Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   "Pasen, Hemelvaartsdag en Allerheiligen geen wettelijke feestdagen meer" (https://forum.politics.be/showthread.php?t=146161)

guido 007 9 november 2010 12:35

"Pasen, Hemelvaartsdag en Allerheiligen geen wettelijke feestdagen meer"
 
"Pasen, Hemelvaartsdag en Allerheiligen geen wettelijke feestdagen meer"

Ik heb even getwijfeld waar ik dit zou posten. Volgens mij hoort dit thuis in deze rubriek.

We zijn bijna helemaal aangepast aan "onze gasten".
Nog even en wij zijn volledig geïntegreerd in onze eigen maatschappij.
Hieroner een beetje tekst uit het Belang Van Limburg.

Citaat:

HBVL 08/11 Pasen, Hemelvaartsdag en Allerheiligen verdwijnen als wettelijk betaalde feestdag. In de plaats komen andere dagen die aangepast zijn aan de multiculturele samenleving. Dat staat in de aanbevelingen van het pas gepubliceerde eindrapport van de Interculturele Dialoog, dat dinsdag werd aangeboden aan minister van Gelijke Kansen Joëlle Milquet (cdH).


Om na te gaan hoe de verschillende culturen in onze samenleving kunnen worden geïntegreerd, startte de regering in 2008 een "interculturele dialoog" op. Die leidde tot een rapport met een reeks aanbevelingen. Uitgangspunt is dat discriminatie absoluut verboden moet zijn en dat de meerderheid in de samenleving zich binnen redelijke grenzen moet aanpassen aan de verzuchtingen van minderheden om hun integratie te bevorderen. Wat stelt het rapport voor?

* Op school mag de hoofddoek vanaf de laatste drie jaren van het middelbaar onderwijs gedragen worden. Tot dan blijft hij overal verboden. Maar in het hoger onderwijs moet het altijd kunnen, ook bij de overheid. Alleen niet bij het gerecht, de politie en het leger.

* Om meer mensen uit minderheden aan het werk te krijgen, moeten de overheid én privébedrijven die openbare aanbestedingen willen krijgen, werken met tijdelijke quota. Dan worden mensen uit etnische en culturele minderheden bij gelijke bekwaamheid bij voorrang benoemd.

* Momenteel verplicht de wet iedereen tot redelijke aanpassingen voor gehandicapten. Zo moet de NMBS haar perrons toegankelijk maken voor blinden en rolstoelgebruikers. Maar die verplichting tot redelijke aanpassingen moet ook kunnen voor culturele en religieuze minderheden. Zo valt niet in te zien waarom werkgevers moslims niet zouden toelaten om hun gebeden te zeggen, als dit mogelijk is binnen het werkschema. Vrouwen, die door vrouwelijke artsen willen behandeld worden, moeten dat ook kunnen laten doen. De klinieken moeten daarvoor zorgen, behalve bij spoedopnames.

* De verplichte feestdagen worden aangepast aan de multiculturele samenleving. Blijven nog als verplichte feestdag: 1 januari, 1 mei, 21 juli, 11 november en 25 december. De rest vervalt. Er komen ook drie nieuwe verplichte niet-religieuze feestdagen: de Internationale Vrouwendag (8 maart), de Internationale Dag tegen het Racisme (21 maart) en de Werelddag van de Culturele Diversiteit (21 mei). Daarnaast mag iedereen twee "vlottende feestdagen" kiezen. Over de feestdagen van de Gemeenschappen (11 juli bv.) zegt het rapport niets.

* Ritueel slachten van offerdieren moet onverdoofd kunnen blijven gebeuren. Anders wordt de godsdienstvrijheid geschonden.

* Het ontkennen of goedpraten van �*lle volkerenmoorden moet strafbaar worden, niet alleen die op op 6 miljoen joden door het naziregime.

* Namen van straten die mensen uit de voormalige kolonies kwetsen (zoals bv. de Leopold II-laan) moeten worden verwijderd.

Een volledige analyse van dit rapport vindt u op de expertenpagina van John De Wit. http://www.gva.be/dekrant/experts/jo...e-dialoog.aspx

circe 9 november 2010 12:36

Zesde posting.

guido 007 9 november 2010 13:52

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 5085392)
Zesde posting.

Ik vind er zelfs geen.

circe 9 november 2010 14:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door guido 007 (Bericht 5085571)
Ik vind er zelfs geen.

http://forum.politics.be/showthread.php?t=146102
http://forum.politics.be/showthread.php?t=146127

den dinges 9 november 2010 15:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 5085392)
Zesde posting.

Beetje normaal ook dat dit opschudding verwekt...

Herr Flick 9 november 2010 16:45

t begint tijd te worden voor revolutie heb ik zo de indruk...

we moeten ons nu ook niet eindeloos op onze kop laten kakken he...

circe 9 november 2010 16:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door den dinges (Bericht 5085871)
Beetje normaal ook dat dit opschudding verwekt...

oh ja! zeker en vast! heb gisteren mijn bloeddruk zitten meten! en ik denk niet dat ik de enige was.

Wat zéér zielig is, is dat 95% van de jan-modaal bevolking hier zelfs geen weet van hebben! die mensen staan gewoon uren in de file, werken heelder dagen, staan terug in de file en zijn 's avonds gewoon blij dat ze naar een soap als Thuis kunnen kijken!

Brood en spelen.
en ondertussen verkopen ze een heel werelddeel. Mensen die familieleden hebben die "in naam van La Patrie" ooit gesneuveld zijn moeten nu toch wel hun bloot gat willen laten zien zeker?

manta 9 november 2010 16:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door den dinges (Bericht 5085871)
Beetje normaal ook dat dit opschudding verwekt...

Beetje ??? 8O
Dit is gewoon 't geen er nog overschiet van dit land in de vuilbak gooien ...
Over aanpassen gesproken ... Wat is de volgende stap , internet en gsm's verbieden omdat ze da in "sommige religieuze visies" niet willen ... :evil:

circe 9 november 2010 17:29

Ik vind het niet meer terug, maar zag vanmorgen een flits van de namenlijst van medewerkers.

Ons aller Rik Torfs (CDV) was een van de drijvende krachten.
En dan natuurlijk dé multi-culturele vuilbak van Kifkif, één en al vrijheid van moslimsmeningsuiting! ongelooflijk.

guido 007 10 november 2010 07:56

Hoe is het in Godsnaam zover kunnen komen hier.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:20.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be