Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Baas 'De Standaard' keldert imago eigen krant (https://forum.politics.be/showthread.php?t=133921)

Texas Ranger 17 januari 2010 02:57

Baas 'De Standaard' keldert imago eigen krant
 
Met verbijstering heb ik de afgelopen tijd zitten kijken naar de deelname van krantenbaas Peter Vandermeersch aan de veelbesproken Tv-quiz 'De Slimste Mens'. Jaren geleden zou hij reeds een keertje aan dit spel hebben meegedaan en toen reeds in de eerste aflevering zijn gesneuveld, deze keer echter weet hij het met heel veel geluk langer uit te houden, zij het steeds met de hakken over de sloot. Jammer genoeg heb ik de meeste van de uitzendingen gemist wegens tijdsgebrek doch ik heb het genoegen mogen smaken hem wel al twee keer te zien puffen en zweten onder de vragen die Erik van Looy op hem afvuurt.

Het schrijnende gebrek aan kennis dat hij daarbij etaleert deed me haast van mijn stoel tuimelen. Op de vraag bijvoorbeeld welke 5 Amerikaanse presidenten de Fillipijnse ex-presidentsvrouw Imelda Marcos persoonlijk heeft gekend braakte hij op goed geluk een oneindig aantal namen van presidenten uit die in Amerika de plak zwaaiden ofwel VOOR ofwel NA de regeerperiode van mevrouw Marcos haar echtgenoot terwijl Vandermeersch de voor dat tijdperk voor de hand liggende namen van Johnson en Nixon niet scheen te kennen. Bijzonder pijnlijk voor iemand die geschiedenis heeft gestudeerd aan de universiteit van Gent en politieke wetenschappen aan Harvard (USA !)

Helemaal te gek werd het toen hij van de quizmaster een filmpje kreeg voorgeschoteld van een Belgische historische gebeurtenis van formaat en hem gevraagd werd in een paar trefworden te beschrijven wat hij te zien kreeg, namelijk de vrijlating van voormalig C.C.C. leider Pierre Carette uit de gevangenis nadat die ons land gedurende jaren in de ban had gehouden met een golf van terroristische aanslagen. Carette kwam heel herkenbaar in beeld met zijn markante kop, alsook zijn bevriende militanten die tijdens zijn vrijlating driftig stonden te zwaaien met communistische vlaggen en wimpels, doch Vandermeersch gokte "gaat dit over de P.K.K. misschien?" en moest het antwoord schuldig blijven, zijn beurt overlatend aan een acteur die (hoewel half zo oud als de hoofdredacteur van De Standaard!) meteen de juiste antwoorden opsomde en zo flink wat punten scoorde.

Is dit het waard om een stukje aan te wijden?... Zullen sommigen zich afvragen... En dan antwoord ik: beslist! Peter Vandermeersch is immers 1 van de hoofdrolspelers van de zogenaamde "Vierde macht'' in dit land, staat aan het roer van de invloedrijke krant 'De Standaard' en is derhalve bij machte om politieke loopbanen te maken en te kraken...

Dat dergelijk persoon onwetend is van enkele van de belangrijkste episoden uit onze geschiedenis, de Amerikaanse -laat staan de Belgische- tart dan ook alle verbeelding. Afgaande op Vandermeersch belabberde antwoorden heeft hij het intellectuele niveau van een reporter van 'Joepie' (en nieteens van 'Dag Allemaal': die kennen volgens mij meer mensen), doch ZEKER NIET van een baas van een kwaliteitskrant!

De vraag die zich opdringt is dan ook: Heeft dit heerschap zijn hoge positie aan zichzelf te danken of louter aan 'vriendjespolitiek' en ellebogenwerk? Het antwoord laat zich raden (en deze vraag was GEEN quisvraag, sorry meneer Vandermmersch, dat zou immers wat al te simpel zijn, ook voor u!).

Dat dit ontluisterende optreden de elitaire krant een pak lezers zal kosten en afbreuk doet aan haar imago is voor mij boven alle twijfel verheven!

Txiki 17 januari 2010 05:20

DS een kwaliteitskrant? Een elitaire krant? Alsjemenou...

groentje 17 januari 2010 05:39

Bwah, ik vind De Standaard niet slecht. Een echte kwaliteitskrant hebben we niet, De Tijd is te eenzijdig om die titel te verdienen. En De Morgen is het al helemaal niet, of toch niet meer. De Standaard graaft dan nog vaak het diepst van alle Vlaamse kranten, maar is voor de rest in hetzelfde bedje ziek.

guido 007 17 januari 2010 07:43

Waar jij je toch druk over maakt.
1. De "Slimste Mens Ter Wereld" is een spel, hecht er niet meer belang aan dan dat.
2. Ga er zelf eens zitten, op de onozelste vragen weet je, door de zenuwen, het antwoord niet.

