Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door GC
Vorige donderdag waren er opnieuw problemen met extreem-rechtse skinheads die een punkoptreden in het jeugdhuis 'De Wollewei' kwamen verstoren. Er zouden neo-nazi's uit Frankrijk bij betrokken geweest zijn. Er werden rake klappen uitgedeeld en ook in een aantal winkelstraten werden vernielingen aangericht.
Onderstaand artikel verscheen vrijdag in de Gazet van Antwerpen:
Zeven personen zijn donderdagavond bestuurlijk aangehouden tijdens ongeregeldheden in Turnhout. Dat gebeurde tijdens muziekoptredens in De Wollewei in Turnhout waar voornamelijk skindsheads en punkers aanwezig waren.
Een 200-tal jongeren hadden er zich verzameld voor enkele optredens. Rond 19 uur kwamen uit de Otterstraat de eerste klachten binnen van allochtonen die werden lastiggevallen. Ze kregen bier over hun hoofd, hier en daar werd een rammeling uitgedeeld. Rond 22.30 uur trok een groepje van zo'n 20 personen naar het station. In de Merodelei vernielden ze auto's, sneuvelde een glazen inkomdeur van een Belgacom-winkel en moest het raam van een kebabzaak het ontgelden.
De politie pakte zeven amokmakers op die bestuurlijk werden aangehouden. Ze werden geïdentificeerd, gefotografeerd en vervolgens naar Antwerpen gebracht om daar weer vrijgelaten te worden. Vijf personen die werden lastiggevallen, hebben klacht ingediend.
|
Rare toestand daar hoor, via Google,
precies een 'toegewijde' anti Vlaams Blok website:
http://blokbuster.antifa.net/2004/242wollewei.html
Uit de Gazet van Antwerpen (9 februari):
Turnhout: vechtpartij skinheads in Wollewei
"Zo'n 60 �* 70 skinheads trokken zaterdagavond naar Jeugdhuis Wollewei in Turnhout waar de hele dag activiteiten rond rapmuziek werden georganiseerd. Rond 23u was de jeugdzolder nagenoeg vol voor de Rap-Warz . JimTV had net opnames gemaakt toen de jeugdhuisverantwoordelijken signaal kregen dat een grote groep skinheads, die naar verluidt een meeting had bijgewoond in een zaaltje achter café Schalmei, op weg was naar de Wollewei. "De verantwoordelijken zijn er in geslaagd zo'n 60 �* 70 skinheads aan de poort tegen te houden. Maar toen binnen het gerucht de ronde had gedaan dat de skinheads bij de poort stonden, zijn enkele heethoofden onder de hiphoppers naar beneden gekomen en is er toch een vechtpartij ontstaan. Onze mensen hebben meteen de politie gebeld. Die is met 4 ploegen ter plaatse gekomen. Dan zijn de agenten weggeroepen naar de Otterstraat waar ze 10 skinheads zouden hebben gearresteerd."
Met eronder een anti Vlaams Blok litanie.
't is dus al de tweede keer dat het er daar tegenzit dit jaar. Waarom doen ze er niks degelijkers aan? Waarom die skinheads niet verbieden daar te komen? Nee, laat ze eerst schade aanrichten, pak ze op, lachen voor de foto en stempel 'bekend bij het gerecht' en ze mogen weer 'beschikken'.
Ja zeg, fameus beleid.
|