Woetse |
12 juli 2009 00:40 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rapture
(Bericht 4224940)
Ik ben geen vegetariër en ik ben ook blij dat die kerel gelijk een brochette gespiesd werd door die stier. Het is een achterlijk volksvermaak: amusement halen uit het opjutten en treiteren van dieren. Van een kromme vergelijking gesproken.
Ik denk niet dat vleeseters vlees eten omdat ze het plezant vinden dat daarvoor een dier is geslacht. Trouwens het vlees dat ik eet is meestal biologisch en van dieren met vrije uitloop en ik eet sowieso niet veel vlees.
|
Dat heeft niets met een kromme vergelijking te zien hoor. Vlees wordt nu al geruime tijd industrieel verwerkt. Hierbij lijden ook massa's veel dieren pijn. Omdat je tussen die massa's dieren niet ziet welke dieren er wel of niet goed verdoofd zijn. Of kijk naar hoe vleeskippen via machines gegraaid worden om dan in bakken en dergelijke te zetten. Natuurlijk eten mensen geen vlees omdat ze het leuk vinden om dieren pijn te doen. Dat is ook niet de reden waarom ze in Spanje achter de stieren lopen en ze dan afmaken. Dat is een traditie, een traditie die al veel langer bestaat dan de vleescultuur van de laatste decennia. Ik keur beiden uiteraard niet goed. Maar als men een paar stieren afmaakt door erachter te hollen en ze dan te doorspiezen dan vindt men het o zo erg. Als er dagelijks miljoenen beesten worden afgemaakt en velen daarvan afzien (het leven in gevangenschap, het vervoer, de slechte verdoving, ...) dan vindt men dat doodnormaal.
En dit is geen pleidooi voor vegetarisme. Iedereen eet wat ie wil, maar ik vind eerlijk gezegd die stierenloop minder erg als de vleescultuur die zo gewoon geworden is.
|