| COCHINILLO |
23 februari 2011 14:17 |
Beperkte verstrenging van gezinshereniging wordt mogelijk
Beperkte verstrenging van gezinshereniging wordt mogelijk
NOTEER:
Geldt niet voor Marokko en Turkije
De verstrenging geldt niet voor buitenlanders uit een land dat een verdrag over gezinshereniging met België heeft, zoals Marokko en Turkije. Deze landen leveren evenwel de overgrote meerderheid van alle gezinsherenigingen.
Citaat:
Wat zegt het akkoord?
* Wie een gezinslid wil laten overkomen moet bewijzen dat hij voldoende inkomsten heeft. Nahima Lanjri: “Die inkomsten moeten minstens zo hoog zijn als 120% van de som van het leefloon. Maar... ze mogen niet komen uit kindergeld, leefloon of wachtuitkering. De persoon die iemand laat overkomen moet dus bijgedragen hebben tot de sociale zekerheid.”
* Alle voorwaarden om aan gezinshereniging te doen worden in de toekomst drie jaar lang gecontroleerd, in plaats van twee nu. Lanjri: “Zo moeten schijnhuwelijken moeilijker worden”.
* De schijnsamenwoonsten worden aangepakt. Nu wordt het statuut van samenwoner te vaak misbruikt. De voorwaarden worden verstrengd, zodat het moeilijker is om via dat statuut een verblijfsvergunning te krijgen. De Antwerpse procureur Herman Dams had daar op aangedrongen.
* Wie iemand laat overkomen moet ook bewijzen dat hij de betrokkene behoorlijk kan huisvesten. Bart Somers (Open Vld): “Nu worden mensen die overkomen vaak het slachtoffer van huisjesmelkers. We moeten zeker zijn dat als ze komen, ze niet in krotten moeten wonen. Dit is een broodnodige sociale maatregel”.
* Wie een nieuw gezin wil vormen vanuit België, kan dat pas na 12 maanden verblijf in het land en niet meer onmiddellijk zoals nu nog.
* Aanvragen tot gezinshereniging kunnen voortaan alleen vanuit het buitenland ingediend worden. Theo Francken (N-VA): “We moeten een einde stellen aan het misbruik van de toeristenvisa. Men komt dan met zo’n visum naar hier en gebruikt dat om aan gezinshereniging te doen. Kan niet meer.”
* De verstrenging geldt voor Belgen en voor niet-Europeanen, maar niet voor buitenlanders uit de Europese Unie. Nu worden inwoners van de Europese Unie gelijkgeschakeld met de Belgen. Maar de indieners willen de wet voor Belgen strenger maken dan voor andere burgers uit de Europese Unie, zoals dat in Nederland al het geval is. Francken: “De meeste gezinsherenigingen gebeuren door Belgen. Door de voorwaarden voor Belgen strenger te maken, kan de wet een grotere impact hebben”.
De Vlaamse partijen hadden nog graag gewild dat aan de gezinshereniging ook een verplichting tot integratie werd gekoppeld voor wie overkomt. Maar daar was de MR absoluut tegen omdat het gebruikt zou kunnen worden tegen de Franstaligen in de Brusselse Rand.
Geldt niet voor Marokko en Turkije
De verstrenging geldt niet voor buitenlanders uit een land dat een verdrag over gezinshereniging met België heeft, zoals Marokko en Turkije. Deze landen leveren evenwel de overgrote meerderheid van alle gezinsherenigingen.
De Raad van State moet nu een advies geven. Daarna komt de Kamercommissie Binnenlandse Zaken opnieuw bijeen. De wet is dus nog verre van klaar.
|
http://www.vandaag.be/binnenland/606...-mogelijk.html
---------------------
Over dit zuiver kiezersbedrog gaf het VB een totaal genegeerde persconferentie.
http://www.vlaamsbelang.be/31/
nogmaals:
Geldt niet voor Marokko en Turkije
De verstrenging geldt niet voor buitenlanders uit een land dat een verdrag over gezinshereniging met België heeft, zoals Marokko en Turkije. Deze landen leveren evenwel de overgrote meerderheid van alle gezinsherenigingen.
Het geldt dus wel voor BELGEN die in Azie huwen en met hun huwelijkspartner naar hier willen komen!
Ik ken verschillende mensen die als expats in Singapore werken en daar gehuwd zijn. Jammer maar helaas. Ze mogen hun kapitaal nu ginds opsouperen, laat de analfabete marokkanen maar komen!
Vraagske: de marokkaanse BELGEN... vallen die onder de extra strenge BELGISCHE normen? of zijn ze dan ineens terug Marokkaan? Laat me denken.... ik gok op het tweede?
|