Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   PVDA : Nieuwe vergoedingsbasis apothekers gunstig voor invoeren van kiwimodel (https://forum.politics.be/showthread.php?t=134009)

Politics.be 19 januari 2010 17:20

PVDA : Nieuwe vergoedingsbasis apothekers gunstig voor invoeren van kiwimodel
 
Apothekers worden vanaf 1 april op een andere basis vergoed. De prijs van de verkochte geneesmiddelen krijgt minder gewicht. Tot nu toe kreeg de apotheker 31% van de publieksprijs van een geneesmiddel, met een maximum van ongeveer 25 euro per afgeleverde verpakking. Voor geneesmiddelen waarvan het patent vervallen was lag de marge van de apotheker vast op deze van het referentieproduct, ook als de prijs van een specialiteit onder de prijs van het referentieproduct zou liggen. Zo werden apothekers niet gestraft als ze nog goedkopere specialiteiten zouden afleveren.

Hun ‘intellectuele’ rol wordt in het nieuwe systeem beter vergoed. Concreet krijgt de apotheker straks 3,88 euro per afgeleverd geneesmiddel. Daarbovenop komt een (verlaagde) economische marge van 6,04 procent van de prijs van de fabrikant en een jaarlijks forfait van 500 euro voor het informeren van patiënten met een chronische ziekte. De hervorming is voor 2010 budgettair neutraal.

Deze meer forfaitaire vergoeding per afgeleverde geneesmiddel i.p.v. een percentage op de publieksprijs is niet alleen logischer maar ook gunstig voor het invoeren van het kiwimodel.

Bij een procentuele vergoeding op de publieksprijs zou de apotheker door de spectaculaire prijsdalingen veel verliezen bij invoering van het kiwimodel. Met het nieuwe systeem valt dit mogelijke verlies grotendeels weg en wordt gecompenseerd door de vergoeding voor de intellectuele act van de apotheker.

In Nederland bestaat er een forfaitaire vergoeding van ongeveer 6,50 euro per afgeleverd geneesmiddel.

Onderstaande tabel maakt een vergelijking tussen de Belgische en Nederlandse publieksprijzen van enkele veel voorgeschreven geneesmiddelen, waarop in Nederland sinds 1 juli 2008 via het preferentieel terugbetalingsmechanisme een vorm van kiwimodel werd toegepast. De tabel geeft ook aan welke enorme besparingen we in België zouden kunnen realiseren bij bedinging van de Nederlandse prijzen toegepast op de huidige Belgische verkoopsvolumes, maar met een afleveringsvergoeding van 6,50 euro voor de apothekers, i.p.v. de huidige voorziene 3,88 euro per afgeleverd geneesmiddel.

Dr. Dirk Van Duppen


e mail: [email protected]

Bron: politics.be

Pieke 20 januari 2010 13:14

zo blij dat de nederlandse apothekers zijn met het invoeren van het "kiwimodel:

Citaat:

AMSTERDAM - Apothekers staat een golf faillissementen te wachten. Volgens brancheorganisatie KNMP lijdt een op de vijf apotheken verlies.

Wisord 22 januari 2010 13:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pieke (Bericht 4554274)
zo blij dat de nederlandse apothekers zijn met het invoeren van het "kiwimodel:


Heeft niets met het kiwimodel te maken , in nederland verkopen er veel supermarkten ook geneesmiddelen en babymelk voor de 1 ste leeftijd dus moet je naar de grootwarenhuizen met uw vinger wijzen en niet naar het kiwimodel.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:35.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be