Sus Iratus |
16 maart 2010 12:48 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door illwill
(Bericht 4644047)
Als iemand hypocriet noemen al schelden is? En als iemand liegt...je noemt hem een leugenaar...dan is dat ook schelden?
Wat een moderatie hier. T'is zielig aan het worden en de vriendschapsband tussen enkele forummers en moderatoren is ook overduidelijk.
é Akira? LOL
|
Een hypocriet is een huichelaar, een schijnheilige en bijgevolg is natuurlijk hypocrisie huichelarij, schijnheiligheid, oftewel het hanteren van een dubbele standaard; één voor zichzelf, en een doorgaans strengere voor een ander.
Als men middels uitspraken kan aantonen dat iemand hypocriet is, moet men dat ook gewoon zo kunnen benoemen. Bijvoorbeeld: " U bent hypocriet want hier zegt u zus en zo, terwijl u daar dat en dat zegt". Iemand zonder verdere argumentatie of bewijs hypocriet noemen, kan als laster opgevat worden.
Dit gezegd hebbende, is mijn persoonlijke ervaring dat de uitspraak "die groente", die overigens niet eens direct aan iemand persoonlijk was gericht, wel als persoonlijke aanval is gemeld én gehonoreerd door een bepaalde moderator - ik noem uiteraard géén namen hier.
Toen ik om tekst en uitleg vroeg aan de desbetreffende moderator, kreeg ik dit:
Citaat:
En dan nog dit: wij kunnen onmogelijk alles lezen op het forum. En er zijn dus ongetwijfeld overtredingen van het forumreglement die aan onze aandacht ontsnappen. Daarom ook dat berichten kunnen gerapporteerd worden via het rode driehoekje (let wel: veel rapporteringen zijn onterecht en worden zonder gevolg geklasseerd). Bovendien worden persoonlijke aanvallen niet berispt wanneer duidelijk is dat de persoon aan wie de aanval gericht is daar geen aanstoot aan neemt.
|
Op mijn vraag wie dan degene is die bepaalt of de persoon aan wie de aanval zou zijn gericht er wel of niet aanstoot aan neemt, heb ik tot op heden géén antwoord mogen vernemen.
Kortom, mensen die zelf grootmoedig het nodige over hun kant laten gaan, kunnen dus gestraft worden worden als ze een kleinzielig iemand met lange tenen tegenkomen in het debat. Sommige mensen maken er bijkans een sport van om als ze in een discussie in het nauw gedreven worden de tegenstander snel wat strafpunten aan te smeren, door op alle slakken zout te leggen, zodat die zich gedeisd moet houden of zelfs een ban krijgt. En dat vind ik dus de gluiperigheid en hypocrisie ten voeten uit.
|