freespirit |
3 februari 2010 11:12 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
(Bericht 4578303)
Die rotzooi vreet ik niet.
|
Groot gelijk ! Proef maar eens het verschil tussen een Bressekip of een hokjeskip ! Uit proeven en smaaktesten is overigens gebleken dat vrijwel alle personen gekweekt 'wild' van geschoten 'echt' wild in de natuur kunnen onderscheiden. Als je eens van een gerookte 'wilde' zalm hebt geproefd, dan wil je die namaak-rookrommel van gekweekte zalm van de Aldi niet meer op je bord hebben.
Probleem zit hem erin dat vele mensen niet meer veel van hun loon willen spenderen aan voedsel. Mensen geven nog maar 1/6 of iets dergelijks van hun inkomen aan eten uit, de rest gaat op aan die tweede gezinswagen, een extra skiverlof, nog een extra digitaal televisieabonnement of een nieuwe smartphone. De prioriteiten worden anders gesteld. Dus zoekt de eetcommercie oplossingen en die vindt ze erin door ogenschijnlijk 'edele' en luxeproducten in een inferieure en goedkope versie op de markt te brengen, vaak ook zonder rekening te houden met de biologische implicaties van hun kweek- en imitatiemethoden.
Ikzelf geef 500 �* 700 euro per maand uit aan voedsel (zonder uit eten gaan en restaurantbezoeken). Velen verklaren mij hiervoor gek. Doch zal ik geen plofkippen in huis halen, scampi's zonder twee ogen om hun groei te forceren, chocolade bestaande uit vet i.p.v. cacaobonen of tomaten die naar waterzakken smaken. Ik vind een lekkere en kwalitatieve keuken zeer belangrijk, waar niet te veel geknoeid mee is. Tja, ieder heeft het recht zijn prioriteiten te stellen.
|