Hendrik de Stoute |
22 december 2009 00:23 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
(Bericht 4503470)
Geen enkele Vlaams partij heeft zoveel bijgedragen tot het idee van Vlaamse onafhankelijkheid de laatste twee decenia als het Vlaams Belang. Dat ontkennen is gewoon onzin. Tientallen miljoenen euro's belastingseld hebben ze jaar na jaar in hun propaganda gestoken op momenten dat het idee van Vlaams onafhankelijkheid nog niet trendy was. Het idee dat SP.a, Groen! om nog maar te zwijgen van CD&V vlaams-nationalistischer zijn mocht het VB nooit bestaan hebben gaat helemaal niet op.
Het gedrag van veel linkse nationalisten (en andere laatbloeiers) doet zeer sterk denken aan dat van de helden van het laatste uur in 44 toen iedereen opeens in het verzet had gezeten en de echte verzetslieden aan de deur werden gezet.
|
Ik heb het volledig dossier gelezen dat het LSP over de communautaire kwestie geschreven heeft. Er staan interessante dingen in maar ook ongelooflijk veel kromme redeneringen , foute besluiten en misplaatste analyses , voornamelijk door een gebrek aan historische kennis en inzicht wat de problematiek betreft. Zoals jij hier nu ook doet. Het VB heeft nooit het Vlaams independentisme trendy gemaakt. Het is trouwens nog altijd niet trendy in die zin dat de media het niet als trendy voorstellen. Er vloeit wel veel inkt over in de media maar dat is niet 'dankzij' het VB. Dat is in de eerste plaats door het geklungel op federaal niveau en meerbepaald de recente saga van mislukte regeringsvormingen.
Het Vlaams independentisme reduceren tot een recent 'trendy' productje van het Vlaams Behang is te gek voor woorden. Het independentisme in onze Lage Landen gaat tot ver in de geschiedenis terug. In 1581 al tekenen het Graafschap Vlaanderen, Brabant en andere gewesten van onze Lage Landen al een onafhankelijksheidsverklaring waarmee ze komaf maken met het centralisme onder Spaans gezag ( de Acte van Verlatinghe ). In 1790 roept het Graafschap Vlaanderen op de Vrijdagmarkt te Gent zijn onafhankelijkheid uit en publiceert een "Manifest van Vlaenderen". In 1917 onder de loodzware Duitse bezetting roept de 'Raad van Vlaanderen' de Vlaamse onafhankelijkheid uit ( de bezetter zal de raad verplichten zich te ontbinden en de leden worden naderhand door de Belgische staat tot zware straffen veroordeeld). Ergens in de jaren 80/90 sticht Piet de Pauw, de legendarische leider van het Taal Aktie Komitee, de Vlaams Republikeinse Beweging. En nu zou ik ook even het links flamingantisme historisch kunnen gaan duiden maar dan ben ik nog een paar uur bezig. ;-)
Toch nog even een citaat van de Vlaamse Marxistische economist Ernest MANDEL (uit een artikel van 1958) :
Het Vlaamse vraagstuk is dus ten gronde een sociaal vraagstuk. En zo is het geweest vanaf het begin. En heden ten dage is het nog zo. De strijd van het Vlaamse volk voor zijn taal en cultuur sluit aan bij de universele strijd van de volkeren voor hun ontvoogding, een strijd eigen aan de hedendaagse geschiedenis. In dit opzicht is het wezenlijk een democratische strijd. Is van alle menselijke vrijheden, die vrijheid om zijn eigen taal te mogen spreken, niet een van de meest fundamentele?
uit : Socialistische perspectieven voor de Vlaamse kwestie | Ernest Mandel - La Gauche nr. 16, 19 april 1958
http://www.marxists.org/nederlands/m...msekwestie.htm
Besluit : het Vlaams independentisme is veeeeeeel ouder dan het VB en het links-flamingantisme is allesbehalve een laatbloeier van de laatste jaren.
|