Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   SP.A Rood: Vijf procent politieke moed? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=139222)

Politics.be 25 mei 2010 00:50

SP.A Rood: Vijf procent politieke moed?
 
Alexander De Croo stelt voor om de ministers in de volgende regering vijf procent van hun loon te laten inleveren. Als de vos de passie preekt, boer let op uw ganzen. Wat De Croo hier in het vooruitzicht stelt is vooral een inlevering door de loontrekkenden in dit land. Door zelf ‘het voorbeeld te geven’ tracht hij draagvlak te creëren voor de besparingen die ons te wachten staan. Los van het feit dat het gemakkelijk is om vijf procent in te leveren op een riante ministerwedde en toch nog kwaliteitsvol te leven, en dit voor loontrekkenden die 1300 of 1500 euro netto per maand verdienen onmogelijk is, wil ik een voorspelling doen: na de verkiezingen zal De Croo voor dit voorstel ‘geen politieke meerderheid’ vinden. De vijf procent inlevering zullen net als de vijf minuten politieke moed van Yves Leterme woorden in de wind blijken.


Om het vertrouwen in de democratie en de politiek te herstellen zal er veel méér nodig zijn dan vijf procent politieke moed. Daarom wil ik zelf een voorstel doen dat neerkomt op meer dan vijftig procent politieke moed. Tienmaal meer dan De Croo, zoals het de tiende kandidaat op lijst tien voor de Senaat past.
Ik ben geen beroepspoliticus. Ik ga elke dag werken voor de kost. Mijn politiek engagement neem ik er na de uren bij, op eigen kosten. Ik wil dan ook niet verdienen aan een politiek mandaat. Wanneer ik senator word zal ik dat doen met behoud van mijn huidige wedde. Die bedraagt netto een stuk minder dan de helft van die van een senator. De andere grote helft van die senatorwedde zal ik besteden aan de sociale en politieke strijd voor een rechtvaardige samenleving. Ik zal daarbij werken met een open en verifieerbare boekhouding, zodat de kiezer weet wat er met zijn of haar belastinggeld gebeurt en waarmee zijn of haar senator bezig is.

Erik De Bruyn
10 op 10 voor de Senaat

Bron: politics.be

van Maerlant 25 mei 2010 05:50

Hihi, eerst zien :D

Pelgrim 25 mei 2010 17:59

Linkse partijen in andere landen doen dat al jaar en dag hoor.

Johan Bollen 25 mei 2010 19:30

"50 % politieke moed" dat is wat Morales beloofde en deed toen hij aan de macht kwam. De lonen van de hoge magistraten bleven echter onveranderd (onafhankelijkeheid der machten en weigering van de magistatuur in te leveren) en verschillende van die lonen liggen nu hoger dan die van de president van de republiek. In België zal het voorlopig bij wat woordenspelletjes blijven vermoed ik.

Pelgrim 25 mei 2010 19:33

Wil je zeggen dat de magistratuur in Bolivië op geen enkele manier ter verantwoording kan geroepen worden?

Johan Bollen 25 mei 2010 19:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 4769925)
Wil je zeggen dat de magistratuur in Bolivië op geen enkele manier ter verantwoording kan geroepen worden?

Via de nieuwe grondwet wel. Wordt stilletjesaan geïmplementeerd. Tot nu toe was de magistatuur een instrument van de machtigen in de samenleving zoals in vele landen. Democratische controle erop is nodig om die situatie te veranderen.

van Maerlant 27 mei 2010 16:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 4769759)
Linkse partijen in andere landen doen dat al jaar en dag hoor.

Wat is de relevantie van deze uitspraak? De SP.a is toch geen linkse partij? :D

Txiki 27 mei 2010 16:13

Ook de PP in Spanje stelt deze maatregel voor. Zou er nu in elke Europese staat een partij daarmee afkomen? Kunnen we weer spreken van een Europese campagne die uiteraard gevoerd wordt alsof het een "lokaal" voorstel betreft.

Pelgrim 27 mei 2010 16:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door van Maerlant (Bericht 4773710)
Wat is de relevantie van deze uitspraak? De SP.a is toch geen linkse partij? :D

SP.A is inderdaad geen linkse partij, maar De Bruyn is wel vrij links, niet?

ShoshannaKimberley 27 mei 2010 17:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door van Maerlant (Bericht 4773710)
Wat is de relevantie van deze uitspraak? De SP.a is toch geen linkse partij? :D

salonsocialisme is tegenwoordig ook socialisme, of hoe zou je het anders noemen?

"La gauche caviar" ?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:40.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be