Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Ahmed Azzuz (MDP) - 12 tot 18 april (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=58)
-   -   vrijheid van godsdienst? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=11860)

Den Duisteren Duikboot 10 april 2004 23:12

Een kind van katholieke, joodse of islamitische ouders wordt meestal met de paplepel de normen & waarden en zeden & gebruiken van de godsdienst van zijn ouders ingelepeld. Kan men hier m.b.t. het kind dan nog spreken van 'vrijheid van godsdienst'? En in hoeverre is er vrijheid van godsdienst als mensen (m.n. vrouwen) die zich in woord of daad afkeren van de islam als 'verstotenen' worden beschouwd?
Bovendien: is katholiek, joods of islam-onderwijs niet fnuikend voor de godsdienstvrijheid van een kind, dat op jonge leeftijd immers 'kneedbaar' voor het leven is?

Groet,
Pyramus

Ahmed Azzuz 13 april 2004 12:57

beste,
dit lijkt wel een vraag van etienne vermeersch...
de ouders zijn vrij om te kiezen wat voor opvoeding zij willen geven aan hun kinderen, dit behoort tot de privé en moet gerespecteerd worden.
dat een aantal mensen atheïst zijn is hun zaak, als deze dan hun kinderen een goddeloze opvoeding geven moet ook ik respecteren.

Den Duisteren Duikboot 13 april 2004 18:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Ahmed Azzuz
beste,
dit lijkt wel een vraag van etienne vermeersch...
de ouders zijn vrij om te kiezen wat voor opvoeding zij willen geven aan hun kinderen, dit behoort tot de privé en moet gerespecteerd worden.
dat een aantal mensen atheïst zijn is hun zaak, als deze dan hun kinderen een goddeloze opvoeding geven moet ook ik respecteren.

Allemaal goed en wel, maar nogmaals: wat met de vrijheid van het kind?
Kijk, God (of Allah) is een uitvinding van de mens (cf. Feuerbach). De mens 'schept' God uit individuele noodzaak (om zin of richting te geven aan zijn leven, als denkbeeldig houvast, etc.). Hij komt dus 'blanco' op de wereld, wordt door kleine en grote leefgemeenschappen 'beschreven', maar moet uiteindelijk de vrijheid bekomen om zélf keuzes te maken uit de gedachten en ervaringen waarmee hij 'beschreven' wordt. Dat kan alleen als hij
a) een zo breed mogelijk gamma aan keuzemogelijkheden meekrijgt
b) dat gamma niet gedomineerd wordt door één enkele mogelijkheid
c) zijn uiteindelijke keuze aanvaard wordt door zijn omgeving
Ik denk dat pluralistische scholen hem die garanties bieden en sta daarom afkerig t.o.v. religieus geïnspireerd onderwijs, dat het opgroeiende individu (slaafs) afhankelijk maakt van het opgelegde godsbeeld met alle bijbehorende normen en waarden (vaak niet in het licht van de moderne wereld gezien) - God als opium voor het volk, als het ware.

P.S. Zijn atheïsten welkom in de MDP?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:45.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be