![]() |
Koude drukte over Belgavox-evenement
Naar aanleiding van het Belgavox-evenement vindt Geert Bourgeois dat de VRT de Belgische identiteit niet mag promoten omdat ze volgens hem als publieke omroep (identitair) neutraal dient te zijn. Vreemd om een nationalist voor identitaire neutraliteit te horen pleiten. Maar als hij konsekwent is met zijn eigen redenering mag een publieke omroep als de VRT evenmin zijn Vlaamse identiteit promoten. Of geldt de vrije meningsuiting en vrijheid van vereniging en samenkomst alleen maar voor de vlaams-natonalisten, en moeten de anderen hun bek houden? Vroeger probeerde de belgicistische elite de Vlaamse identiteit te onderdrukken; tegenwoordig probeert de flamingantische elite de Belgische, Limburgse, West-Vlaamse,... identiteit te onderdrukken. Oude wijn in nieuwe zakken dus. Het Vlaams-nationalistische ideaal is de Franse en Turkse eenheidsstaat op Vlaams nivo.
|
Hoe vlot het met de uitbouw van je West-Vlaams-nationalistische partij? Al veel animo in je provincie voor jouw verhaal?
|
Citaat:
Provinciaal nationalisme ontwikkelen ... ! Met dit post ben ik geen FDF'er meer maar een BUB'er ... Toch kan dit alles oplossen! |
Citaat:
|
Het is dan ook VRT, niet BRT.
|
Vlaamse regionale televisie
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
- het houdt Vlamingen en Walen onder hun eigen kerktoren - het houdt Vlaamse en Waalse natievorming tegen doordat het de Vlaamse en Waalse provincies onderling tegen elkaar uitspeelt - in een provincialistisch België lijdt het geen twijfel dat Brussel en Brabant de dominante provincie worden, zodat Brussel zijn eigen machtspositie ermee kan bestendigen en de facto uitgebreid wordt tot geheel Brabant, dat op termijn helemaal zal verfransen. |
Toch wel frappant dat het zieltogende Belgicisme daar in slaagt waar de Vlaamse Beweging zelf compleet de mist in gaat. De Vlaamse Beweging heeft zich vastgereden in een retro-nationalistisme dat thuishoort in een 'Museum van het Vlaemsche Leven' terwijl de Belgicisten erin slagen om niet alleen massa's subsidies los te peuteren maar bovendien om een massa hedendaagse artiesten te verzamelen. Hopelijk zet dit de brede Vlaamse Beweging aan het denken want de nood aan wat zelfreflectie en zelfkritiek is hoog. In regio's als Schotland, Catalonië, ...maken de autonomisten deel uit van de avant-garde van hun natie. Hier loopt de Vlaamse Beweging echter voortdurend achter op de maatschappelijke evolutie en lijkt verschrikkelijk te lijden onder culturele en sociale bloedarmoede. Het wordt tijd dat de Vlaamse Beweging vanonder haar kerktoren komt en terug kiest voor een zelfbewuste emancipatie zowel op staatkundig als economisch, sociaal en cultureel vlak.
|
Citaat:
Maar de laatste jaren merk ik wel een vernieuwing. De Gravensteengroep is daar een mooi voorbeeld van. Separatisme MOET vanonder de rechtse hoek komen, zodat het niet meer gelinkt kan worden aan het oubollige imago. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
en dat is niet van toepassing. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:03. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be