Noch CVP, noch CD&V hebben ooit iets gedaan voor de jeugd. CD&V Brugge onder leiding van CD&V burgemeester Moenaert gaat nu zelfs nog een stap verder:
Citaat:
Pieter Dewulf van Eyespy records reageert verontwaardigd. Eyespy organiseert regelmatig punkrock- en hardcore optredens in Brugge en maakte gebruik van De Kelk. “De Kelk was een van de laatste zalen in de binnenstad waar wij iets konden organiseren. We hielden ons altijd strikt aan alle afspraken. De optredens stopten om 22h, er was geen overlast op straat,... Ook de Cactusclub werd onlangs gesloten omdat de verhuurder het gebouw wil verkopen.”
Het lijkt dus alsof het stadsbestuur alle optredens en fuiven uit de binnenstad wil verbannen. Alles wat met rockmuziek of jongerencultuur te maken heeft past niet in de toeristische binnenstad.
Voortaan kan er enkel nog iets worden georganiseerd in de Magdalenazaal en de Entrepot. “In de Magdalenazaal kunnen we grote concerten organiseren door samen te werken met de Cactus (Brugs muziekcentrum dat na het verdwijnen van de Cactus Club concerten in de Magdalenazaal organiseert. Ze organiseren ook het bekende Cactus festival in het Minnewaterpark) maar we hebben ook een kleinere zaal nodig en die is er nu niet meer in de Brugse binnenstad. In het Visioen kunnen we nog optredens organiseren maar ook daar gaat het al wat moeilijker.”
De Entrepot ligt in het Brugs havengebied, ver van de binnenstad. Voor jongeren is het moeilijk te bereiken en de zaal ligt in een industriegebied, geen bruisende buurt om uit te gaan dus. De reglementering om optredens te organiseren in de Entrepot zijn ook te streng. Het is moeilijk om met de mensen van Entrepot samen te werken. “Je kan er je eigen ding niet doen. Je mag onder andere niets aan de muren hangen, een zaal versieren is dus onmogelijk. Er staan palen in het midden van de zaal wat het moeilijk maakt een goede podiumopstelling te vinden en de akoestiek is er ook heel slecht. Na een optreden willen jongeren graag nog ergens iets drinken. In de nabije omgeving van de Entrepot is dit onmogelijk. Als wij een optreden in de Entrepot organiseren merken we dat er een lagere opkomst is dan bij optredens in de binnenstad.”
Het is de droom van Eye Spy om ooit over een eigen zaal in Brugge te beschikken. Maar het blijft moeilijk om in Brugge voor jongeren iets te verwezenlijken.
Bron: http://www.indymedia.be/news/2004/03/82493.php
|
Citaat:
Als een kind alleen aangifte gaat doen van een gestolen fiets wordt er vaak zelfs géén verslag opgemaakt. Als je dan als volwassene mee naar het politiebureau stapt, zegt een treiterig verkeersagentje dat het niet véél zin heeft klacht neer te leggen daar ze toch géén mensen hebben om deze zaken uit te zoeken.
Maar waar er WEL mensen voor zijn:
Dagelijks worden er op tal van invalswegen vóór de aanvang van de scholen kontroles uitgevoerd op de brommerkes, zelfs daags voor de examens. Dit kan blijkbar niet 's avonds of gedurende de vakantie. Hoe denk je dat een 17-jarige humaniora-student examen aflegt als zijn brommerke daags ervoor in beslag genomen is? Oh ja, hij/zij moet maar met een regelmentaire brommer rijden hoor ik u al denken. Was jij dan zo voorbeeldig op die leeftijd?
|
Ik weet het, er zijn (spijtig genoeg) géén gemeentraadsverkiezingen, maar zijn dit werkwijzes waar de CD&V volledig achterstaat of betreft dit de spreekwoordelijke uitzondering op de regel?
|