![]() |
30% of tot 8990 € korting op E-auto
Citaat:
Citaat:
Nu nog voldoende quickcharge-laadpunten onderweg. Gelukkig woon ik aan de grens en rij ik meestal naar het buitenland, maar voor diegenen die centraal wonen is het hoog tijd dat er aktie ondernomen wordt betreft E-stations, tenminste langs de hoofd- en autosnelwegen. Dit is geen reclame maar een vb. ;-) : Een Tesla limousine (Model S) voor ~ 30.000 € vanaf einde 2011 ? ;-) (260 km reikwijdte/ basisversie ?) Pesentatiefilmpje op de weg: http://www.youtube.com/watch?v=HvzOdYVw6Pw Citaat:
http://green.autoblog.com/2009/03/26...ile-range-0-6/ http://www.teslamotors.com/models/index.php Vragen (FAQs*) en EU-versie.pdf ; reikwijdte tot 300 miles of 480 km mogelijk (optie) * vb. Citaat:
|
Heel schoon, maar ik kan daar niks mee doen.
Autonomy is nog altijd te laag. |
Citaat:
|
Ik hoor promimenten altijd maar zeggen dat de verbrandingsmotor zeker nog minstens 20 jaar de dienst zal uitmaken bij de nieuwe inschrijvingen in Europa.
Ik heb die Tesla gezien in het BBC programma Top Gear. De akku was binnen de koste keren leeg. Ik heb geen centen om een autootje te kopen waarmee in niet op reis kan. Ik denk dat de toekomst in de brandstofcel zit, zolang dat niet echt op punt staat is alles een maat voor niets en zuiver "marketing" Sorry hoor.... dat is mijn idee. |
Citaat:
|
Citaat:
Op het circuit is het ook geen probleem om met een andere sportwagen 30 liter/100 km benzine te verbruiken. |
Citaat:
wslk omdat het te lang duurt (1 uur) om tussendoor snel op te laden ? Dan kan je nog altijd een plug-in hybride nemen, die heeft er nog een verbrandingsmotor bij. http://en.wikipedia.org/wiki/Plug-in_hybrid |
Er zal terzelfdertijd een mentaliteitsverandering moeten komen....
Iemand heeft op een bepaald moment voor zichzelf vastgesteld dat hij/zij centjes genoeg heeft voor een nieuw voituur (of wil dat ding afbetalen). Dan koopt die iemand dan toch maar iets waarmee hij/zij één,misschien 2 maal per jaar 1000 kilometer heen en terug zal rijden en tegen hoge snelheden,maar voor de rest van het jaar onder de 100 kilometer per dag blijft....in file Zo een E-mobiel is een maar erg inferieur beestje als je ziet welke "misinvesteringen" we bijna allemaal bereid zijn te blijven doen met de aankoop van de huidige generatie wagens.De "afhankelijkheid van olie" is voor de meeste mensen geen probleem in het dagelijks leven,dus karren maar..... |
Citaat:
|
Citaat:
Bovendien hoeveel koppel genereert dat ding en hoeveel en hoe lang kan het dat blijven geven ? Met een prius is dat bvb een probleem he, daar kunt ge geen trekhaak op zetten. Nen elentrieken auto heeft nog een groot nadeel, zelf als uw batterij bijna leeg is sleurt ge nog altijd 100 kilo batterij mee, daar waar met een conventionele tank, die leeg, is, er minder gewicht is en dus ook minder verbruik dus nog wat extra autonomie. Ze hebben er 100 jaar over gedaan om de verbrandingsmotor te krijgen op een nivea waar hij nu is, electromotoren hebben ook een evoltie doorstaan, batterijen ook, maar bij die laatste is het nog altijd gene vette... Het idee is wel goed en door technieken kun je het snel en heel krachtig maken, maar ge blijft met die klote batterij zitten, ... en als ge er dan nog eens zo een onozel benzinemoteurke moet naasthangen om zeker te zijn van op uw bestemming te geraken, ... met wat zijt ge dan feitelijk bezig.... Waterstof of brandstofcel, ze zijn daar nu al lang mee bezig, maar dat is het enigste propere alternatief dat er is, van zodra er fusie beschikbaar is om waterstof aan te gaan maken, en zolang blijf ik dieselen, al moest ik er afgedraaid frietvet in kappen. |
Citaat:
Maar voor mij is het om kilometers te vreten, ge moet ook weten, ge projeceteerd dat op belgie, waar ze zeggen "zo ver" als ge zegt dat uw lief 30 km verderop woont. hier is 30 km niks, mijne collega rijd alle dagen in totaal 180 km gewoon om op zijn werk en weer terug te geraken. hoeveel chargeer beurten heeft zo een batterij, ook al weer... |
Citaat:
|
Citaat:
*tot 1400 A ... 1 MW bruto... is er sprake, moet zowat + 700 VDC zijn.. http://www.altairnano.com/profiles/i...1&s=0&ID=10697 Citaat:
Ik overdrijf een beetje... ;-) Ook "gewone" auto´s rijden met dezelfde Li-Titanium batterijen als die sportwagen hierboven: Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Maar ook de Asiaten en Europeanen beginnen er ook al mee, binnen 2 jaar wordt de markt overspoeld met die bakken. Citaat:
Vergeet ook niet die vele andere zaken die de veel lichtere electromotor(en) (eventueel in de 4 wielen) niet nodig heeft. Ik ga ze niet allemaal opnoemen, maar de hele overbrenging (boite) valt al weg, koelingssysteem, enz... Hoe is het verbruik eigenlijk van een brandstofmotor in de file ? Zet jij uw motor telkens af ? ;-) Hoe meer stop en go verkeer hoe langer een E-auto kan bollen, zijn batterijen worden bijgeladen bij elke vertraging, men hoeft zelfs niet te remmen. Lijkt me bijna ideaal voor taffel- en drempel-Vlaanderen ;-) btw vergeet niet dat "Lithium-accu´s" elk jaar beter en goedkoper worden, alle soorten worden uitgeprobeerd: Citaat:
|
In dat geval valt er binnenkort over te praten, maar ik heb echt wel wat problemen met die accu`s, ze zitten ook vol bazaar he, en ge gaat dat zien, de groenen gaan de verbrandingsmotor wegpesten en dan komt uw auto op pielen aan de beurt.