Dus een krant beoordelen door de deelname van de baas een een TV spelleke is er volgens mij heel ver over.

skaldis 17 januari 2010 07:50

Niet dat ik een fan ben van Vandermeersch maar er valt zoveel te weten de dag van vandaag dat het belangrijker is te weten waar je informatie moet gaan zoeken dan van veel te weten. Daar komt nog de tijdsdruk, de camera op je kop, het publiek en het spelelement bij waardoor je niet even rustig kan nadenken en enkel spontane reacties worden uitgeroepen.

born2bewild 17 januari 2010 08:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door skaldis (Bericht 4548304)
Niet dat ik een fan ben van Vandermeersch maar er valt zoveel te weten de dag van vandaag dat het belangrijker is te weten waar je informatie moet gaan zoeken dan van veel te weten. Daar komt nog de tijdsdruk, de camera op je kop, het publiek en het spelelement bij waardoor je niet even rustig kan nadenken en enkel spontane reacties worden uitgeroepen.

als ze hem de 5 duurste restaurants van vlaanderen vragen Dan had hij het geweten, maar 5 amerikaanse presidenten ho maar
En gij vindt dat normaal

rookie 17 januari 2010 08:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door guido 007 (Bericht 4548302)
Waar jij je toch druk over maakt.
1. De "Slimste Mens Ter Wereld" is een spel, hecht er niet meer belang aan dan dat.
2. Ga er zelf eens zitten, op de onozelste vragen weet je, door de zenuwen, het antwoord niet.

Dus een krant beoordelen door de deelname van de baas een een TV spelleke is er volgens mij heel ver over.

Zoals sommige politici het aureool "slimste mens" krijgen door deelname ?????

nihao 17 januari 2010 08:59

Deze topic berust gewoon op een grenzeloze overschatting van de CCC...

De schoofzak 17 januari 2010 09:03

Ik amuzeer me goed als ik naar dat spelletje kijk.

Het grote verschil tussen het Weverken en Vandermeersch, vind ik het het gehalte aan humor.

Maar het is niet hun verschijning in dat spelleke, dat voor mij maakt dat ik nva stem en geabonneerd ben op de standaard.

Toch is er voor het sukses van het Weverke een mogelijke verklaring: vele mensen hebben gezien met hun eigen ogen (op hun tv scherm weliswaar) dat het Weverke niet de baarlijke duivel is, die men in de pers zo graag beschrijft als het over een flamingant gaat.

Nu, de draad ging over de standaard-boi. De laatste keren flaterde hij op sommige voor de hand liggende zaken, maar over het algemeen is hij verdorie toch goed op de hoogte van een veelheid aan verschillende zaken.


Misschien een suggestie voor de draadopstarter:
schrijf een boek, waarin je de evaluasie van medewerkers doet aan de hand van een op video opgenomen spelleke ... ge gaat er wereldberoemd mee worden;
schrijf een tweede boek, waarin je het gegeven of regeringen moeten vallen, en de momenten van nieuwe verkiezingen, laat bepalen door een spelleke op televizie. Nobelprijs voor de vrede gegarandeerd.

Jazeker 17 januari 2010 09:07

DS is door "marketeer" Peter al lang verworden tot een doorslagje van Het Nieuwsblad.

Verder ga ik iedereen die het nog heeft over De Slimste Mens op zijn muil slaan.

born2bewild 17 januari 2010 09:09

HEt weverke en de marketeer hebben al evenveel regeringen laten vallen, namelijk nil

Xenophon 17 januari 2010 11:28

Nochtans, moest de slimste mens over de strijd tegen het VB gaan, hij zou winnen.

guido 007 17 januari 2010 12:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door born2bewild (Bericht 4548318)
als ze hem de 5 duurste restaurants van vlaanderen vragen Dan had hij het geweten, maar 5 amerikaanse presidenten ho maar
En gij vindt dat normaal

Rechtzetting:

5 Amerikaanse presidenten linken aan de tijd dat een andere persoon leefde.

guido 007 17 januari 2010 12:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door rookie (Bericht 4548325)
Zoals sommige politici het aureool "slimste mens" krijgen door deelname ?????

En daar zijn ze weer met dezelfde plaat.
Constructief NUL, wel veel bla, bla en altijd maar herhalen en herhalen en daar zou N-VA mee moeten samenwerken.

En Bart Dewever was de op één na slimste mens ter wereld.

Hij heeft daar een puike prestatie neergezet en meer ook niet.

