Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Algemeen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Einde Darwinjaar (https://forum.politics.be/showthread.php?t=132106)

rikus 3 december 2009 18:16

Einde Darwinjaar
 
Einde Darwinjaar
[donderdag 3 december 2009 16:39 door pierra
Het Darwinjaar loopt op zijn eind. Het zou mooi zijn een overzicht te hebben van wat dit jaar heeft opgeleverd. Dat is natuurlijk voor iedereen anders, dus is het onmogelijk daar een allesomvattende samenvatting van te maken. Voor mijzelf was dit jaar bijzonder boeiend. De tegenstellingen tussen creationisten, ID-ers, theïstische evolutie-aanhangers, en (atheïstische) voorstanders van de evolutietheorie kwamen uitvoerig aan bod.

Het jaar begon met de atheïstische leuzen op de bussen in Londen, die gesponsord waren door Richard Dawkins. Tegelijkertijd lieten de creationisten in Nederland ook van zich horen d.m.v. folders die bij iedereen zomaar in de bus geduwd werden. Het hoogtepunt was de aanstelling van Francis Collins als hoofd van het NIH (National Institutes of Health: de grootste en belangrijkste onderzoeksinstelling van de VS), een aanhanger van theïstische evolutie. Deze zienswijze van theistische evolutie accepteert de evolutietheorie, maar gelooft dat God de schepper was, ook van de cosmos. Hij schiep op de Aarde leven dat uiteindelijk moest evolueren naar de mens, opdat deze een bewustzijn, eigen wil en de gave tot onderscheid tussen goed en kwaad door Hem ingeblazen kon worden.

Gisteren was een zware dag. Er is hier in Italië in de kranten grote consternatie ontstaan (voor een keer niet over Berlusconi) n.a.v. de ventilatie van creationistisch gedachtegoed door de vice-voorzitter van het CNR (het Nationale Centrum voor [wetenschappelijk] Onderzoek). Hij heeft in februari j.l. een congres georganiseerd met creationisten als speakers. De voorzitter van het CNR distantieert zich van deze figuur. De Proceedings van dat congres waren pas eergisteren klaar, waardoor de kranten nu pas kunnen schrijven over dit grote probleem.

Gisteren werd er door de VKblog-redactie een Brief aan Darwin gepubliceerd van een creationstisch geoloog. Je zou denken een contradictie in terminis, maar het bestaat (lees ook de reacties, want daar komt heel veel boeiends naar voren).

Sinds maandag is ook bij een bioloog-VKblogger een blogdiscussie aan de gang, n.a.v. een debat met Nico van Straalen, waarin wordt geprobeerd het bestaan van God te bewijzen!
Dat allemaal gisteren; tegen het eind van het Darwinjaar.

De discussies erover zullen natuurlijk aanhouden, ook na dit Darwinjaar. Ik kan me helaas niet aan de indruk onttrekken dat de tegenstellingen verscherpt zijn en dat de creationisten en hun verwanten zich steeds beter organiseren om hun gedachtegoed te verspreiden.
bron

rikus 3 december 2009 18:39

VIDEO

Is de evolutietheorie gebaseerd op wetenschappelijk onweerlegbare feiten, of is het eigenlijk niet meer dan een filosofie, gebaseerd op de uitleg die mensen aan bepaalde feiten geven? Die vraag staat centraal. Het leidt tot verrassende conclusies die veel van de zogenaamde "feiten" ontmaskeren als fictie. Nederlands ondertiteld.

Alboreto 3 december 2009 22:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door rikus (Bericht 4475271)

Een beetje entertainend en amusant, maar alles behalve overtuigend.

rikus 4 december 2009 11:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Alboreto (Bericht 4475612)
Een beetje entertainend en amusant, maar alles behalve overtuigend.

Leg eens verder uit!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:38.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be