![]() |
ALS : Extreem rechts fysiek geweld
Dat de sfeer aan de Antwerpse universiteit de afgelopen dagen gespannen was, stond al eerder vast. Maar de op voorhand aangekondigde fysieke aanval door extreem-rechts op een linkse jongerenbijeenkomst tart alles. De Actief Linkse Studenten zijn verontwaardigd.
Een publieke bijeenkomst van de ALS aan de Antwerpse universiteit over de crisis van het kapitalisme en het marxistische antwoord hierop, werd het slachtoffer van georchestreerd geweld uit extreem-rechtse hoek. Een groepering die zich Autonome Kameraden noemt (maar in feite bestaat uit leden van NSV, de studentenclub van het Vlaams Belang) kondigde op voorhand aan dat het van plan was de bijeenkomst onmogelijk te maken. Dat was naar eigen zeggen een vergelding voor het verbod van de universiteit op de meeting van NSV met de Britse extreem-rechtse aanvoerder Nick Griffin, een veroordeelde holocaustontkenner en racist. Op 8 oktober stond de ALS er alleen voor om de aangekondigde aanval op te vangen en af te weren. We hebben dit ook gedaan, we hebben ons fysiek verdedigd en (letterlijk) terug gevochten toen de groep van zowat 20 neo-nazi™s chargeerde. Hierdoor is de charge mislukt en moesten de neo-nazi™s afdruipen, het numerieke overwicht van de ALS was te groot. Dit geweld is nooit gezien aan de Antwerpse universiteit. Vreemd genoeg werd pas nadien opgetreden door de politie en dan nog erg zachthandig: een loutere identiteitscontrole volstond volgens de ordediensten. Een groep gemaskerde jongeren die studenten aanvalt, wordt blijkbaar niet gezien als een groot gevaar. Bovendien werd reeds eerder een meeting onmogelijk gemaakt en werd deze actie publiekelijk aangekondigd. ALS klaagt het geweld aan en zal het beantwoorden. Niet met geweld en terreur, dat zijn de methoden van extreem-rechts. Wel door het informeren en mobiliseren van de studenten en personeelsleden. Meer info: Jan Vlegels Bron: politics.be |
Dit tart werkelijk alles, als studenten de universiteitsgebouwen willen betreden worden ze met pepperspray belaagd en staat een groepje ALS'ers in het gezelschap van allochtone vechtersbaasjes klaar om klappen uit te delen. Zelfs Jan Vlegels, werkzaam aan de universiteit klopt mee op studenten. En dan verbaasd zijn als er wordt teruggeklopt.
Laf, werkelijk laf! |
Citaat:
Is neo-nazi een trademark geworden? 8O Zijn er beelden van het voorval? |
Een bijeenkomst willen boycotten omdat je zelf geen bijeenkomst mocht organiseren met een extreem kopstuk is kinderachtig.
|
Citaat:
|
Citaat:
En blijkbaar keurt gij het ook goed dat iemand die wil binnen wandelen een gat in het hoofd wordt geslagen? Tuig van uw soort verdient een pak rammel! |
Jarno, de feiten nu niet omdraaien. Wie eerst uithaalt, kan een klets verwachten.
|
Citaat:
![]() |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Maar zoals steeds: gerommel tussen de kat en de muis, waarvan ondertussen niemand meer weet wie de kat is en wie de muis, wanneer gewisseld wordt van rol, en vooral wat het gewicht is van de kat en wat het gewicht van de muis. En zoals altijd veel mist, veel interpretaties, maar weinig duidelijkheid omtrent de feiten. |
Wat stellen die "Autonome Kameraden" nu eigenlijk voor? Politiek gezien zijn die echt compleet irrelevant.
|
Citaat:
Het enige wat dan relevant is, is dat die willen komen meppen. |
en zoals gewoonlijk uit frustratie.
|
Citaat:
Maar om daar dan op den tv en in de gazetten nen helen tamtam rond te maken ... |
Citaat:
|
Citaat:
Glorie! Glorie! ALS victor! ALS victor! |
Citaat:
|
Ik weet dat bepaalde lieden uit het rechtse kamp zich schuldig maken aan geweldplegingen (ik weet dit beter dan het linkse kamp, aan de waterige journalistiek te zien).
Wat ik echter ook weet, is dat het linkse geweld systematisch is. |
Citaat:
De Metternichs en de Nestoren zijn daar in mijn ervaring de gelukkige uitzonderingen. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:18. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be