Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   shallow ethics (https://forum.politics.be/showthread.php?t=134543)

Anna List 29 januari 2010 23:35

shallow ethics
 
ok omdat t sowieso al lang geleden is dat BigF nog een van zijn interessantere draadjes heeft opgestart...


nen draad voor serieuze ethische problemen...

één voorwaarde : ik moet het eigenlijk ni zeggen, maar toch : uitsluitend ernstige dingen maar wel gedachtenexperimentjes natuurlijk. :-)


probleemstelling 1 :

stel : uw partner wordt 40
ge steekt daar heel romantisch stiekem een verassingsfeest voor ineen, waarop uw partner vreemd gaat met een kennis van jullie.

totdaar de uitgangssituatie

ge wilt u nu een beetje revancheren ... de ethische vraag is nu :
doe je dat door iets te beginnen met de wel uitzonderlijk gewillige en sexy 20jarige zoon/dochter van die kennis(die je toch al niet zo sympa vond) van jullie ...

of is zoiets onethisch ?

en voor de ijverige kindjes in de klas verdieping :
-is dat eerder onethisch met oog op de huwelijkspartner, de kennis, de 20jarige ?
en voor de kindjes uit de kangoeroe klas een extra kluif :
-zelfde startsituatie, maar zonder dat je partner je bedriegt ... wat doe je met die aandringende gewillige 20jarige ?

voil�* nu gullie, ik zou t in een enquete gieten, maar dat zou ons gedachtenexperiment alleen maar beperken, niet? ;)

Johan Bollen 29 januari 2010 23:37

Moet dat in het Engels?

Anna List 29 januari 2010 23:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4572394)
Moet dat in het Engels?

da's speciaal voor al te principiele mensen zonder fantasie weg te houden


ps waarom hebt gij daarstraks ni gereageerd op die persmededeling in t Frans ?

From_Vlaanderen 29 januari 2010 23:53

Op gebied van liefdesrelaties met mensen ben ik niet direct een goeie referentie. Maar als ge revanche wilt nemen door met iemand mee te gaan die je niet sympathiek vindt of waar ge totaal geen op welke manier dan ook een verbondenheid mee voelt dan vind ik dat ge nog maar eens het Evangelie van Mathëus er moet op naslaan. Vanaf hoofdstuk 5.

Normaal verwijs ik niet naar Bijbels omdat ik dat allemaal dikke kul vind, dit is de eerste keer dat ik denk, verdorie. Ondanks die vertaalfouten en die foute interpretaties en die censuur allez in feite den Dag Allemaal van 100 na Christus. Hier zit toch iets in hoor.

Voila zoals een echte etische mens ben ik vaag gebleven.

Anna List 29 januari 2010 23:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door From_Vlaanderen (Bericht 4572421)
Op gebied van liefdesrelaties met mensen ben ik niet direct een goeie referentie. Maar als ge revanche wilt nemen door met iemand mee te gaan die je niet sympathiek vindt of waar ge totaal geen op welke manier dan ook een verbondenheid mee voelt dan vind ik dat ge nog maar eens het Evangelie van Mathëus er moet op naslaan. Vanaf hoofdstuk 5.

Normaal verwijs ik niet naar Bijbels omdat ik dat allemaal dikke kul vind, dit is de eerste keer dat ik denk, verdorie. Ondanks die vertaalfouten en die foute interpretaties en die censuur allez in feite den Dag Allemaal van 100 na Christus. Hier zit toch iets in hoor.

Voila zoals een echte etische mens ben ik vaag gebleven.

jamaja, wat wilde nu zeggen voor mensen die hunnen bijbel ni kennen ?

Johan Bollen 29 januari 2010 23:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572412)
da's speciaal voor al te principiele mensen zonder fantasie weg te houden

Het zou ook uit cultuurunderdoggisme kunnen zijn natuurlijk...of zal ik zeggen kultuuronderhonds gedrag. Als het gemakkelijk te vertalen is is het Engels toch overbodig? Alé amuseer u...ik zal mijn fantasie, voor zover ik die heb, sparen :-)


Citaat:

ps waarom hebt gij daarstraks ni gereageerd op die persmededeling in t Frans ?
?? Niet gezien. Ik ben een eerder chaotisch dradenlezer.

