Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Schokkend politiegeweld tegen dakloze gezinnen in Parijs (https://forum.politics.be/showthread.php?t=149191)

Wisord 11 januari 2011 17:23

Schokkend politiegeweld tegen dakloze gezinnen in Parijs
 
Citaat:

Schokkende beelden van politiegeweld tegen dakloze gezinnen, eind vorige week in een sociale woonwijk in La Courneuve, in de buurt van Parijs. Een groep gezinnen had daar een leegstaand pand bezet. Op 9 juli werden ze door de politie op straat gezet, wat toen reeds met het nodige geweld gepaard ging. 190 volwassenen en 49 kinderen werden getroffen. Om samen te blijven en hun recht op wonen te kunnen verdedigen gingen ze niet in op het voorstel van de stad: drie nachten in het hotel. Ze sloegen, gesteund door de activisten van DAL (Droit au Logement), hun tenten op voor het gebouw. Op 21 juli werden ze op zeer brutale wijze door de politie opgepakt.

Nu zaterdag op 14u is er een solidariteitsbijeenkomst in La Courneuve.
Ondertussen heeft president Sarkozy ook een heksenjacht afgekondigd tegen de zigeuners en woonwagenbewoners. Hij wil alle illegale kampementen schoonvegen. Het is niet moeilijk om parallelen te zien met recente gebeurtenissen in België. Uitdrijving van Roma's die een leegstaand gebouw bezetten in Gent, politieacties op de camping Binche Plage, hard politieoptreden tegen bezettingen van leegstaande gebouwen door mensen zonder papieren.

Jarenlang deed de overheid weinig of niets aan het schrijnende onrecht waarmee de zwaksten te maken krijgen, zij die niet langer in staat zijn om een "echte" woning te vinden en dus geen andere keuze hebben dan zelf een oplossing te bricoleren. In vele Europese steden verschenen weer bidonvilles. Diezelfde overheid staat nu wel paraat om het straatbeeld schoon te vegen, met intimidatie, machtsontplooiing en desnoods fisiek geweld
http://www.dewereldmorgen.be/blog/mi...ezinnen-parijs

Derk de Tweede 12 januari 2011 15:49

Het is geen leuk bericht.
Maar wat is het diskussiepunt ?

circe 12 januari 2011 18:12

Ik zie toch wel een reuzegroot verschil tussen mensen die illegaal in het land verblijven (roma zigeuners die geen verblijfsvergunning meer kunnen voorleggen, inwoners van bidonvilles die geen verblijfsvergunning hebben) en autochtone mensen die weldegelijk het recht hebben om in het land te verblijven maar geen woonst kunnen betalen omdat de sociale woningen door de migranten in beslag worden genomen.

Roma zigeuners zijn gewone (meestal Roemeense)Europeanen en vallen onder dezelfde regels als de rest van de Roemenen: drie maanden verblijf is toegestaan en nadien moet je kunnen aantonen waar je inkomsten vandaan komen; Indien je dat niet kunt: dada en terug naar huis. Of je dan Roma bent of roemeen mag daarbij geen punt zijn: we gaan niet discrimineren hé Wisord? Of zou je willen dat je Roma een getatoueerd nummertje krijgen op hun onderarm zodat ze ten allen tijde een sonderbehandlung krijgen?

Bobke 12 januari 2011 18:21

De politie zijn mietjes.
Geen wonder dat alle uitschot hierheen komt.

Mitgard 12 januari 2011 19:20

Ik zie helemaal niet wat het probleem is.
Illegalen moeten het land uit, toch?

Eigenzinnig 12 januari 2011 19:24

Citaat:

gesteund door de activisten van DAL (Droit au Logement),
Links-extremistische opruiers

De bron zelf is links-extremistisch geval dat geen enkele tegenspraak in de reacties duld


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:39.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be