Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Eén op de tien Nederlanders wil homo's in de cel steken en hun rechten afpakken (https://forum.politics.be/showthread.php?t=142118)

Raf 30 juli 2010 12:56

Eén op de tien Nederlanders wil homo's in de cel steken en hun rechten afpakken
 
Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Het Laatste Nieuws
Eén op de tien Nederlanders wil homo's in de cel steken en hun rechten afpakken



Eén op tien Nederlanders vindt anno 2010 nog steeds dat "gevangenschap homoseksuelen tot inkeer zal brengen" en dat "de formele rechten van homo's moeten worden afgepakt".

Dat is het schokkende resultaat van de homofobiemeter van ontwikkelingsorganisatie Hivos, Nederlands grootste aidsbestrijder wereldwijd. Ook uit cijfers van het Nederlandse Sociaal en Cultureel Planbureau blijkt dat 10 procent van de Nederlandse bevolking zo negatief staat tegenover homoseksuelen dat ze vindt dat homoseksuelen niet mogen leven zoals ze dat zouden willen.

Helft neemt aanstoot
Ook blijkt uit onderzoek dat de tolerantie in Nederland dunner is dan het lijkt. Zo neemt bijna de helft van de Nederlanders aanstoot aan zoenende mannen, terwijl maar één op de tien aanstoot neemt aan zoenende hetero's. Ook homojongeren hebben nog grote problemen, één op de twee heeft ooit nagedacht over zelfmoord.

In 76 landen homoseksualiteit nog altijd verboden
Hivos constateert wereldwijd een achteruitgang in tolerantie: in 76 landen in homoseksualiteit bij wet verboden. Vorig jaar was dat nog maar in 72 landen zo.

Incidenten
De jongste dagen waren er bij onze noorderburen al drie nieuwsitems die voor beroering zorgden bij de homoseksuele gemeenschap. Tijdens een inburgeringcursus zou een docent een homoseksuele cursist hebben aangeraden zijn seksuele voorkeur zoveel mogelijk voor zich te houden. De Zuid-Amerikaan, inmiddels getrouwd met een Nederlander, zou te horen hebben gekregen: "De meeste andere leerlingen hebben een islamistische achtergond en die hebben het niet zo op homo's."

En in Bergen op Zoom hebben "slechts" vijf mannen zich gemeld bij de politie, maar vermoedelijk zijn de afgelopen maanden veel meer homo's afgeperst. Uit gesprekken met enkele slachtoffers en chatsessies op homosites blijkt dat hoogstwaarschijnlijk veertig �* vijftig homo's geld afhandig is gemaakt. Ze werden afgeperst door een groepje minderjarige jongens uit de regio. Twee van de vijf die zich meldden deden ook daadwerkelijk aangifte, de anderen zouden nog overwegen dat te doen.

Afgeperst
Het groepje minderjarige jongens uit de regio Bergen op Zoom legde via een datingsite contact met de homoseksuelen voor een afspraakje. De slachtoffers werden vervolgens bij een geldautomaat gedwongen te pinnen en het geld af te geven. Uitzending van beelden van de bewakingscamera's bij de pinautomaten leidde er in juni toe dat twee verdachten uit Bergen op Zoom zich bij de politie meldden. De politie is nog op zoek naar een derde verdachte.

Straat
In één en dezelfde straat in Amsterdam West zijn de jongste tijd al zeker drie homo's en lesbiënnes verbaal of fysiek aangevallen. De daders staan meestal bij een groep Turkse en Marokkaanse jongeren die in de buurt rondhangt, meldde AT5. De zender noemt bewust de straat niet waar het geweld zich afspeelt, omdat alle betrokkenen bang zijn voor escalatie. De slachtoffers durven ook meestal geen aangifte te doen.

Eén lesbienne die in de straat woonde vertelde dat ze diverse malen is lastig gevallen, maar veel vaker is uitgescholden of bespot. Een andere man die in de straat woont zei dat hij in elkaar is geslagen en beroofd vanwege zijn seksuele geaardheid. Ook hij durft geen aangifte te doen, "want dan staan de daders na twee weken weer op straat en ben ik niet beschermd". Hij denkt dat de politie zijn anonimiteit niet kan garanderen.

Een derde stel dat in de straat woont zou volgens verschillende buren het getreiter zat zijn en besloten hebben te verhuizen.

82 homo's afgeslagen
De politie in Amsterdam heeft afgelopen jaar bijna een kwart meer meldingen gekregen van geweld tegen homoseksuelen. 82 homo's werden op straat afgeslagen in de stad in 2009, een jaar eerder waren er dat 54. Gezien dit alleen feiten zijn die werden aangegeven bij de politie, ligt het geweld tegen homoseksuelen in werkelijkheid nog veel hoger. (mvl)

Bron: Het Laatste Nieuws van 30 juli 2010

Moet ik nu verheugd zijn dat "slechts" 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn, of triest omdat toch nog 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn?

