Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Israël valt Turks schip aan: 3 doden, 30 gewonden (https://forum.politics.be/showthread.php?t=139535)

ministe van agitatie 31 mei 2010 04:03

Israël valt Turks schip aan: 3 doden, 30 gewonden
 
Israëlische commando's hebben vannacht het Turks schip Mavi Marmara aangevallen. Hierbij zouden aan boord van het schip 3 doden en 30 gewonden gevallen zijn.

Wie begaan is met de gebeurtenissen in Gaza, volgde vannacht de GAZA FREEDOM Flotilla. Op twitter of rechtstreeks op de Turkse televisie.

Daar kon je vaststellen hoe de livestream op een bepaald moment uitviel (net als de satelliettelefoons) en iedereen in het ongewisse bleef. Omstreeks 04u kwamen de eerste berichten opnieuw binnen: de GAZA FREEDOM FLOTILLA was door drie Israëlische schepen en minstens twee helikopters benaderd die dreigden de schepen in Internationale wateren te enteren indien ze verder koers naar Gaza zouden zetten.

Tot op dit moment is niet duidelijk wat er juist gebeurd is. Je zag op een bepaald ogenblik gewonden wegdragen, anderen trokken hun zwemvesten aan, een vrouw riep 'we have critically wounded people on board', je hoorde anderen roepen 'we are civilians! We are civilians!'

Enkele minuten later kwamen de eerste berichten over slachtoffers. Israëlische helikopters zouden op de schepen geschoten hebben en er zouden 3 doden en een dertigtal gewonden zijn. Vijf van de zes schepen werden door Israëlische commando's overgenomen. Je zag op sommige beelden in ieder geval Israëlische commando's op één van de schepen.

Tot nu toe werd niets bevestigd, maar op de beelden zag je in ieder geval wel een aantal gewonden aan boord wegdragen en je hoorde het geroep om hulp.

De Israëlische Ambassadeur werd gesommeerd in Ankara.

Johan Bollen 31 mei 2010 05:46

Beter wachten op bevestiging
Desmienten supuesto ataque israel�* a Flotilla de la Libertad

Blijkbaar waar. 10 doden lees ik volgens Israëlische televisie en twee volgens Turkije(?). Besef dat

Citaat:

Israel's jurisdiction over Gaza's territorial waters are however disputed. Gaza is considered occupied by the international community but not by Israel, which does now allow Israel to justify its practices under its own laws.
Niet goed te praten onder internationaal recht dus. En wie schiet er nu op ongewapenden?

toch ook oppassen voor vals nieuws (zie eerste bericht). 'T is ook dat het zo moeilijk te geloven is.

ministe van agitatie 31 mei 2010 05:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4780591)
Blijkbaar waar. 10 doden lees ik (?). Besef dat

Haaretz, Israëli TV en Press TV bevestigen samen met witnessgaza.org dat er inderdaad tien doden zijn en tussen dertig en vijftig gewonden. De schepen worden nu naar verluidt niet naar Ashdod gesleept maar naar Haifi om ze aan de aandacht van de toegestroomde pers in Ashdod te onttrekken.

In Ankara en Istanbul zit het er al bovenarms op, in Londen en New York vinden straks betogingen plaats. In Frankrijk en Zweden wordt opgeroepen voor betogingen.

Karel Martel B 31 mei 2010 06:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4780591)
Niet goed te praten onder internationaal recht dus.

Incorrect.

Landen in oorlog hebben het recht een blokkade in te stellen, en ALLE schepen op weg naar een belligerent te onderscheppen.

Als mensen op die onderschepte schepen weerstand bieden, hebben ze eveneens het recht om geweld te gebruiken.

ministe van agitatie 31 mei 2010 06:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Karel Martel B (Bericht 4780595)
Incorrect.

Landen in oorlog hebben het recht een blokkade in te stellen, en ALLE schepen op weg naar een belligerent te onderscheppen.

Als mensen op die onderschepte schepen weerstand bieden, hebben ze eveneens het recht om geweld te gebruiken.

U mag proberen om dit goed te praten hoor. Doe gerust uw best. Maar u zal met iets heel anders uit uw pijp moeten komen om het vermoorden van 10 mensen en het verwonden van 30 tot 50 anderen aanvaardbaar te maken.

1) Israël is niet officieel in oorlog

2) De blokkade is illegaal en in tegenspraak met het internationaal recht en met de conventies van Geneve

3) Er werd geen weerstand geboden, het ging om humanitaire hulp. De mensen aan boord waren ongewapend.

4) Het ging om een Turks schip in internationale wateren.

longhorn 31 mei 2010 06:09

Een confrontatie was te verwachten en uitgelokt. Maar doden? Dat zou er toch ver over zijn als blijkt dat iedereen ongewapend was.

Johan Bollen 31 mei 2010 06:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door longhorn (Bericht 4780597)
Een confrontatie was te verwachten en uitgelokt. Maar doden? Dat zou er toch ver over zijn als blijkt dat iedereen ongewapend was.

Je toont je menselijkheid. Mijn respect.

Ik schat dat er nu een strijd zal beginnen in de media over de concrete aanleiding om dit goed te pogen goed praten. Oppassen met de bronnen.

ministe van agitatie 31 mei 2010 06:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door longhorn (Bericht 4780597)
Een confrontatie was te verwachten en uitgelokt. Maar doden? Dat zou er toch ver over zijn als blijkt dat iedereen ongewapend was.

