Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Kan er invloed zijn van Dehaene - Inbev op BHV ? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=134070)

De schoofzak 21 januari 2010 08:44

Kan er invloed zijn van Dehaene - Inbev op BHV ?
 
Dehaene moet van le roi een oplossing brouwen (oei) voor BHV en die voorstellen aan de partijvoorzitters en Leterme.
Maar Dehaene is ook iets anders aan het brouwen. In de brouwerij van Inbev. Maar het is geen bier, want het stinkt naar iets anders: naar geld.

De Standaard berekent dat het realistisch is dat Dehaene er anderhalf miljoen € kan rapen. Ja wablief, een en en half miljoen eurootjes ....


(k)Open VLD heeft al geschoten wild geroken, en gaat in de aanval. Kijk naar de titel van het artikel:
titel: Operatie ‘Beschadig Dehaene'
link: http://www.standaard.be/artikel/deta...7&subsection=3
tekststukjes: helemaal onderaan


Wat ik me nu afvraag, is of de berichtgeving rond dit schandaal van den dikke Dehaene als gevolg kan hebben dat zijn autoriteit, gezag ... zodanig beschadigd geraakt, dan de politiek zijn voorstellen alleen om het feit van het schandaal, al veel kritischer moet bekijken.
Zo in de zin van: als we van die slechte boer eieren kopen, dan zullen de mensen de rest van onze winkel ook niet meer vertrouwen ...

Dat is dus een redelijk beperkte diskussie (de bredere praat staat al voldoende in de andere draden ...).

Nog enger: heeft de hebzucht van Dehaene zijn kans op slagen in bhv verminderd ?





stuktekstjes:

Citaat:

* donderdag 21 januari 2010
*
* Auteur: Bart Brinckman

BRUSSEL - Open VLD heeft het lastig met de rol van Jean-Luc Dehaene bij AB InBev. De partij wil hem raken in zijn portefeuille.
Van onze redacteur

In de Wetstraat geniet Jean-Luc Dehaene (CD&V) een legendarische reputatie. Bij de jongste premierwissel kreeg de gewezen tweevoudige eerste minister de ‘koninklijke opdracht' om tegen begin april een oplossing te zoeken voor de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde. Maar Dehaene heeft ook een zitje als onafhankelijk bestuurder bij de biergigant AB InBev. De sociale moeilijkheden in het bedrijf en de stevige aandelenopties van Dehaene brengen de politicus dezer dagen in verlegenheid.

‘Ook wij verkiezen een onderhandelde oplossing rond Brussel-Halle-Vilvoorde', benadrukt het kamerlid Luc Van Biesen (Open VLD). ‘Maar we voelen ons tegenwoordig echt in ons hemd gezet. Het is bijzonder jammer wat er bij AB InBev gebeurt. We mogen dan al liberalen zijn, in dit sociale dossier kunnen we bijzonder moeilijk aan de kant van de patroons gaan staan. Onafhankelijke bestuurders moeten het algemeen belang dienen. Dat doet Dehaene hier niet. We nemen dan ook maatregelen om hem tot actie aan te manen.'

Van Biesen verwijst naar het voornemen van de kamercommissie van Financiën om de bonussen van onafhankelijke bestuurders aan banden te leggen. Vorige week berekende het kamerlid Bruno Tuybens (SP.A) dat Dehaene, naast een jaarlijkse vergoeding van 70 tot 80.000 euro, ook nog op een pak aandelenopties kan rekenen. Op basis van een koers van 35 euro kan dat een meerwaarde van 1,5 miljoen euro opleveren. Meteen stelde Tuybens vragen bij de ‘onafhankelijkheid' van de christendemocraat.

De interventie van het oppositielid viel bij de meerderheid niet in dovemansoren. Ze besloot het wetsontwerp ‘corporate governance' te amenderen. Voortaan kunnen de onafhankelijke bestuurders alleen een bonus krijgen als de algemene aandeelhoudersvergadering daarvoor groen licht geeft. Voor onafhankelijke bestuurders moet een vaste verloning de regel worden.

In het geval van Dehaene maakt dat overigens geen enkel verschil. De aandeelhoudersvergadering van AB InBev was het eens met de regeling. Maar het is duidelijk dat de gewezen eerste minister niet alleen vrienden telt in de kamercommissie. Bij CD&V ontkent het commissielid Jenne De Potter uitdrukkelijk dat het amendement kan worden gelinkt aan de huidige sociale moeilijkheden bij AB InBev. Toch geeft hij toe dat de beoogde regeling lange tijd geblokkeerd was. Pas na de interventie van Tuybens kwam er schot in de zaak. De Potter, zelf een ACW'er, zoals Dehaene, betreurt de personalisering.