In België zal het wel niet veel beter zijn zeker? :|

Bad Attila 30 juli 2010 13:01

[veelpostersmodus]
En hoeveel Islamieten in die 10%
[/veelpostermodus]

(mijn eigen nu)
10% is eigenlijk vrij weinig, hoewel het 10% te veel is. Ik vrees dat dit cijfer in veel andere Europese landen toch ietsjes hoger zal zijn...

Maatschappelijke vooroordelen die al eeuwen bestaan, kan je niet zomaar laten verdwijnen, hé...

C uit W 30 juli 2010 13:06

Citaat:

Zo neemt bijna de helft van de Nederlanders aanstoot aan zoenende mannen, terwijl maar één op de tien aanstoot neemt aan zoenende hetero's.
Verdraagzaamheid wordt al verward met smakeloosheid.

Sus Iratus 30 juli 2010 13:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raf (Bericht 4898917)
Bron: Het Laatste Nieuws van 30 juli 2010

Moet ik nu verheugd zijn dat "slechts" 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn, of triest omdat toch nog 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn?

In België zal het wel niet veel beter zijn zeker? :|

Zoals uit het artikel dat u aanhaalt, blijkt, zijn bepaalde anti-homo houdingen vooral terug te vinden bij medelanders. Medelanders dient men overigens niet te verwarren met Nederlanders, ook al klinkt het bijna hetzelfde.

Daarmee is natuurlijk niet gezegd dat er onder Nederlanders geen homohaters zouden zijn, maar we moeten het e.e.a. wel even in perspectief plaatsen.

Zeno! 30 juli 2010 13:21

Het is ver gekomen dat een maatschappij aanstoot neemt aan 2 mannen die elkaars hand vashouden of -oh gruwel- kussen, terwijl we dagelijks op tv mannen zien die elkaar de kop inslaan en daar helemaal geen probleem mee hebben. Ach ja. De mens, het blijft een achterlijk wezen.

Herr Flick 30 juli 2010 13:33

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bad Attila (Bericht 4898926)
[veelpostersmodus]
En hoeveel Islamieten in die 10%
[/veelpostermodus]

(mijn eigen nu)
10% is eigenlijk vrij weinig, hoewel het 10% te veel is. Ik vrees dat dit cijfer in veel andere Europese landen toch ietsjes hoger zal zijn...

Maatschappelijke vooroordelen die al eeuwen bestaan, kan je niet zomaar laten verdwijnen, hé...

Ik denk het ook eerlijk gezegd, Nederland en Belgie zijn samen met de Scandinavische landen nog het meest tolerant. Wat niet wil zeggen dat het eens niet kan voorvallen dat een of andere idioot toch nog mensen gaat lastig vallen.

Wat natuurlijk wel door mensen als storend ervaren kan worden (maar nog geen reden is om iemand af te kloppen) is dat homo`s die op zoek zijn naar, ... dan in bepaalde boskes of snelwegparkings rondhuppelen, en op die manier dus de normale wandelaar verstoren, of een soort onveiligheidsgevoel creeren. Dat daar dan al eens reactie op komt, ja dat is ook te verstaan. En de homo`s, lesbienes die ik ken zijn zelf ook niet echt opgezet met het circus dat de gaypride is, venten met pluimen in hun gat dragen niet echt bij om op een positieve manier in beeld te komen.

backfire 30 juli 2010 13:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raf (Bericht 4898917)
Bron: Het Laatste Nieuws van 30 juli 2010

Moet ik nu verheugd zijn dat "slechts" 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn, of triest omdat toch nog 1 op 10 Nederlanders volslagen idioten zijn?

In België zal het wel niet veel beter zijn zeker? :|

Als er in België evenveel Turken, Marokkanen, etc... wonen, dan zal het inderdaad niet beter zijn.

C uit W 30 juli 2010 13:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zeno! (Bericht 4898972)
Het is ver gekomen dat een maatschappij aanstoot neemt aan 2 mannen die elkaars hand vashouden of -oh gruwel- kussen, terwijl we dagelijks op tv mannen zien die elkaar de kop inslaan en daar helemaal geen probleem mee hebben. Ach ja. De mens, het blijft een achterlijk wezen.

Ik heb liever een slag op m'n muil van een vent dan een tong in m'n muil van een vent.

Nierika 30 juli 2010 13:39

Tja...

10 procent valt eigenlijk wel nogal mee vind ik.

Vermoedelijk is het gros van de islamitische Nederlanders immers te vinden onder deze 10 procent.

Ik heb soms de indruk dat er nog heel wat bekrompen autochtonen ook afkerig staan tegenover homoseksualiteit, maar als ik dan even verder lees dat zowat de helft van de Nederlanders aanstoot neemt aan kussende mannen, dan kan ik me weer beter vinden in deze cijfers.

We kunnen weer een boompje gaan opzetten over het succes van de integratie, maar dan verzand alles toch weer in een oeverloze welles-nietes discussie.

Ik vind wel dat het stilaan duidelijk wordt dat na de multiculturele samenleving, ook de interculturele samenleving niet echt een meerwaarde is voor onze maatschappij.

Nierika 30 juli 2010 13:43

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door C uit W (Bericht 4899010)
Ik heb liever een slag op m'n muil van een vent dan een tong in m'n muil van een vent.

