Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   An Michiels (Vlaams Belang) (27 april tem 3 mei) (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=204)
-   -   VB en Vivant (https://forum.politics.be/showthread.php?t=122343)

cdekeule 28 april 2009 16:58

VB en Vivant
 
Wat zijn zowat de voornaamste verschillen tussen VB en Vivant? Of met andere woorden, welke programmapunten van Vivant zijn overenigbaar met het programma van VB en waarom?

cdekeule 1 mei 2009 21:32

*uppen*

An Michiels 2 mei 2009 19:25

Nu schat u mij toch echt te hoog in. Ik ken het programma van Vivant niet (bestaat die partij trouwens nog?) en kan u dus echt niet zeggen welke programmapunten onverenigbaar zouden zijn. Sorry!

cdekeule 2 mei 2009 20:34

1 Bijlage(n)
Vivant zegt te staan voor meer individuele vrijheid (vrijheid van meningsuiting, vrijheid van godsdienst, vrijheid van onderwijs, enz) en minder staatsinterventie. Vlaams Belang zou voor het tegenovergestelde staan (zie figuur).

Enkele belangrijke punten zijn:

1. directe democratie, dus i.p.v. om de 4j eens stemmen, directe deelname aan het beleid via referenda

2. het verschuiven van de belasting op arbeid naar een belasting op consumptie

3. een onvoorwaardelijk basisinkomen en een voorwaardelijk minimumloon

4. afbouw en vereenvoudiging van het staatsapparaat

Vivant plaatst zich in onderstaande figuur (http://www.vivant.org/site/nl/progra...-democratisch/) lijnrecht tegenover VB.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:18.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be