Bloxbuster |
28 april 2004 23:42 |
Druk neemt toe na derde verlies op rij - 28/04/2004
:P :P :P :P 8) 8) :lol:
Alweer verloren. Een doelpunt in de slotminuut zorgde voor het door bondscoach Aimé Anthuenis zo gevreesde derde verlies op rij. Onze voetbaltrots speelde gisteren beter dan in de desastreuze interland van vorige maand in Duitsland en de nederlaag tegen de enorm gretige Turken was niet verdiend. Toch zal de bondscoach met een bang hartje uitkijken naar de oefeninterland op 29 mei in Eindhoven tegen EK-deelnemer Nederland.
Het werd een leuke wedstrijd om volgen maar daar had Anthuenis na afloop slechts gedeeltelijk een boodschap aan. Het doelpunt van Gokdeniz in de allerlaatste minuut zorgde voor een vervelend gevoel. Het ingevallen Anderlecht-duo Baseggio-Vanden Borre leek niet vrijuit te gaan bij het derde verlies op rij. Bovendien zijn drie tegengoals toch wat van het goede te veel.
Maar slecht was het dus zeker niet. In het begin van de beide speelhelften kregen de Duivels zelfs behoorlijk wat kansen. De Turken rechtvaardigden hun zege omdat ze beter verdedigden en net iets minder doelmogelijkheden misten.
Leuke wedstrijd
Wat is nu weer het prototype van een oefenwedstrijd? Traag, inspiratie- en risicoloos voetbal. Maar dat zagen we gisteren niet. Integendeel. De Rode Duivels wilden de onrust buiten de deur houden. De Turken, met een in extremis opgelapte Sükür en meer dan een handvol WK-vedetten in hun rangen, wilden hun nieuwe bondscoach duidelijk iets tonen.
Beide ploegen hadden afwisselend sterke perioden. De aanvangsfase was voor de Duivels maar ze kwamen op voorsprong in een periode dat de Turken beter waren. Sonck trapte een vrije trap na handspel schitterend rechtstreeks binnen (1-0). Goor had dan al een kopbal van Seyhan achter de lijn weggehaald. Met de rust in zicht was het toch prijs voor de bezoekers. Emre legde een knappe pass in de loop van Bastürk die langs de zwakke linkerkant bij de Rode Duivels Deschacht te grazen nam en de 1-1 binnentrapte.
Schitterende Dufer
Na de rust maakten de Turken, die met 27 naar Brussel waren afgereisd, er met liefst vijf wissels aanvankelijk een potje van. Van Damme, Kompany, Sonck en Clement konden de gevolgen van de desorganisatie niet uitbuiten.
De Duivels verdienden een goal maar Seyhan scoorde een tweede keer. Deze keer wel geldig want De Vlieger reageerde te laat. De Turken speelden alsof er een kwalificatie van afhing maar invaller Dufer scoorde met een machtig schot van buiten het strafschopgebied in de winkelhaak. Anthuenis zuchtte dat het tot in de tribune te horen was. Maar sakkerde even luid toen Gokdeniz in de slotfase alsnog de 2-3 op het bord bracht.
Ludo VANDEWALLE (afp)
|