ge hebt inderdaad gelijk wat betreftm maximum beschikbaar koppel (vandaar dat die tesla auto`s ook zo snel zijn. ) en die motoren appart in de wielen ook een goed idee, dankzij electronica zullen die overigens heel goed te bestuderen zijn , (qua wegtrekken van zware slepen, doorslippen op nat of glad wegdek etc... ) allemaal veel beter te sturen door de computer, Al ziet het er voor het ogenblik naar uit dat de electische auto voorlopig het pleit lijkt te winnen ga ik toch nog serieus de kat uit de boom kijken, dit jaar een andere gekocht dus die gaat nog wat jaartjes moeten meegaan hoop ik. Ik ga u wel zeggen dat ik sterk getwijfeld heb, maar voor hetgeen ik zocht was geen hybride op de markt, ja nen Lexus of BMW X6 maar zoveel geld kan en wil ik daar niet aan uitgeven. ik heb dus gekozen aan de hand van wat er nu beschikbaar is, en het feit dat dat het nog wel een paar jaar kan uitzingen, elke fabrikant is wel met iets bezig, sommige zelf met meerdere oplossingen, je ziet een trend naar electrisch, maar ze weten het toch nog niet goed. En als je dan ziet hoe goed de staat meewerkt.... in Italie, kan je methaan tanken, Fiat leverd bijna al zijn modellen vanuit de fabriek af met een methaan installatie, maar dat is ook geen oplossing, ge rijd de grens over, en ge staat er al... Volvo heeft Bifuel beschikbaar, al ergens gezien waar je ethanol of biofuel kan tanken in belgie of de rest van Europa, ... i BMW en Mercedes waterstof, ... (de Hindenburg achterna, ? ) ze zijn daar ten andere al jaren mee bezig, ze hebben daar al heel wat ervaring mee trouwens. Ge kunt nergens waterstof tanken... te duur in productie. Brandstofcel, veel fabrikanten zijn er mee bezig, maar nu hoor je er weer blijkbaar niet veel meer van, alhoewel zeker ook een alternatief, omdat je de fuel hiervoor kunt tanken, ... en als de mix goe is heb je een neutraal afvalproduct. (zuurstof - waterstof) maar je zit natuurlijk weer met die dure hindenburgtank, samen met zuurstof... hmmm kan behoorlijk gevaarlijk zijn in sommige omstandigheden. |
Citaat:
|
Er wordt gespeeld met het idee om parkings (bijvoorbeeld bedrijfsparkings) standaard uit te rusten met oplaadpunten ,al dan niet gevoed uit zonnepanelen.Voor het gemiddelde grote bedrijf,dat momenteel serieuze "verloren" investeringen moet doen aan parkings (infrastruktuur waarvoor je betaald maar die eigenlijk een verliespost is),opent zich dan een mogelijkheid parkings zichzelf te laten terugbetalen ...(al dan niet in eigen beheer).
|
Citaat:
|
Elektriciteit is nog altijd een onrechtstreekse energievreter.
Elektriciteit wordt opgewekt en moet getransporteerd worden, hierdoor verlies je reeds zeer veel energie. Dan heb ik nog niet gesproken over hoe de elektriciteit, nodig om je elektrische wagen op te laden, opgewekt wordt. Elektriciteit kan volgens mij op dit moment maar een tussenoplossing zijn en heeft reeds vele mogelijkheden. Bv remmen, bij een elektrisch voertuig is het perfect mogelijk om de remenergie om te zetten in elektriciteit (alleen nog remblokjes nodig bij de parkeer- of noodrem). Het grote probleem op dit moment is de opslagcapaciteit, we kunnen reeds zeer veel energie opslaan door middel van waterstof, maar die is zeer expolsieve energie, waar bij een even tuele aanrijding, veel doden kunnen vallen. Misschien moeten we meer gebruik maken van zonne-energie (bv het hele dak vol zonnepanelen leggen. |
ik denk niet dat de groenen echt te vinden zijn voor de elektrische auto, ze zitten nu al steen en been te zagen dat de kerncentrales onmiddelijk dienen te sluiten, doch wanneer men dat doet heeft men geen elektriciteit voldoende meer voor handen voor de gezinnen en de bedrijven, waar ga je dan de elektriciteit voor de wagens halen???
|
ML63.
Niet om de 100km in het stopcontact steken :-D |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:40. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be