![]() |
India begint oorlog tegen haar eigen reeds onmenselijk onderdrukte bevolking
http://www.outlookindia.com/article.aspx?262519
Nogal een lang artikel... komt neer op een ontmaskering van de hypocrisie van de Indiase staat die eerst de arme lagen van de bevolking laat verrotten en actief verdrukt (dorpen ontruimt e.d.) om er vervolgens oorlog tegen te voeren wanneer ze 'opstandig' worden. De projectonwikkelaars, mijnbouw- en agribusinessbedrijven, de dammenbouwers en meer van dat kapitalistisch gespuis, zoals steeds in innige omarming met het repressief apparaat van de Staat, hebben een vijand en een oorlog nodig om de onderdrukten nog meer te onteigenen |
Het Indische kastesysteem is overlaatst door de VN een schending van de mensenrechten genoemd. Terecht, daar bepaalde bevolkingsgroepen in Indië bij wet minder rechten hebben dan anderen. Indië is slechts aan de oppervlakte een democratie spijtig genoeg.
|
Zeer terecht wat je zegt, maar die 'maoisten' (of andere rebellengroepen) zijn natuurlijk lang niet allemaal dalits of anderen die worden onderdrukt door een eeuwenoud kastensysteem. Het gaat evenzeer om hypermoderne, neoliberale onderdrukking
|
Het probleem in India is wel degelijk het kastensysteem, niet het kapitalisme. In grootsteden bestaat er ondertussen een middenklasse, dankzij het kapitalisme.
Een collectivistisch model zou niet alleen het kastensysteem breken, het zou gans het land naar de afgrond sturen... |
Citaat:
|
Ik heb onlangs gelezen dat het kastensysteem, dat nu nog steeds bestaat, na al die duizenden jaren effectief voor een genetisch verschil heeft gezorgd, waardoor de dalits er bijvoorbeeld ook uiterlijk echt anders uitzien.
Is de maoïstische opstand daadwerkelijk gekoppeld aan het onderscheid tussen de kasten? |
Het probleem van dat kastensysteem zit ook in de mensen in hoofd daarginds. Ze zijn het zo gewoon om te denken in termen van kastes, zonder door te hebben dat het niet zo moet zijn.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Maar wel je RNA...
|
och wat gaan we ons toch druk maken om democratische feiten in een ver onnozel land als we hier in belgië bepaalde elementaire democratische regels overboord gooien.
En we zijn toch ook zo rechtvaardig, ah ja we laten criminelen gewoon rondlopen omdat er geen plaats is of omdat dik vet betaalde rechters te veel werkdruk hebben, hmm hoe zou dat komen met een onduidelijke wetgeving en oneindige achterpoortjes, procedure mogelijkheden enz.. De wereld zoals hij nu is even middeleeuws dan in de echte middeleeuwen alleen hebben we nu een masker op. |
Citaat:
|
Citaat:
|
kapitalisme en democratie vloeken
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:58. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be