Sam M. 17 januari 2010 12:39

Op iemand afgeven omdat hij een antwoord niet wist in een spelletje :) Ik denk dat hij wel veel meer weet dan de gemiddelde mens, en je staat daar onder stress. En omdat hij in het filmpje de meneer niet herkende van de ccc betekend niet dat hij er niets over weet, hoeveel gezichten ziet zo een man niet tijdens zijn beroep?

djimi 17 januari 2010 12:44

Zou Peter Vandermeersch ondertussen al het enkelvoud van 'maden' kennen?

Xenophon 17 januari 2010 12:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sam M. (Bericht 4548560)
Op iemand afgeven omdat hij een antwoord niet wist in een spelletje :) Ik denk dat hij wel veel meer weet dan de gemiddelde mens, en je staat daar onder stress. En omdat hij in het filmpje de meneer niet herkende van de ccc betekend niet dat hij er niets over weet, hoeveel gezichten ziet zo een man niet tijdens zijn beroep?

Lol Sammeke.

Spijtig dat je van vergoelijken je beroep niet kan maken. :D

Den Duisteren Duikboot 17 januari 2010 13:19

Nog maar eens een hoop drukte om niets.

Pølle 17 januari 2010 13:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Texas Ranger (Bericht 4548272)
Met verbijstering heb ik de afgelopen tijd zitten kijken naar de deelname van krantenbaas Peter Vandermeersch aan de veelbesproken Tv-quiz 'De Slimste Mens'. Jaren geleden zou hij reeds een keertje aan dit spel hebben meegedaan en toen reeds in de eerste aflevering zijn gesneuveld, deze keer echter weet hij het met heel veel geluk langer uit te houden, zij het steeds met de hakken over de sloot. Jammer genoeg heb ik de meeste van de uitzendingen gemist wegens tijdsgebrek doch ik heb het genoegen mogen smaken hem wel al twee keer te zien puffen en zweten onder de vragen die Erik van Looy op hem afvuurt.

Het schrijnende gebrek aan kennis dat hij daarbij etaleert deed me haast van mijn stoel tuimelen. Op de vraag bijvoorbeeld welke 5 Amerikaanse presidenten de Fillipijnse ex-presidentsvrouw Imelda Marcos persoonlijk heeft gekend braakte hij op goed geluk een oneindig aantal namen van presidenten uit die in Amerika de plak zwaaiden ofwel VOOR ofwel NA de regeerperiode van mevrouw Marcos haar echtgenoot terwijl Vandermeersch de voor dat tijdperk voor de hand liggende namen van Johnson en Nixon niet scheen te kennen. Bijzonder pijnlijk voor iemand die geschiedenis heeft gestudeerd aan de universiteit van Gent en politieke wetenschappen aan Harvard (USA !)

Helemaal te gek werd het toen hij van de quizmaster een filmpje kreeg voorgeschoteld van een Belgische historische gebeurtenis van formaat en hem gevraagd werd in een paar trefworden te beschrijven wat hij te zien kreeg, namelijk de vrijlating van voormalig C.C.C. leider Pierre Carette uit de gevangenis nadat die ons land gedurende jaren in de ban had gehouden met een golf van terroristische aanslagen. Carette kwam heel herkenbaar in beeld met zijn markante kop, alsook zijn bevriende militanten die tijdens zijn vrijlating driftig stonden te zwaaien met communistische vlaggen en wimpels, doch Vandermeersch gokte "gaat dit over de P.K.K. misschien?" en moest het antwoord schuldig blijven, zijn beurt overlatend aan een acteur die (hoewel half zo oud als de hoofdredacteur van De Standaard!) meteen de juiste antwoorden opsomde en zo flink wat punten scoorde.

Is dit het waard om een stukje aan te wijden?... Zullen sommigen zich afvragen... En dan antwoord ik: beslist! Peter Vandermeersch is immers 1 van de hoofdrolspelers van de zogenaamde "Vierde macht'' in dit land, staat aan het roer van de invloedrijke krant 'De Standaard' en is derhalve bij machte om politieke loopbanen te maken en te kraken...

Dat dergelijk persoon onwetend is van enkele van de belangrijkste episoden uit onze geschiedenis, de Amerikaanse -laat staan de Belgische- tart dan ook alle verbeelding. Afgaande op Vandermeersch belabberde antwoorden heeft hij het intellectuele niveau van een reporter van 'Joepie' (en nieteens van 'Dag Allemaal': die kennen volgens mij meer mensen), doch ZEKER NIET van een baas van een kwaliteitskrant!