Citaat:

Up to 16 people were killed and more than 30 people injured when troops stormed the Freedom Flotilla early on Monday, the Israeli Army Radio said.

The flotilla was attacked in international waters, 65km off the Gaza coast.

Footage from the flotilla's lead vessel, the Mavi Marmara, showed armed Israeli soldiers boarding the ship and helicopters flying overhead.

Al Jazeera's Jamal Elshayyal, on board the Mavi Marmara, said Israeli troops had used live ammunition during the operation.

Johan Bollen 31 mei 2010 06:18

Israël zal ontkennen dat het om internationale wateren gaat. Turkije zegt dat het in internationale wateren gebeurd is. Eenzijdig beschouwt Israël een zone buiten 20 mijl als territoriale wateren, maar het gaat dan wel om de kust van Gaza en dat is niet Israël.

Johan Bollen 31 mei 2010 06:22

De mediacontrole begint al

Citaat:

La radio pública israel�* anunció la mañana de este lunes que la censura militar ha prohibido la difusión de toda información sobre los muertos y heridos enviados a hospitales de Israel tras el asalto a la flotilla cargada con ayuda para la franja de Gaza.

Inno 31 mei 2010 06:28

Laten we wachten op meer informatie, want alles klinkt hier eenzijdig. Laten we eens luisteren wat israel hierop te zeggen heeft.

ministe van agitatie 31 mei 2010 06:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4780605)
Israël zal ontkennen dat het om internationale wateren gaat. Turkije zegt dat het in internationale wateren gebeurd is. Eenzijdig beschouwt Israël een zone buiten 20 mijl als territoriale wateren, maar het gaat dan wel om de kust van Gaza en dat is niet Israël.

Je kon het vanochtend volgens via satelliet en googlemaps. De overval is gebeurd op zo'n 65Km van de kust.

Ik vrees voor Israel dat ze hiermee een ongelooflijke stommiteit hebben begaan. Aan boord waren verschillende leden van het Europees Parlement, een bejaarde overlevende van de Holocaust, zeer veel Turken, vrouwen en een aantal kinderen.

In Turkije zit het er al tegen aan de ambassade en het consulaat in Istanbul en Ankara. Dat zal alvast een zware druk leggen op de niet onbelangrijk belangrijke relaties tussen Israël en Turkije die na de oorlog tegen de bevolking van Gaza al zwaar onder druk stonden.

ministe van agitatie 31 mei 2010 06:32

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Inno (Bericht 4780609)
Laten we wachten op meer informatie, want alles klinkt hier eenzijdig. Laten we eens luisteren wat israel hierop te zeggen heeft.

...

Inno 31 mei 2010 06:36

Waarom zouden ze op dat schip geschoten hebben?

longhorn 31 mei 2010 06:42

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen (Bericht 4780601)
Je toont je menselijkheid. Mijn respect.

Ik schat dat er nu een strijd zal beginnen in de media over de concrete aanleiding om dit goed te pogen goed praten. Oppassen met de bronnen.

Daarom vind ik het goed dat je ook bronnen in het Spaans plaatst.

Ik heb genoeg van de hele rotzooi in die regio. Gaza verkiest Hamas, Israel verkiest Netanyahu. Vuurwerk gegarandeerd. Gooi nog een paar buitenlandse idealisten met Arafat sjaal in de hutsepot en we hebben een molotov cocktail. Fuck all of them.

ministe van agitatie 31 mei 2010 06:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Inno (Bericht 4780615)
Waarom zouden ze op dat schip geschoten hebben?

Als er inderdaad 15 doden en tussen 30 en 50 gewonden zijn (en daar lijkt het inmiddels toch wel op) dan hebben ze niet op het schip maar op de mensen geschoten.

Een reden om dat te doen is om elk volgend initiatief af te schrikken. Om duidelijk te maken dat Israël niet geïnteresseerd is in humanitaire missies, in onderhandelingen, in witte vlaggen, in vredelievende initiatieven maar dat ze op het einde van dat verhaal gewoon hun geweer zullen richten op al wie hen in de weg staat en die omver zullen knallen.

Tijd dat de internationale gemeenschap daar een duidelijk einde aan stelt. 'fin, men had dat al moeten doen: Een gevolg geven aan het Goldstone-rapport bijvoorbeeld en Livni arresteren in Londen. Dan was dit niet gebeurd.

Steben 31 mei 2010 08:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door longhorn (Bericht 4780616)
Gaza verkiest Hamas, Israel verkiest Netanyahu

en lieberman...

Steben 31 mei 2010 08:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ministe van agitatie (Bericht 4780613)
Aan boord waren verschillende leden van het Europees Parlement, een bejaarde overlevende van de Holocaust, zeer veel Turken, vrouwen en een aantal kinderen.

Echt???

Hoogmoed 31 mei 2010 08:24

Hun laatste bondgenoot die ze in het Midden Oosten hadden zijn ze ook kwijt!

Israel glijd steeds verder in het isolement.
De terror staat zal uiteindelijk verdwijnen, na het opdrogen van de US dollars!

Weg met deze Zionistische apartheidsstaat, die teert op brutaal, blind en buitensporig geweld!

Steben 31 mei 2010 08:27

Oeioeioei Israel.......

En straks is de olie op ....


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:07.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be