Anna List 29 januari 2010 23:59

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4572432)
Het zou ook uit cultuurunderdoggisme kunnen zijn natuurlijk...of zal ik zeggen kultuuronderhonds gedrag. Als het gemakkelijk te vertalen is is het Engels toch overbodig. Alé amuseer ik...ik zal mijn fantasie sparen:-)


?? Niet gezien. Ik ben een eerder chaotische dradenlezer.

t is niks ik heb er voor u op gereageerd ... in t Frans welliswaar :s (maar anders hadden ze t daar bij de PS toch ni gesnapt)

maar spaar uw fantasie niet hé, ben zeker dat jij de drie vragen aankan :D

Nynorsk 30 januari 2010 00:00

De eerste vraag die ik me zou stellen is: deed de partner dat om mij te 'kloten' of niet. Indien ja, dan heeft 'm ruzie met mij, indien nee, dan hoop ik dat het goed was voor hem.

Wat ik doe met de aandringende 20-jarige hangt af van hetgeen ik voel voor die persoon. 20 is wel een beetje jong zo, in ieder geval. Ik acht de kans op een aandringende 20-jarige ook wel klein tot onbestaande eigenlijk :-D

Nynorsk 30 januari 2010 00:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572427)
jamaja, wat wilde nu zeggen voor mensen die hunnen bijbel ni kennen ?

De statenvertaling, Mattheus 5:

1 En Jezus, de schare ziende, is geklommen op een berg, en als Hij nedergezeten was, kwamen Zijn discipelen tot Hem.
schilderij van Fra Angelico: De bergrede» meer

2 En Zijn mond geopend hebbende, leerde Hij hen, zeggende:

3 Zalig zijn de armen van geest; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.

4 Zalig zijn die treuren; want zij zullen vertroost worden.

5 Zalig zijn de zachtmoedigen; want zij zullen het aardrijk beërven.

6 Zalig zijn die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid; want zij zullen verzadigd worden.

7 Zalig zijn de barmhartigen; want hun zal barmhartigheid geschieden.

8 Zalig zijn de reinen van hart; want zij zullen God zien.

9 Zalig zijn de vreedzamen; want zij zullen Gods kinderen genaamd worden.

10 Zalig zijn die vervolgd worden om der gerechtigheid wil; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.

11 Zalig zijt gij, als u de mensen smaden, en vervolgen, en liegende alle kwaad tegen u spreken, om Mijnentwil.

12 Verblijdt en verheugt u; want uw loon is groot in de hemelen; want alzo hebben zij vervolgd de profeten, die voor u geweest zijn.

13 Gij zijt het zout der aarde; indien nu het zout smakeloos wordt, waarmede zal het gezouten worden? Het deugt nergens meer toe, dan om buiten geworpen, en van de mensen vertreden te worden.

14 Gij zijt het licht der wereld; een stad boven op een berg liggende, kan niet verborgen zijn.

15 Noch steekt men een kaars aan, en zet die onder een koornmaat, maar op een kandelaar, en zij schijnt allen, die in het huis zijn;

16 Laat uw licht alzo schijnen voor de mensen, dat zij uw goede werken mogen zien, en uw Vader, Die in de hemelen is, verheerlijken.

17 Meent niet, dat Ik gekomen ben, om de wet of de profeten te ontbinden; Ik ben niet gekomen, om die te ontbinden, maar te vervullen.

18 Want voorwaar zeg Ik u: Totdat de hemel en de aarde voorbijgaan, zal er niet een jota noch een tittel van de wet voorbijgaan, totdat het alles zal zijn geschied.

19 Zo wie dan een van deze minste geboden zal ontbonden, en de mensen alzo zal geleerd hebben, die zal de minste genaamd worden in het Koninkrijk der hemelen; maar zo wie dezelve zal gedaan en geleerd hebben, die zal groot genaamd worden in het Koninkrijk der hemelen.

20 Want Ik zeg u: Tenzij uw gerechtigheid overvloediger zij, dan der Schriftgeleerden en der Farizeën, dat gij in het Koninkrijk der hemelen geenszins zult ingaan.

21 Gij hebt gehoord, dat tot de ouden gezegd is: Gij zult niet doden; maar zo wie doodt, die zal strafbaar zijn door het gericht.

22 Doch Ik zeg u: Zo wie te onrecht op zijn broeder toornig is, die zal strafbaar zijn door het gericht; en wie tot zijn broeder zegt: Raka! die zal strafbaar zijn door den groten raad; maar wie zegt: Gij dwaas! die zal strafbaar zijn door het helse vuur.

23 Zo gij dan uw gave zult op het altaar offeren, en aldaar gedachtig wordt, dat uw broeder iets tegen u heeft;

24 Laat daar uw gave voor het altaar, en gaat heen, verzoent u eerst met uw broeder, en komt dan en offert uw gave.

25 Weest haastelijk welgezind jegens uw wederpartij, terwijl gij nog met hem op den weg zijt; opdat de wederpartij niet misschien u den rechter overlevere, en de rechter u den dienaar overlevere, en gij in de gevangenis geworpen wordt.

