Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   TAK : Wezembeek-Oppem (https://forum.politics.be/showthread.php?t=134820)

Politics.be 5 februari 2010 15:00

TAK : Wezembeek-Oppem
 
Het Taal Aktie Komitee trok gisterenavond (1/2/2010) naar de gemeenteraad van Wezembeek-Oppem om er aandacht te vragen voor de torenhoge boetes waarmee Wezembeek-Oppem ons het zwijgen tracht op te leggen. Wie naar aanleiding van deze boetes onze Vlaamse werken in Wezembeek-Oppem en elders wenst te ondersteunen, kan dit op rekeningnummer 409-9563981-19 met vermelding “Steun TAK W-O” (fiscale attesten voor giften van 30 € en meer).

Het Taal Aktie Komitee trok gisterenavond (1/2/2010) naar de gemeenteraad van Wezembeek-Oppem om er aandacht te vragen voor de torenhoge boetes waarmee Wezembeek-Oppem ons het zwijgen tracht op te leggen. Wie naar aanleiding van deze boetes onze Vlaamse werken in Wezembeek-Oppem en elders wenst te ondersteunen, kan dit op rekeningnummer 409-9563981-19 met vermelding “Steun TAK W-O” (fiscale attesten voor giften van 30 € en meer).

Een 30-tal actievoerders, de mond afgeplakt, hield een spandoek op met daarop “Francofonie rijmt niet op democratie” en affiches met daarop een spotprent (François Van Hoobrouck d’Aspre die vanuit een tank een actievoerder beschiet) en de boodschap “Vrije meningsuiting enkel voor franskiljons?”. Voor het opgetrokken politiecordon werd een korte persconferentie gehouden waarin we de schandalige boetes waarmee Wezembeek-Oppem ons monddood tracht te maken aanklaagden.

Op 14 april 2008 trokken 19 van onze mensen naar de gemeenteraad van Wezembeek-Oppem. Bij aankomst werd hen de toegang tot de gemeenteraad ontzegd. Zij werden hardhandig opgepakt en vonden enkele weken later een Gemeentelijke Administratieve Sanctie in de bus wegens een niet vooraf vergunde samenscholing. Wij betreuren dat de sanctionerend ambtenaar en de politierechter zich verscholen achter een PV dat wij van bij aanvang van deze procedure betwist hebben en de boetes op 17/12/2009 bevestigden. De kosten voor deze zaak lopen inmiddels op tot 6.185 €. Vanzelfsprekend laten wij het hier niet bij. Wij zullen deze vonnissen door Cassatie laten vernietigen en - zo we finaal toch in het ongelijk worden gesteld - trekken we met onze zaak naar het Europees Hof van Justitie om deze manifeste miskenning van het recht op vrije meningsuiting te laten vaststellen.

Laat er ook geen twijfel over bestaan, deze boetes zullen ons niet beletten om ook in de toekomst in Wezembeek-Oppem onze Vlaamse stem te laten weerklinken. Dat dat geen overbodige luxe is, bewijst de geschiedenis van het Nederlandstalig gemeentelijk onderwijs. Door de pesterijen van Van Hoobrouck zag de school sinds september maar liefst drie directeurs de revue passeren en daalde het leerlingenaantal fors. De toestand is dermate dramatisch dat de Vlaamse regering zich genoodzaakt voelt om de school onder de koepel van het Gemeenschapsonderwijs te brengen.

Onze torenhoge boetes en het wedervaren van het Nederlandstalig onderwijs bewijzen overigens dat de niet-benoeming van dhr. Van Hoobrouck niet alleen gerechtvaardigd is, maar meer nog, eigenlijk onvoldoende is. Zelfs onbenoemd kunnen Van Hoobrouck en co immers grote schade aanrichten. Wij vragen dan ook dat de Vlaamse politieke klasse een duidelijker signaal geeft.

Het weze duidelijk dat de signalen die vorige week uit de omgeving van J-L Dehaene weerklonken en waarbij onder meer Wezembeek-Oppem verkast naar Brussel, niet het soort signalen zijn waarop we zitten te wachten. Om dat duidelijk te maken en Wezembeek-Oppem blijvend te verankeren in Vlaanderen cementeerden we een monument (Anker) op het plein voor het gemeentehuis.

De actie van gisterenavond krijgt ook nog een staartje. Andermaal werd ons de toegang tot de gemeenteraad ontzegd, een overtreding van Art. 28 van het gemeentedecreet. Tegen deze gang van zaken zal er eerstdaags klacht worden neergelegd bij Vlaams Minister voor Binnenlands Bestuur Geert Bourgeois.

Bron: politics.be


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:24.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be