![]() |
Atheïsme: de religie van "Geen God"
Atheïsme is naar mijn mening een schadelijke religie. Ik geloof zelf ook niet in God, maar het is niet zo dat ik vanuit principieel ongeloof stel dat God niet bestaat.
Atheïsten geloven niet alleen niet in God, ze vervangen God met de wetenschap en 'geloven' dat er niet meer is dan met de wetenschap te verklaren is. En dat leidt logischerwijs tot destructie want het leven streeft naar meer dan wat er reeds is en als het zou zijn zoals het is (wetenschappelijk verklaarbaar) dan was er geen reden om te bestaan. Je ziet in de atheïsme propaganda dan ook terug dat Atheïsten de overtuiging hebben dat het leven geen betekenis heeft en dat je daarom maar beter "kan genieten van het leven zolang je er bent": http://www.nd.nl/artikelen/2009/maar...ngs-snelweg-a4 Atheïsten hebben geen reden om morgen te willen bereiken en korte termijn persoonlijk gewin is voor hun het hoogste belang. ("een goed leven hebben" etc.) Dat ze bij een grote langdurige ramp collectief zelfmoord zouden plegen zoals in veel sekten acht ik daarom niet uitgesloten. Er is voor atheïsten geen echte reden om te vechten, alles is er maar bij toeval en de natuur is "wreed". De reden dat het atheïsme zo machtig is geworden is omdat er grote partijen zijn die veel baat hebben bij een 'ethiekloze' overtuiging waarin profiteren voor persoonlijke gewin het hoogste doel is. Wat is jullie mening over atheïsme? Bent u overtuigd Atheïst en zo ja: gelooft u echt dat alles in het universum er door toeval zou zijn? |
Citaat:
- Atheisten vervangen god niet door wetenschap. Een visie op wetenschap (welke dan ook) heeft met atheisme niks van doen. - Atheisten "geloven" per definitie niks. Ook geen wetenschap. - Atheisten zullen nooit beweren dat er niks meer is dan de wetenschap kan verklaren. Dat zou dom zijn. En betekenen dat "de wetenschap" passé is. Het is waar dat wetenschap tot atheisme leidt, maar dat is andersom absoluut niet zo. Citaat:
Tiens? Is er een reden om te bestaan? En is er een reden nodig? Citaat:
Atheisten geen reden om morgen te willen bereiken? Denk je dat ik morgen graag dood zou zijn? Korte termijn? Denk je dat atheisten niet het beste willen voor hun kinderen en kleinkinderen? Persoonlijk gewin? Waar haal je dat? Denk je dat er geen altruistische atheisten bestaan? Collectieve zelfmoord bij een langdurige ramp? Hou je even bij de feiten. Sekten deden dat al, atheisten nog nooit. Citaat:
Citaat:
Atheisme is ethiekloos net zoals de supermarkt of de sportclub ethiekloos is. Dat betekent niet dat mensen die naar de supermarkt of sportclub gaan niet over ethiek beschikken. Alleen dat ze die ergens anders vandaan krijgen. Citaat:
En dan een antwoord op uw vraag: Ja, alles wat er is, is puur van toeval afhankelijk. Het plezante is, dat ik dat niet moet geloven, dat we dat zelfs kunnen bewijzen. |
Er is 'waarschijnlijk' geen God, grappig klinkt net als: maak deel uit van onze clan, maar we weten het niet/bijna zeker..
Mooie reactie overigens. |
A(nti)theïsme is verworden tot een politieke ideologie, die zélf geen invulling geeft aan de toekomst, maar die enkel tot doel heeft religie neer te halen omdat het de schadelijke effecten ervan ziet.
|
Citaat:
Als atheisme een religie was geweest, dan had die propbabely er niet meer bijgestaan. Religies mogen namelijk liegen op advertenties. De rest van de wereld niet. En ook hier heeft religie weer de langste arm. Je kan niet bewijzen dat God wel of niet bestaat, daarom moest die probabely erbij, want de rechter geeft religies "het voordeel vand e twijfel" |
Citaat:
|
Citaat:
![]() Citaat:
De reden dat ik deze overtuiging schadelijk acht is dus omdat het fysieke (het wetenschappelijk verklaarbare) niet aan de basis kan staan van zichzelf. Wat atheïsten eigenlijk nastreven is het dienen van 'voorzienbare belangen' (zich blind laten leiden door de God Wetenschap) en dan werk je logischerwijs de verkeerde kant op en maakt als het ware een steen. Begrijpt u nu wat ik bedoel? U neemt het begrip atheïsme naar mijns inziens veel te breed: atheïsme is de ontkenning van God vanuit principiële overtuiging met daaruit voortvloeiende motivaties. Citaat:
Citaat:
U zal naar morgen willen komen, omdat u geen 'pijn' wil. Maar waarom zou u tot het bittere eind vechten om morgen BETER wakker te worden als u ook gewoon lekker kunt 'genieten' van wat u al heeft? Begrijpt u? Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
Wat hoop jij eigenlijk te bereiken met dit nonsens topic?
