Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   30 April is Nederlands (https://forum.politics.be/showthread.php?t=137968)

stropke 27 april 2010 16:55

30 April is Nederlands
 
Buurt baalt van Turks feest op Koninginnedag door Jeroen Ketelaars

DEN HAAG - Bewoners van de Haagse wijk Transvaal zijn laaiend omdat uitgerekend op Koninginnedag in Wijkpark Transvaal een Turks cultureel evenement begint.

„Koninginnedag wordt gewoon verkwanseld”, zegt een woedende man die bij het park woont. „Ik ben er trots op dat we in een land wonen waar tolerantie heerst, maar dit festival is �*n het Turks en voor en door Turken. Dat past niet op een nationale feestdag als Koninginnedag. Die dag heeft een bepaald karakter en is voor iedereen. Dan moet je geen evenement organiseren dat alleen op een beperkte groep Turken is gericht.”
Het evenement wordt georganiseerd door de Turks Islamitisch Culturele Stichting en maakt deel uit van de Turks Culturele Dagen, die op 30 april en 1 en 2 mei worden gehouden. Op het programma staan onder meer Turkse muziek, folklore, dans en eten.

„Schandalig!” zegt een onthutste omwonende. „We hebben in dit land één groot nationaal feest en dat is Koninginnedag. Dat verdwijnt nu.” „Ik heb geen enkele moeite met een Turks feest, maar het hele Nederlandse volk viert Koninginnedag. Laat dat nu gewoon zo blijven!” aldus een andere verbouwereerde buurvrouw.

Voorzitter Tahsin Cetinkaya van de Turks Islamitisch Culturele Stichting is zich van geen kwaad bewust. „Wij zijn een deel van de Nederlandse samenleving. Met zo’n festival kunnen we een brug slaan tussen de culturen.” Volgens hem zal op de eerste dag van het driedaagse evenement ook aandacht aan Koninginnedag worden besteed. „We brengen oranje aan en hangen Nederlandse vlaggen op.”

Ondertussen begrijpen omwonenden van het park absoluut niet waarom de gemeente Den Haag een vergunning verleent voor een Turks evenement op nota bene Koninginnedag. „Dat de gemeente zo’n dag opgeeft!” vraagt een wijkbewoner zich af.

Volgens een gemeentewoordvoerder was er geen reden om de vergunning niet te verstrekken. „De vergunning wordt verleend als de organisator kan aantonen dat hij het feest op een ordelijke en veilige manier kan organiseren. Dat het op Koninginnedag plaatsvindt, is geen grond om een vergunning te weigeren.”
http://www.telegraaf.nl/binnenland/6...__.html?p=28,2

Moeten we nu ook hier al beginnen strijden voor behoud van onze taal en cultuur? Heel de Nederlanden lijken bedreigt te worden, in het zuiden door de verfransing , in het noorden door de Islam.
Ze gebruiken allebei hetzelfste wapen: taal en leefwijze.
De oproep van burgemeester de Waele geldt ook hier.

stropke 27 april 2010 17:15

VLAAMSE VOLKSBEWEGING
Vilvoorde – 22 april 2010

Willy DE WAELE
Burgemeester


FRANSTALINGEN IN VLAANDEREN MOETEN ZICH AANPASSEN

NIET DE VLAMINGEN

 Wij spreken Nederlands. Daarom, als je deel wilt uitmaken van onze samenleving dan heeft u geen andere keuze dan onze taal te leren en onze cultuur te aanvaarden

 Vlaanderen is ons LAND, onze GROND, onze MANNIER VAN LEVEN en wij willen u alle mogelijkheden bieden om er van te genieten. Maar dan moeten jullie eens ophouden onze taal, onze cultuur, onze burgers te beledigen.

 Indien u onze taal, onze cultuur en onze levenswijze blijft onderuithalen raden wij u aan gebruik te maken van een Vlaams voorrecht:

HET RECHT OM OP TE STAPPEN

 Wij hebben u niet gedwongen naar hier te komen; u bent uit vrije wil naar hier gekomen.