De vraag die zich opdringt is dan ook: Heeft dit heerschap zijn hoge positie aan zichzelf te danken of louter aan 'vriendjespolitiek' en ellebogenwerk? Het antwoord laat zich raden (en deze vraag was GEEN quisvraag, sorry meneer Vandermmersch, dat zou immers wat al te simpel zijn, ook voor u!).

Dat dit ontluisterende optreden de elitaire krant een pak lezers zal kosten en afbreuk doet aan haar imago is voor mij boven alle twijfel verheven!

Get a life.

speurneus 17 januari 2010 14:34

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Texas Ranger (Bericht 4548272)
Met verbijstering heb ik de afgelopen tijd zitten kijken naar de deelname van krantenbaas Peter Vandermeersch aan de veelbesproken Tv-quiz 'De Slimste Mens'. Jaren geleden zou hij reeds een keertje aan dit spel hebben meegedaan en toen reeds in de eerste aflevering zijn gesneuveld, deze keer echter weet hij het met heel veel geluk langer uit te houden, zij het steeds met de hakken over de sloot. Jammer genoeg heb ik de meeste van de uitzendingen gemist wegens tijdsgebrek doch ik heb het genoegen mogen smaken hem wel al twee keer te zien puffen en zweten onder de vragen die Erik van Looy op hem afvuurt.

Het schrijnende gebrek aan kennis dat hij daarbij etaleert deed me haast van mijn stoel tuimelen. Op de vraag bijvoorbeeld welke 5 Amerikaanse presidenten de Fillipijnse ex-presidentsvrouw Imelda Marcos persoonlijk heeft gekend braakte hij op goed geluk een oneindig aantal namen van presidenten uit die in Amerika de plak zwaaiden ofwel VOOR ofwel NA de regeerperiode van mevrouw Marcos haar echtgenoot terwijl Vandermeersch de voor dat tijdperk voor de hand liggende namen van Johnson en Nixon niet scheen te kennen. Bijzonder pijnlijk voor iemand die geschiedenis heeft gestudeerd aan de universiteit van Gent en politieke wetenschappen aan Harvard (USA !)

Helemaal te gek werd het toen hij van de quizmaster een filmpje kreeg voorgeschoteld van een Belgische historische gebeurtenis van formaat en hem gevraagd werd in een paar trefworden te beschrijven wat hij te zien kreeg, namelijk de vrijlating van voormalig C.C.C. leider Pierre Carette uit de gevangenis nadat die ons land gedurende jaren in de ban had gehouden met een golf van terroristische aanslagen. Carette kwam heel herkenbaar in beeld met zijn markante kop, alsook zijn bevriende militanten die tijdens zijn vrijlating driftig stonden te zwaaien met communistische vlaggen en wimpels, doch Vandermeersch gokte "gaat dit over de P.K.K. misschien?" en moest het antwoord schuldig blijven, zijn beurt overlatend aan een acteur die (hoewel half zo oud als de hoofdredacteur van De Standaard!) meteen de juiste antwoorden opsomde en zo flink wat punten scoorde.

Is dit het waard om een stukje aan te wijden?... Zullen sommigen zich afvragen... En dan antwoord ik: beslist! Peter Vandermeersch is immers 1 van de hoofdrolspelers van de zogenaamde "Vierde macht'' in dit land, staat aan het roer van de invloedrijke krant 'De Standaard' en is derhalve bij machte om politieke loopbanen te maken en te kraken...

Dat dergelijk persoon onwetend is van enkele van de belangrijkste episoden uit onze geschiedenis, de Amerikaanse -laat staan de Belgische- tart dan ook alle verbeelding. Afgaande op Vandermeersch belabberde antwoorden heeft hij het intellectuele niveau van een reporter van 'Joepie' (en nieteens van 'Dag Allemaal': die kennen volgens mij meer mensen), doch ZEKER NIET van een baas van een kwaliteitskrant!

De vraag die zich opdringt is dan ook: Heeft dit heerschap zijn hoge positie aan zichzelf te danken of louter aan 'vriendjespolitiek' en ellebogenwerk? Het antwoord laat zich raden (en deze vraag was GEEN quisvraag, sorry meneer Vandermmersch, dat zou immers wat al te simpel zijn, ook voor u!).

Dat dit ontluisterende optreden de elitaire krant een pak lezers zal kosten en afbreuk doet aan haar imago is voor mij boven alle twijfel verheven!

Vandermeersch is één van de beste deelnemers in dit spel. Jij haalt nu net zijn slechtste deelname aan, de enige trouwens. Je zegt zelf dat je dit spelletje niet volgt,....waar haal je dan het lef vandaan om iemand zo af te breken. Of is het enkel te doen om de Standaard te baschen?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:21.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be