26 Voorwaar, Ik zeg u: Gij zult daar geenszins uitkomen, totdat gij den laatsten penning zult betaald hebben.

27 Gij hebt gehoord, dat van de ouden gezegd is: Gij zult geen overspel doen.

28 Maar Ik zeg u, dat zo wie een vrouw aan ziet, om dezelve te begeren, die heeft alrede overspel in zijn hart met haar gedaan.

29 Indien dan uw rechteroog u ergert, trekt het uit, en werpt het van u; want het is u nut, dat een uwer leden verga, en niet uw gehele lichaam in de hel geworpen worde.

30 En indien uw rechterhand u ergert, houwt ze af, en werpt ze van u; want het is u nut, dat een uwer leden verga, en niet uw gehele lichaam in de hel geworpen worde.

31 Er is ook gezegd: Zo wie zijn vrouw verlaten zal, die geve haar een scheidbrief.

32 Maar Ik zeg u, dat zo wie zijn vrouw verlaten zal, anders dan uit oorzake van hoererij, die maakt, dat zij overspel doet; en zo wie de verlatene zal trouwen, die doet overspel.

33 Wederom hebt gij gehoord, dat van de ouden gezegd is: Gij zult den eed niet breken, maar gij zult den Heere uw eden houden.

34 Maar Ik zeg u: Zweert ganselijk niet, noch bij den hemel, omdat hij is de troon Gods;

35 Noch bij de aarde, omdat zij is de voetbank Zijner voeten; noch bij Jeruzalem, omdat zij is de stad des groten Konings;

36 Noch bij uw hoofd zult gij zweren, omdat gij niet een haar kunt wit of zwart maken;

37 Maar laat zijn uw woord ja, ja; neen, neen; wat boven deze is, dat is uit den boze.

38 Gij hebt gehoord, dat gezegd is: Oog om oog, en tand om tand.

39 Maar Ik zeg u, dat gij den boze niet wederstaat; maar, zo wie u op de rechterwang slaat, keert hem ook de andere toe;

40 En zo iemand met u rechten wil, en uw rok nemen, laat hem ook den mantel;

41 En zo wie u zal dwingen een mijl te gaan, gaat met hem twee mijlen.

42 Geeft dengene, die iets van u bidt, en keert u niet af van dengene, die van u lenen wil.

43 Gij hebt gehoord, dat er gezegd is: Gij zult uw naaste liefhebben, en uw vijand zult gij haten.

44 Maar Ik zeg u: Hebt uw vijanden lief; zegent ze, die u vervloeken; doet wel dengenen, die u haten; en bidt voor degenen, die u geweld doen, en die u vervolgen;

45 Opdat gij moogt kinderen zijn uws Vaders, Die in de hemelen is; want Hij doet Zijn zon opgaan over bozen en goeden, en regent over rechtvaardigen en onrechtvaardigen.

46 Want indien gij liefhebt, die u liefhebben, wat loon hebt gij? Doen ook de tollenaars niet hetzelfde?

47 En indien gij uw broeders alleen groet, wat doet gij boven anderen? Doen ook niet de tollenaars alzo?

48 Weest dan gijlieden volmaakt, gelijk uw Vader, Die in de hemelen is, volmaakt is.

Anna List 30 januari 2010 00:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nynorsk (Bericht 4572447)
De eerste vraag die ik me zou stellen is: deed de partner dat om mij te 'kloten' of niet. Indien ja, dan heeft 'm ruzie met mij, indien nee, dan hoop ik dat het goed was voor hem.

Wat ik doe met de aandringende 20-jarige hangt af van hetgeen ik voel voor die persoon. 20 is wel een beetje jong zo, in ieder geval. Ik acht de kans op een aandringende 20-jarige ook wel klein tot onbestaande eigenlijk :-D

het is dan ook puur hypothetisch hé :?

en de kangoeroevraag ? :D

Nynorsk 30 januari 2010 00:04

Mag het geen aandringende 25 tot pakweg 42-jarige zijn met mooie schouders en mooie lokken?

Johan Bollen 30 januari 2010 00:05

Een relatie beginnen met iemand om wraak te nemen op iemand anders is onetisch ongeacht de leeftijd.

Nynorsk 30 januari 2010 00:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572455)
het is dan ook puur hypothetisch hé :?

en de kangoeroevraag ? :D

Dat laatste was toch de kangoeroevraag? :?:

Nynorsk 30 januari 2010 00:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572455)
het is dan ook puur hypothetisch hé :?

en de kangoeroevraag ? :D

Zo hypothetisch is dat allemaal niet, volgens mij gebeuren die dingen wel vaker.

