Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Survival International : Inheemse bevolking blokkeert belangrijkste zijrivier Amazone (https://forum.politics.be/showthread.php?t=122154)

Politics.be 25 april 2009 12:00

Survival International : Inheemse bevolking blokkeert belangrijkste zijrivier Amazone
 
Een groot aantal inheemsen heeft de Napo Rivier, de belangrijkste zijrivier van de Amazone, geblokkeerd als reactie op schendingen van hun rechten door oliebedrijven en de Peruaanse overheid.


De demonstranten hebben de Napo met kano’s afgesloten en een kabel gespannen zodat schepen van oliebedrijven de rivier niet op kunnen varen. Volgens bronnen hebben twee schepen, waarvan een van het Engels-Franse bedrijf Perenco, de blokkade weten te doorbreken. Drie schoten zijn gelost op demonstranten die de achtervolging op de boten hadden ingezet.

De blokkade van de Napo Rivier is één van de vele protestacties die in het Peruaanse Amazonegebied plaatsvinden. Gecoördineerd door de Peruaanse Organisatie voor inheemse volken in de Amazone, AIDESEP, zijn de demonstraties een reactie op het beleid van de overheid, dat door de inheemse bevolking gezien wordt als discriminerend en bedreigend voor hun grondgebied. AIDESEP wil dat enkele wetten die rechten van de inheemse bevolking schenden worden ingetrokken en dat nieuwe reservaten voor geïsoleerd levende volksstammen worden geopend.

De overheid heeft politie-eenheden naar de regio’s waar de protestacties plaatsvinden gestuurd. AIDESEP bekritiseert deze maatregel en noemt het intimiderend. De acties zijn volgens hen vreedzaam.

Perenco is werkzaam in een deel van de Amazone waar twee van ’s werelds laatste niet gecontacteerde volksstammen leven. Het bedrijf erkent het bestaan van deze mensen niet.

De directeur van Survival International, Stephen Corry, zei vandaag: “Over de hele wereld worden tribale samenlevingen gedwongen zich te beroepen op protestacties en blokkades om hun grondgebeid te beschermen. Dit gebeurt in India, in Maleisië en in Zuid-Amerika. Het valt te verwachten dat dergelijke acties escaleren als de internationale wetgeving en de VN Declaratie niet worden toegepast. Geweld gebruiken tegen de inheemse bevolking die hun land probeert te beschermen is kolonialisme en moet niet worden toegestaan.”


Om het bericht online te bekijken: http://www.survival-international.nl/nieuws/4487



Bron: politics.be


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:58.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be