Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dajjal
(Bericht 4030828)
Verbied je kinderen dan ook maar ineens van in Brussel rond te lopen of in de file te staan.
|
Wees gerust, ook ik vind dat er serieus moet opgetreden worden tegen luchtvervuiling. In ons land leven we gemiddeld een jaar of drie minder lang door fijn stof. En dan heb ik het nog niet eens over tal van aandoeningen die meestal niet dodelijk zijn (astma bvb). Hier zitten we blijkbaar op dezelfde golflengte.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dajjal
(Bericht 4030828)
Beter nog, zet je kind in een volledig steriele serre. We weten namelijk hoe sterk kasplantjes zijn...
|
De vergelijking gaat natuurlijk niet op. Nergens is (bij mijn weten) een bewijs geleverd dat blootstelling aan sigarettenrook mensen weerbaarder maakt. Graag een bewijs van het tegendeel als u weet dat sigarettenrook bijdraagt aan het menselijk afweersysteem.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dajjal
(Bericht 4030828)
Voor de goede orde - ik rook nooit binnen.
|
Houden zo. Sigarettenrook zet zich immers vast op kleding, en blijft maw schadelijk zelfs al is de sigaret zelf gedooft. Voor de lucht binnenshuis geldt overigens dat die zelden voldoende ververst wordt. De troep die je uitademt wordt dan ook gewoon door iemand anders opnieuw ingeademd. (Ik meen mij een studie te herinneren die stelde dat de lucht in Vlaamse huiskamers over het algemeen van slechtere kwaliteit is dan de toch al niet gezonde lucht buitenhuis, met als belangrijkste oorzaak: een gebrek aan verluchting.)
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dajjal
(Bericht 4030828)
Verbieden. Dat is het enige wat dit land goed kan. En er is ALTIJD wel IEMAND die zich stoort aan IETS, dus er is een oneindig aanbod van dingen die we kunnen verbieden.
|
Een verbod opleggen is idd een middel waarover de overheid kan beschikken.
Zoals ik eerder al zei: het gaat niet om mensen die zich storen aan iets, maar om de gezondheidsschade. Verboden opleggen omdat mensen hun en anderen hun gezondheid naar de knoppen helpen lijkt me er niet over te zijn. 'Levenskwaliteit' en het recht daarop, zegt je dat iets?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dajjal
(Bericht 4030828)
Ik wil een verbod op socialisme in bijzijn van kinderen. Ik vind dat het hun ontwikkeling niet ten goede komt.
|
Van u verbaast zo'n uitspraak me niet. Socialisme is een ideologisch kader, een veelheid aan opinies zo u wil. Ik ben ervan overtuigd dat een gedachte per definitie niet ongezond is. Ze kan aanzetten tot kritische reflectie en derhalve bijdragen tot een geestelijke ontwikkeling. Socialisme is dan ook niet vergelijkbaar met pakweg nicotine, omwille van de fysieke gevolgen die sigarettenrook met zich meebrengt. Misschien heeft u wel wat meer kritische reflectie en wat minder sigarettenrook nodig?
|