AANVAARD VLAANDEREN ZOALS VLAANDEREN U AANVAARDE



Blijf gaan voor
en
geloven in een
VRIJ VLAANDEREN.

http://forum.politics.be/showthread.php?t=137886

Vervang maar vlaanderen door Nederland en franstaligen door Islamieten.
Heeft geen fluit met rascisme e.d vandoen. Is niet meer als normaal gedrag, de gast past zich aan bij de gastheer niet omgekeerd.
Dit is pure provocatie van de Turkse gemeenschap.
Hm, gemeenschap :roll: waar heb ik dat begrip nog gehoord?
O ja... beginnen ze in de noordelijke Nederlanden nu ook al met gemeenschappen en gewesten, Turkse, Arabische, Marokkaanse.
Communotair Turks-Arabische toestanden erbij, hoog tijd voor een ALARMBEL procedure of een belangenconflict in te roepen vrees ik: het belang van onze cultuur in het land waar wij autochtoon zijn.
Of mogen we in ons eigen huis niet meer zeggen en bepalen hoe we het wensen en gewoon zijn.
Wat zijn die Haagse blufffers wel van plan? Eigen ziel en zaligheid verkopen?
Moeten wij in Istanbul eens proberen de Vlaamse Leeuw zingen of Konninginnedag vieren? Istanboel...? Ja, moogde zekers zijn!!!!

Hertog van Gelre 27 april 2010 17:19

Geen problemen mee zolang het feest toegankelijk is voor iedereen. Een Turks feest op Koninginnedag is niet te vergelijken met de situatie in de rand.

Sterker nog, wat is er tegen een feestje op Koninginnedag?

An Arkos 27 april 2010 20:36

Is dit een late aprilgrap ofzo? Wat is er hier nu mis mee?

Hollander 27 april 2010 20:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hertog van Gelre (Bericht 4717226)
Geen problemen mee zolang het feest toegankelijk is voor iedereen. Een Turks feest op Koninginnedag is niet te vergelijken met de situatie in de rand.

Sterker nog, wat is er tegen een feestje op Koninginnedag?

Ik neig naar een frons. Een Turks cultureel feest is op zich niets mis mee, maar men had kunnen bedenken dat men op Koninginnedag beter een ander thema had kunnen kiezen.

Kortom, een beetje inlevingsvermogen mag van beide kanten komen. Verder denk ik dat het een gezellig feest kan worden. Veel Turken in Nederland vieren Koninginnedag uitbundig mee. Eigenlijk elk jaar een beetje meer.

Zwartengeel 27 april 2010 20:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hertog van Gelre (Bericht 4717226)
Geen problemen mee zolang het feest toegankelijk is voor iedereen. Een Turks feest op Koninginnedag is niet te vergelijken met de situatie in de rand.

Sterker nog, wat is er tegen een feestje op Koninginnedag?

Bij ons in de buurt is er zelfs een café waar ze vrijdag een Koninginnedag-party houden. ;-)

stropke 27 april 2010 21:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel (Bericht 4717623)
Bij ons in de buurt is er zelfs een café waar ze vrijdag een Koninginnedag-party houden. ;-)

Kei tof, drinkt er ene van mij..;-):lol:

Max van Dietschland 27 april 2010 21:09

Pfff, dat calvinistisch koningshuis een beetje bejubelen. Zijde gij zot ?

NoTuma 27 april 2010 21:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel (Bericht 4717623)
Bij ons in de buurt is er zelfs een café waar ze vrijdag een Koninginnedag-party houden. ;-)

We kunnen misschien allemaal meevieren, beetje oefenen voor in de toekomst. ;)

Jaani_Dushman 27 april 2010 21:39

Dus de Turkse gemeenschap van Den Haag viert Koninginnedag? Toch tof?

Mahalingam 27 april 2010 21:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Max van Dietschland (Bericht 4717658)
Pfff, dat calvinistisch koningshuis een beetje bejubelen. Zijde gij zot ?

nee, ladderzat.

Oranje Bitter, Oranje bitter, leve de...


Sjaax 27 april 2010 22:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Max van Dietschland (Bericht 4717658)
Pfff, dat calvinistisch koningshuis een beetje bejubelen. Zijde gij zot ?

:clapping:

Hertog van Gelre 27 april 2010 22:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel (Bericht 4717623)
Bij ons in de buurt is er zelfs een café waar ze vrijdag een Koninginnedag-party houden. ;-)

Ja, dat ken ik. Is dat ergens tussen De Panne en Opgrimbie?

D'ARTOIS 27 april 2010 22:25

Je kunt ook overdrijven ...... Al is het onder een eigen noemer, het is een feest en ach, ik denk dat nieuwsgierige buurtbewoners net zo welkom zijn als de feestvierders zelf.
Nee, niet zo zeuren .......


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:25.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be