AdrianHealey |
31 oktober 2008 18:56 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp
(Bericht 3778255)
in de USA ga je op economisch gebied nooit echt grote veranderingen kunnen forceren als president, zelfs al zou je partij een meerderheid in het Congres hebben, dat weten ze daar ook hoor.
|
Dat weet ik, daarom dat het (zogenaamd - want ik ben daar niet van overtuigd) 'liberale' economisch beleid van Mccain voor mij helemaal geen issue is.
Citaat:
maar het zit hem in de kleine veranderingen natuurlijk, daar kan (nadruk opkan dus) Obama mss wel het verschil maken tov Bush. je kan op verschillende manieren de economie vooruit helpen als overheid, Obama zal andere keuzes maken dan McCain, denk je niet?
|
Ja, maar Obama zal (als hij de kans krijgt) gelijkaardigere keuzes als Bush maken, dan dat Mc Cain heeft gedaan. Dat lijkt mss raar, want er is bijvoorbeeld veel gezaag over bepaalde belastingen die Obama wilt verhogen, die door Bush verlaagd zijn en die McCain verder zou willen verlagen. Ik ben echter van mening - en ik denk dat ik daar wel een case voor kan maken - dat 'belastingsgraad' van 38 of 40% (over zo'n verschillen hebben we het) niet de meest fundamentele zaken zijn van uw economisch beleid. Op een hele waaier van 'minder' bekende zaken, maar met meer (indirecte) effecten, heeft Obama een (helaas) gelijkaardig standpunt als Bush.
Jammer, want Bush was redelijk slecht.
Citaat:
maar het gaat ook over het buitenlands beleid, over ethiek, over misdaadbestrijding, over wie het best overkomt op tv, wie het het best kan uitleggen, over wie het meest charisma heeft, over wie het meest overeenkomt met de religieuze overtuigingen van de kiezer, enz enz enz. of over wat gaan verkiezingen volgens jou?
|
Tjah; als je me vraagt over 'wie' er gaat winnen, dan gaat het niet zozeer over beleid. Als je me vraagt 'waarover' ze gaan, in de zin van: 'wie zou ik steunen', kijk ik liever naar de inhoud.
|