Jazeker |
12 juli 2008 18:36 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Chipie
(Bericht 3560294)
Karl-Heinz Lambertz, minister-president van de Duitstalige Gemeenschap, vertelde donderdag in Brugge naar aanleiding van 11 juli dat de toekomst van de Duitse Gemeenschap, net zoals de Vlaamse, in het Europa van de Regio's ligt.
Hij bedankte verder de Vlaamse Beweging voor haar strijd voor meer autonomie en zelfstandigheid en waarvan de Duitstaligen hebben kunnen profiteren.
|
De Duitstalige gemeenschap is een geval apart. Ze zitten ook onder de vleugels van de Franstaligen en zijn daar niet onverdeeld blij mee, maar ze ondervinden er ook weinig last van, gezien de Franstaligen vooral de grote vijand Vlaanderen viseren. De Brusselse bourgeoisie heeft dat stukje ex-Duitsland niet zo erg nodig om goedkoop en groen te wonen nadat ze de stad aan Allahman hebben overgelaten. De Vlaamse rand is dichterbij. Dus tot zover hebben ze zich altijd een beetje buiten het communautaire kunnen houden.
Het siert de man dat hij erkent dat de Vlaamse beweging inderdaad het debat rond identiteit en taal steeds levend heeft gehouden. En ik vermoed (en dat is mijn persoonlijk aanvoelen) dat de man ook begint te beseffen dat mocht belgique splitsen en Vlaanderen geen last meer zal hebben van de fransdollen, dat de franstaligen zich dan zullen richten op de Oost-kantons om toch nog maar een eentalige Franse regio te worden. Iets wat vanaf het begin van belgique het doel was, maar nooit is gelukt door de Vlamingen.
Ik bemerk een zekere angst bij hem. Hij weet dat als de Vlamingen ooit het pand verlaten, dat de oostkantons het volgende doelwit zijn van de fransdollen. En ik kan hem geen ongelijk geven. Als Vlaanderen onafhankelijk wordt dan strijkt in de oostkantons ongetwijfeld een Happart-cloon neer die sociale woningen en goedkope gronden geeft aan alle soort van uitschot uit Wallonie om de macht er te grijpen. Net zoals hij heeft gedaan in zijn intussen verloren Voeren. Wie ooit de docu "Hoge bomen - Huub Broers" heeft gezien, die beseft hoe vuil, agressief en vooral klein de trukendoos van de franstaligen is als het daarop aankomt.
Edit: Als iemand een linkje kan vinden naar die docu, dan zou ik je zeer erkentelijk zijn. Het heeft in elk geval mijn ogen geopend wat betreft de franstaligen in Voeren. Voorpost was er niks tegen en het toonde ook aan welke toneeltjes Happart opvoerde op de franstalige televisie. Na verwijderd te zijn door de politie kwam hij uit het ziekenhuis gezond en swingend... twee dagen later zat hij in een franstalig politiek programma half in het gips om maar even te bewijzen hoe hard hij was aangepakt.
Eye-opener voor iedereen die nog denkt dat Huub Broers een extremist is. Terwijl die beelden van Happart die daar het slachtoffer uithangt, krijgt Huub een crisis en wil er meer stoppen want het is niet meer doenbaar. Hij is voortgegaan en die man heeft Voeren gered. Met de shit die hij op zijn nek heeft gehad en het fysieke geweld... die man is een held die het nochtans allemaal moet torsen op zijn tengere schouders. Wie die docu nog kan terugvinden online, heeft van mij op zijn minst een pint of glas wijn tegoed. ;-)
|