From_Vlaanderen 30 januari 2010 00:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572427)
jamaja, wat wilde nu zeggen voor mensen die hunnen bijbel ni kennen ?

5 Zalig zijn de zachtmoedigen; want zij zullen het aardrijk beërven.

Nynorsk 30 januari 2010 00:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4572457)
Een relatie beginnen met iemand om wraak te nemen op iemand anders is onetisch ongeacht de leeftijd.

2

Nynorsk 30 januari 2010 00:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door From_Vlaanderen (Bericht 4572462)
5 Zalig zijn de zachtmoedigen; want zij zullen het aardrijk beërven.


merci.
'k vreesde al da'k m'n ogen ging moeten uitrukken.

Anna List 30 januari 2010 00:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nynorsk (Bericht 4572451)
De statenvertaling, Mattheus 5:

1 En Jezus, de schare ziende, is geklommen op een berg, en als Hij nedergezeten was, kwamen Zijn discipelen tot Hem.
schilderij van Fra Angelico: De bergrede» meer

2 En Zijn mond geopend hebbende, leerde Hij hen, zeggende:

3 Zalig zijn de armen van geest; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.

4 Zalig zijn die treuren; want zij zullen vertroost worden.

5 Zalig zijn de zachtmoedigen; want zij zullen het aardrijk beërven.

6 Zalig zijn die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid; want zij zullen verzadigd worden.

7 Zalig zijn de barmhartigen; want hun zal barmhartigheid geschieden.

8 Zalig zijn de reinen van hart; want zij zullen God zien.

9 Zalig zijn de vreedzamen; want zij zullen Gods kinderen genaamd worden.

10 Zalig zijn die vervolgd worden om der gerechtigheid wil; want hunner is het Koninkrijk der hemelen.

11 Zalig zijt gij, als u de mensen smaden, en vervolgen, en liegende alle kwaad tegen u spreken, om Mijnentwil.

12 Verblijdt en verheugt u; want uw loon is groot in de hemelen; want alzo hebben zij vervolgd de profeten, die voor u geweest zijn.

13 Gij zijt het zout der aarde; indien nu het zout smakeloos wordt, waarmede zal het gezouten worden? Het deugt nergens meer toe, dan om buiten geworpen, en van de mensen vertreden te worden.

14 Gij zijt het licht der wereld; een stad boven op een berg liggende, kan niet verborgen zijn.

15 Noch steekt men een kaars aan, en zet die onder een koornmaat, maar op een kandelaar, en zij schijnt allen, die in het huis zijn;

16 Laat uw licht alzo schijnen voor de mensen, dat zij uw goede werken mogen zien, en uw Vader, Die in de hemelen is, verheerlijken.

17 Meent niet, dat Ik gekomen ben, om de wet of de profeten te ontbinden; Ik ben niet gekomen, om die te ontbinden, maar te vervullen.

18 Want voorwaar zeg Ik u: Totdat de hemel en de aarde voorbijgaan, zal er niet een jota noch een tittel van de wet voorbijgaan, totdat het alles zal zijn geschied.

19 Zo wie dan een van deze minste geboden zal ontbonden, en de mensen alzo zal geleerd hebben, die zal de minste genaamd worden in het Koninkrijk der hemelen; maar zo wie dezelve zal gedaan en geleerd hebben, die zal groot genaamd worden in het Koninkrijk der hemelen.

20 Want Ik zeg u: Tenzij uw gerechtigheid overvloediger zij, dan der Schriftgeleerden en der Farizeën, dat gij in het Koninkrijk der hemelen geenszins zult ingaan.

21 Gij hebt gehoord, dat tot de ouden gezegd is: Gij zult niet doden; maar zo wie doodt, die zal strafbaar zijn door het gericht.

22 Doch Ik zeg u: Zo wie te onrecht op zijn broeder toornig is, die zal strafbaar zijn door het gericht; en wie tot zijn broeder zegt: Raka! die zal strafbaar zijn door den groten raad; maar wie zegt: Gij dwaas! die zal strafbaar zijn door het helse vuur.

23 Zo gij dan uw gave zult op het altaar offeren, en aldaar gedachtig wordt, dat uw broeder iets tegen u heeft;

24 Laat daar uw gave voor het altaar, en gaat heen, verzoent u eerst met uw broeder, en komt dan en offert uw gave.

25 Weest haastelijk welgezind jegens uw wederpartij, terwijl gij nog met hem op den weg zijt; opdat de wederpartij niet misschien u den rechter overlevere, en de rechter u den dienaar overlevere, en gij in de gevangenis geworpen wordt.

