325271)
Nog een geluk dat de échte revolutionairen van de LSP zich bezig houden met het bestuderen van de Essentiële Marxistische Werken en het recruteren van schoolkinderen die Het Communistisch Manifest gelezen hebben. Het zou met de Grote Proletarische Wereldrevolutie de slechte kant opgaan in deze uithoek anders...

http://www.nieuwsblad.be/Article/Det...cleID=O41PDQU3

Proletariër 27 maart 2008 16:27

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door abou Anis (Bericht 3321169)
...

http://en.wikipedia.org/wiki/Sectari...l_sectarianism
"In the political realm, to describe a group as 'sectarian' (or as practicising 'sectarianism'), is to accuse them of prioritizing differences and rivalries with politically close groups. An example might be a Communist group who are accused of devoting an excessive amount of time and energy to denouncing other Communist groups."

...

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door abou Anis (Bericht 3325271)
Nog een geluk dat de échte revolutionairen van de LSP zich bezig houden met het bestuderen van de Essentiële Marxistische Werken en het recruteren van schoolkinderen die Het Communistisch Manifest gelezen hebben. Het zou met de Grote Proletarische Wereldrevolutie de slechte kant opgaan in deze uithoek anders...

lol
zelfkennis?

Jonas Elossov 27 maart 2008 16:54

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door GC (Bericht 3325758)

Schitterend...

Alamoet 27 maart 2008 17:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door GC (Bericht 3325758)

Daar staat toch nergens iets over LSP? :-) Doet LSP ook mee aan de nationale postactie of niet? Zo niet dan vind ik de opmerking van Abou Anis wel grappig, zo wel dan moet hij niet zeveren.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:43.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be