Een beetje atheïsten bashen en leugens verspreiden? Get a life... |
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Hoe zou jij het vinden als ik zeg dat religie schadelijk is want dat ze streven naar mensenoffers? En dan blijven doorbomen over die mensenoffers zonder in te willen zien dat eht daar niet om draait? Citaat:
Uiteraard is mijn bestaan toeval, net zoals dat van die mug die ik gisteren doodklopte. Of was die ook in mijn living gedropt met een missie? Citaat:
Wetenschap heeft inmiddels bewezen dat de mens gedreven wordt door de wil om bij te dragen aan de maatschappij. Een leuk experiment bewees dat mensen harder worden gemotiveerd als ze het gevoel krijgen de maatschappij te helpen, dan wanneer ze loonsopslag krijgen. Mooi bewijs daarvan is wikipedia. (geldt wel alleen voor inteligent werk, een bandarbeider wordt enkel gemotiveerd door opslag) Citaat:
Citaat:
Door vast te stellen dat we allemaal verbonden zijn via DNA. En door vast te stellen dat er geen enkele regel is die het ene spermatozoietje bevoordeeld tegenover het andere. |
Citaat:
|
Citaat:
Maar ja om iets te plaatsen zijn hokjes en vooroordeel het makkelijkste wapen. Ikzelf voel me ook niet perse een atheist maar kan nog leven met die stempel, niet het verkeerd opvatten ervan. |
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Maar wat stelt u dan voor als oplossing? Onderzoek verbieden? Onderzoek vernietigen? Citaat:
Geen reden om morgen te bereiken? Dus Atheïsten hebben geen familie? Geen vrienden? Geen mensen waar ze mee omgaan? Geen kinderen? Absoluut niemand en compleet alleen in de wereld? Komt uit uwen grot, onwetende. Citaat:
Wat "toeval" betreft, dat is een lelijk woord. Er is geen toeval, slechts actie en reactie. Als u wilt weten of ik denk dat er dan een drijfveer zit achter het leven: jazeker, maar geen goddelijke. Citaat:
Dat is onzin. Ethiek is persoonlijke ervaring. Er staat in de Bijbel dat je niet mag moorden. Ik heb de Bijbel niet nodig om mij dat te verbieden. Ik doe dat niet, omdat ik daar zelf voor kies. Wat ik mij feitelijk afvraag over al die religieuzen die dingen doen of niet doen omdat het in hun heilig boek zo staat: Als het er niet in stond, zouden ze het dan wel doen? Wie is hier nu het slecht mens? Citaat:
2) "Toeval" bestaat niet. Maar dat feit als argument gebruiken om te zeggen "dus er moet wel een goddelijke macht zijn" is even ondoordacht. |
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Het is gewoon mis beginnen gaan vanaf het moment dat de mens kon 'redeneren' en zijn eigen eindigheid ging beseffen...
Dat was blijkbaar zo moeilijk verteerbaar dat bijna alle oude volkeren een einddoel hebben geformuleerd...het hiernamaals..en een antwoord op de zin van het leven...een opperwezen... |
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Atheisten kunnen geloven in reincarnatie, panspermie, marsmannetjes, Big Foot, wat al niet meer. Alleen niet in goden. Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
Atheisme is volgens mij een basisvoorwaarde om aan zekere morele standaarden te beantwoorden.
Geen doel op zich. |
[quote=ArjanD;4846531]A
Citaat:
Allereerst zijn hebben 'atheïsten' geen gemeenschappelijk standpunt t.o.v. 'de wetenschap'. Ze zijn om diverse redenen ongelovig. Ten tweede: voor heel wat atheïsten is 'de wetenschap' de enige manier om valabele kennis op te doen. Heel wat dingen kan de wetenschap (nog) niet verklaren en dan moeten we niet beginnen te fantaseren, maar dat betekent niet dat er niet 'meer is dan de wetenschap kan verklaren'. E[quote]n dat leidt logischerwijs tot destructie want het leven streeft naar meer dan wat er reeds is en als het zou zijn zoals het is (wetenschappelijk verklaarbaar) dan was er geen reden om te bestaan. je produceert hier weinig meer dan een woord-salade, maar wat dat laatste betreft kan ik je persoonlijk gelijk geven 'er is geen reden om te bestaan'. Waar zou je die reden dan halen? Citaat:
Onjuist, natuurlijk. Precies omdat het leven op zich geen zin heeft zul je zelf actief op zoek moeten gaan naar een zin. Je zult je dus moeten afvragen wie je bent en wat je wil en hoe je je leven zult inrichten. Persoonlijk mag ik hopen dat 'genieten' daar mag bijhoren :-) Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Hoe kom je erbij dat atheïsme 'machtig' is geworden? Hoe kom je erbij dat atheïsme ethiekloos zou zijn? Hoe kom je bij je complot? Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:47. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be