26 Voorwaar, Ik zeg u: Gij zult daar geenszins uitkomen, totdat gij den laatsten penning zult betaald hebben.

27 Gij hebt gehoord, dat van de ouden gezegd is: Gij zult geen overspel doen.

28 Maar Ik zeg u, dat zo wie een vrouw aan ziet, om dezelve te begeren, die heeft alrede overspel in zijn hart met haar gedaan.

29 Indien dan uw rechteroog u ergert, trekt het uit, en werpt het van u; want het is u nut, dat een uwer leden verga, en niet uw gehele lichaam in de hel geworpen worde.

30 En indien uw rechterhand u ergert, houwt ze af, en werpt ze van u; want het is u nut, dat een uwer leden verga, en niet uw gehele lichaam in de hel geworpen worde.

31 Er is ook gezegd: Zo wie zijn vrouw verlaten zal, die geve haar een scheidbrief.

32 Maar Ik zeg u, dat zo wie zijn vrouw verlaten zal, anders dan uit oorzake van hoererij, die maakt, dat zij overspel doet; en zo wie de verlatene zal trouwen, die doet overspel.

33 Wederom hebt gij gehoord, dat van de ouden gezegd is: Gij zult den eed niet breken, maar gij zult den Heere uw eden houden.

34 Maar Ik zeg u: Zweert ganselijk niet, noch bij den hemel, omdat hij is de troon Gods;

35 Noch bij de aarde, omdat zij is de voetbank Zijner voeten; noch bij Jeruzalem, omdat zij is de stad des groten Konings;

36 Noch bij uw hoofd zult gij zweren, omdat gij niet een haar kunt wit of zwart maken;

37 Maar laat zijn uw woord ja, ja; neen, neen; wat boven deze is, dat is uit den boze.

38 Gij hebt gehoord, dat gezegd is: Oog om oog, en tand om tand.

39 Maar Ik zeg u, dat gij den boze niet wederstaat; maar, zo wie u op de rechterwang slaat, keert hem ook de andere toe;

40 En zo iemand met u rechten wil, en uw rok nemen, laat hem ook den mantel;

41 En zo wie u zal dwingen een mijl te gaan, gaat met hem twee mijlen.

42 Geeft dengene, die iets van u bidt, en keert u niet af van dengene, die van u lenen wil.

43 Gij hebt gehoord, dat er gezegd is: Gij zult uw naaste liefhebben, en uw vijand zult gij haten.

44 Maar Ik zeg u: Hebt uw vijanden lief; zegent ze, die u vervloeken; doet wel dengenen, die u haten; en bidt voor degenen, die u geweld doen, en die u vervolgen;

45 Opdat gij moogt kinderen zijn uws Vaders, Die in de hemelen is; want Hij doet Zijn zon opgaan over bozen en goeden, en regent over rechtvaardigen en onrechtvaardigen.

46 Want indien gij liefhebt, die u liefhebben, wat loon hebt gij? Doen ook de tollenaars niet hetzelfde?

47 En indien gij uw broeders alleen groet, wat doet gij boven anderen? Doen ook niet de tollenaars alzo?

48 Weest dan gijlieden volmaakt, gelijk uw Vader, Die in de hemelen is, volmaakt is.

lap en just nummelke 32 (zondel flietjes) is zo erbarmelijk vertaald dat er niks van overschiet ... ;-)

maar wat doe je met die niet zo onschuldige maar toch zo zachtmoedige en rein van harte twintiger ?
en hoe kan die God van goedheid nu slechte dingen zien in mensen die elkaar liefhebben ???

From_Vlaanderen 30 januari 2010 00:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nynorsk (Bericht 4572466)
merci.
'k vreesde al da'k m'n ogen ging moeten uitrukken.

Ja ik leef mij helemaal in in mijn zware intellectuele studenten rol.
(Dat was voor dat we doorhadden dat zuipen en achter de vrouwen zitten toffer was.)

Nynorsk 30 januari 2010 00:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anna List (Bericht 4572469)
lap en just nummelke 32 (zondel flietjes) is zo erbarmelijk vertaald dat er niks van overschiet ... ;-)

maar wat doe je met die niet zo onschuldige maar toch zo zachtmoedige en rein van harte twintiger ?
en hoe kan die God van goedheid nu slechte dingen zien in mensen die elkaar liefhebben ???


ge gaat dat nu toch nie aan mij vragen? :-D

ik en god komen nie zo goe overeen wat relaties betreft ;-)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:01.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be