JP Coen |
31 december 2008 10:13 |
Nederlanders zijn gelukkig en vertrouwen elkaar
De tollerantie in Nederland groeit.
uit vk:
Het onderling vertrouwen tussen Nederlanders is de laatste jaren toegenomen. Bijna tweederde (63 procent) van hen antwoordt op de vraag of anderen over het algemeen te vertrouwen zijn, volmondig ‘ja’. Zo’n 25 jaar geleden lag dat percentage op 44 procent.
Dit blijkt uit onderzoek van de Universiteit van Tilburg, waarvoor 1.500 Nederlanders zijn geïnterviewd. Het onderzoek is onderdeel van de European Values Study, die de normen en waarden van Europese burgers elke negen jaar naast elkaar zet. Het hoofdrapport komt eind 2009 uit.
Behalve het vertrouwen nam ook de tolerantie van Nederlanders over zaken als homoseksualiteit, echtscheiding en abortus de afgelopen 25 jaar fors toe. De oorzaak van het hoge onderlinge vertrouwen ligt deels in de relatieve welvaart en deels in het vrije politiek systeem, waarin Nederlanders vrij zijn eigen keuzes te maken, zegt hoogleraar sociologie Paul de Graaf, die zowel het Nederlandse als het Europese onderzoek naar vertrouwen en tolerantie leidt.
http://www.volkskrant.nl/binnenland/..._zeer_gelukkig
|