De Vlaamse liberalen spraken de CD&V-suggestie tegen als zouden zij aanvankelijk een aanpassing hebben verhinderd. Ze zeggen, integendeel, dat CD&V pas overstag is gegaan nadat de financiële situatie van Dehaene werd gemediatiseerd. Open VLD verdenkt CD&V ervan tuk te zijn op onafhankelijke-bestuurderzitjes, die dan maar beter niet financieel kunnen worden beperkt.

Kringen van de christelijke arbeidersbeweging (ACW) ervaren de positie van Dehaene als vrij gênant. AB InBev blijft geen toonbeeld van een ordentelijke sociaal overleg. CD&V noch ACW noch Dehaene zelf geeft hierover commentaar.

De christelijke vakbond ACV, een onderdeel van het ACW, betoonde gisteren zijn solidariteit met de werknemers van AB InBev. Volgens de vakbond voeren ze ‘een gerechtvaardigde strijd', ‘een strijd om het behoud van jobs, die alleen maar opgeofferd moeten worden om de winst- en bonushonger van de aandeelhouders en het topmanagement te stillen.'

Jazeker 21 januari 2010 08:47

Als Brinckman de passie preekt, boer pas op uw ganzen.

Txiki 21 januari 2010 08:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Jazeker (Bericht 4555426)
Als Brinckman de passie preekt, boer pas op uw ganzen.

2

Sundancer 21 januari 2010 09:52

De Haene komt toch uit het ACV. Die vent moest zich schamen voor wat er nu bij Inbev gaande is. Zijn vette kluif die hij er krijgt zal wel niet aangetast worden. Mensen open uw ogen, zo zien jullie wat jullie van een syndicaat/syndicalist mogen verwachten.

speurneus 21 januari 2010 10:13

Ik ben helemaal geen CD&V maar als Van Biesen in de Standaard zegt dat Dehaene als onafhankelijk bestuurder van Inbev de belangen van de gemeenschap moet dienen weet hij niet waarover hij praat. Ik vraag me trouwens of hij wel weet wat de term onafhankelijk bestuurder wil zeggen.
Bestuurders, onafhankelijke of niet, worden aangesteld door de aandeelhouders en het zijn dus de belangen van de aandeelhouders die zij moeten dienen.
Als de aandeelhouders hun bestuurders daar zoveel voor willen betalen, alhoewel ik totaal andere cijfers heb gehoord, is dat de zaak van de aandeelhouders, zij betalen deze mensen immers. Al de rest is zever.

abou Anis 21 januari 2010 10:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sundancer (Bericht 4555480)
De Haene komt toch uit het ACV. Die vent moest zich schamen voor wat er nu bij Inbev gaande is. Zijn vette kluif die hij er krijgt zal wel niet aangetast worden. Mensen open uw ogen, zo zien jullie wat jullie van een syndicaat/syndicalist mogen verwachten.

Het antwoord op hetgeen ik in het vet gezet heb is neen. Wat de rest van uw gezwets zonder voorwerp maakt.

spherelike 21 januari 2010 10:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Sundancer (Bericht 4555480)
De Haene komt toch uit het ACV. Die vent moest zich schamen voor wat er nu bij Inbev gaande is. Zijn vette kluif die hij er krijgt zal wel niet aangetast worden. Mensen open uw ogen, zo zien jullie wat jullie van een syndicaat/syndicalist mogen verwachten.

Volgens mij komt Dehaene niet uit het ACV, wel uit een deel van het ACW.
De rest van uw post is dus zever en moedwillige beschadiging.

De Prof 21 januari 2010 10:32

Is dit geen dubbel topic?

Zie :http://forum.politics.be/showthread.php?t=133897

De schoofzak 21 januari 2010 11:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De Prof (Bericht 4555537)

Wat staat daar zeer duidelijk, zowel in de titel, als nog eens uitgelegd in de openingspost ?

Is dat nu niet duidelijk genoeg ?

Valentine Julien 21 januari 2010 16:30

Dehaene heeft invoed .
je ziet t toch t resultaat!

trek uw conclusies!

driewerf 21 januari 2010 16:37

Inbev: vakbondsstrijd -> ontslagen ingetrokken
Bayer: vakbondsstrijd -> looninleveringen ingetrokken, werkgelegenheid gegarandeerd


Opel: overleg, geen acties -> Opel wordt gesloten.


Dat men zijn conclusies trekke.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:09.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be