En zeg nu eens eerlijk, gedurende je hele leven, hoeveel keer ben jij al geconfronteerd geweest met een vent die ongevraagd zijn tong pardoes in je muil wil draaien, en hoeveel keer heb je al ongevraagd een zoef op je muil gekregen?

Ik zal je het antwoord op de eerste vraag zelf geven: nul, krek hetzelfde als bij mij.

Het antwoord op de tweede vraag zal voor velen iets moeilijker uit te rekenen vallen...

C uit W 30 juli 2010 13:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nierika (Bericht 4899017)
En zeg nu eens eerlijk, gedurende je hele leven, hoeveel keer ben jij al geconfronteerd geweest met een vent die ongevraagd zijn tong pardoes in je muil wil draaien, en hoeveel keer heb je al ongevraagd een zoef op je muil gekregen?

Ik zal je het antwoord op de eerste vraag zelf geven: nul, krek hetzelfde als bij mij.

Het antwoord op de tweede vraag zal voor velen iets moeilijker uit te rekenen vallen...

Daar gaat het niet om. Wel over wat ik beter kan verdragen. Waar ik dus milder op reageer. Waar ik meer of minder aanstoot aan neem.

globalmedia 30 juli 2010 13:47

Als het erop aankomt zijn de nederlanders vrij bekrompen van mentaliteit..maar zoiets moet je zelf ervaren natuurlijk

alice 30 juli 2010 13:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door C uit W (Bericht 4899019)
Daar gaat het niet om. Wel over wat ik beter kan verdragen. Waar ik dus milder op reageer. Waar ik meer of minder aanstoot aan neem.

Nee daar gaat het juist niet om!
Of u dat nu leuk vind of niet, homoseksualiteit is aangeboren en gelijkwaardig aan heteroseksualiteit. Niemand valt u daar mee lastig, dat is het punt, of u nu banger bent voor een homo of een agressieve hetero is uw zaak of probleem!

Zeno! 30 juli 2010 13:54

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door C uit W (Bericht 4899019)
Daar gaat het niet om. Wel over wat ik beter kan verdragen. Waar ik dus milder op reageer. Waar ik meer of minder aanstoot aan neem.

Belachelijk. Daar gaat het toch niet om? Sinds wanneer steken homo's ongevraagd hun tong in je muil?

Jij neemt dus meer aanstoot aan het zien van 2 mannen die elkaar kussen dan aan 2 mannen die elkaar de kop inslaan!? Waarvan akte.

Er is in Vlaanderen ook nog werk, me dunkt... :?

Savatage 30 juli 2010 14:06

Als autochtone Vlaming stoor ik me daar niet aan. De meeste autochtonen worden daar ook niet geïrriteerd door, me dunkt. Die homohaat komt al eventjes uit dezelfde hoek waaien hier in West-Europa ...

the_dude 30 juli 2010 14:10

10 % religieuze fanatiekelingen lijken mij een te verwachten aantal.

Xenophon 30 juli 2010 14:22

Ik stem tegen...

Of wacht, over wat gaat het?

C uit W 30 juli 2010 14:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zeno! (Bericht 4899034)
Belachelijk. Daar gaat het toch niet om? Sinds wanneer steken homo's ongevraagd hun tong in je muil?

Jij neemt dus meer aanstoot aan het zien van 2 mannen die elkaar kussen dan aan 2 mannen die elkaar de kop inslaan!? Waarvan akte.

Er is in Vlaanderen ook nog werk, me dunkt... :?

Je had het over wat we dagelijks zien. En doorgaans probeer ik me te identificeren met gebeurtenissen of mensen die ik zie. Dat heet empathie. Als ik dan vanuit mezelf eens kijk wat ik verkies, ja, liever wat oerkrachten en testosteron dan gelebber van 2 venten.

Nu, wat is daar het probleem mee, dat ik een andere smaak heb dan u en bepaalde dingen liever niet zie? Leg dat maar eens uit. Waarom is het mijne zoveel slechter dan het uwe?

C uit W 30 juli 2010 14:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door alice (Bericht 4899026)
Nee daar gaat het juist niet om!
Of u dat nu leuk vind of niet, homoseksualiteit is aangeboren en gelijkwaardig aan heteroseksualiteit. Niemand valt u daar mee lastig, dat is het punt, of u nu banger bent voor een homo of een agressieve hetero is uw zaak of probleem!

Gelijkwaardig voor wat? Waarin?

Xenophon 30 juli 2010 14:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door C uit W (Bericht 4899089)
Je had het over wat we dagelijks zien. En doorgaans probeer ik me te identificeren met gebeurtenissen of mensen die ik zie. Dat heet empathie. Als ik dan vanuit mezelf eens kijk wat ik verkies, ja, liever wat oerkrachten en testosteron dan gelebber van 2 venten.

Nu, wat is daar het probleem mee, dat ik een andere smaak heb dan u en bepaalde dingen liever niet zie? Leg dat maar eens uit. Waarom is het mijne zoveel slechter dan het uwe?

Omdat je niet onvoorwaardelijk de holibi-zijde kiest.

Stukske hetero!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:33.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be