Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Steve_M
(Bericht 5328011)
Dat klopt en dat is al verschillende keren gebeurd. Nu wil ik er ook niet onnozel over doen: in de meeste gevallen ging het niet om inhoudelijk sterke posts. Zo herinner ik me een pagina of twee gekissebis met eno2 die zonder boe of ba verwijderd werd. Tant pis, hoewel ik het nog steeds op prijs gesteld zou hebben dat ik daarvoor dan op zijn minste een berisping zou gekregen hebben, zodat ik op zijn minst zou weten welke regel ik precies overtreden had.
|
Dat is wat ik o.a. bedoelde in die andere draad hier in S&M. De willekeur en inconsequentie van de moderatie. In het geval dat u hier aanhaalt, zijn er enkel berichten verwijderd, zondere verdere tekst en uitleg en zonder berispingen, en in die draad die onlangs in I&I ontaarde in gekissebis, zoals u hieronder al aangeeft, werden mensen wel bestraft, met als motivatie 'flooding'. 'Flooding' lijkt overigens wel het nieuwe toverwoordje te zijn geworden als de moderatie, met name één persoon, het even niet meer weet en zich toch wil doen gelden.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Steve_M
(Bericht 5328011)
Maar de reden dat ik deze draad opende was een andere. In dit geval ging het om een draad waarbij 'het andere kamp' (in casu, eerder mijn eigen kamp) probeerde een draad te laten ontsporen door off-topic te gaan. Daarover ontstond vervolgens discussie (was er sprake van off-topic of niet). In die draad werden sneller berichten gewist dan ze getypt konden worden. En daar maakte ik een opmerking over, die ook snel gewist werd. Opnieuw, geen berisping, geen waarschuwing, geen banpunten (wat ook moeilijk kon, want ik had het reglement niet overtreden).
|
Hoewel u zegt "eerder mijn eigen kamp", reken ik u daar niet toe. Althans, politiek gezien wel, maar qua gedrag in het geheel niet.
Waar het hier vooral om gaat, is dat 'het andere kamp' vaker wel dan niet er een handje van heeft draden bewust te doen ontsporen, alleen ditmaal liep de boel wel heel erg uit de hand. Dit had onder andere te maken met dat één bepaald lid van 'het andere kamp' het vlak daarvoor nodig vond om tenminste vier keer hetzelfde bericht te herhalen, waarin zij het nodig achtte om privéinformatie over iemand te posten met daarbij een sneer aan het adres van de geviseerde. Die privéinformatie had verder ook geen enkele relevantie in geen enkele van die draden waarin het gepost werd. Zo ook in die draad die zo uit de hand liep. De gemoederen waren dus al ernstig verhit hierdoor.
Terug naar dat draden bewust laten ontsporen. Dit is de geijkte taktiek van 'het andere kamp' om hen onwelgevallige meningen en/of feiten die in die draden tot uitdrukking komen, snel onder te sneeuwen, om vervolgens de aandacht naar het eigen persoontje toe te trekken. Dit ergerlijke gedrag van name één persoon, is inmiddels op een legendarische manier berucht geworden op het forum. Ik neem aan dat ik u niet hoef te vertellen wie daarmee bedoeld wordt. Het is zelfs zo erg dat verschillende mensen die zich qua politieke visie tot hetzelfde kamp rekenen als deze draadontspoorster, openlijk en onomwonden afstand van haar hebben genomen. En dan druk ik me nog redelijk diplomatiek uit. Door het eigen kamp compleet uitgekotst, is een directere, en vooral betere omschrijving.
Hoewel dit gedrag door vele mensen al op het forum zelf, en tevens ook bij de moderatie is aangekaart en aangeklaagd, verandert er niets aan.
De eerlijkheid gebiedt me wel te zeggen dat 'het ene kamp' dezelfde taktieken van ondersneeuwen inmiddels ook is gaan gebruiken, aangezien dat van de moderatie toch schijnt te mogen.
Het resultaat is daar dan ook naar: één grote puinzooi.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Steve_M
(Bericht 5328011)
Al bij al heb ik weinig last van de moderatie en zij evenmin van mij. Op de zes jaar dat ik hier zit en bijna 10,000 posts later, heb ik nog nooit een banpunt gekregen, een waarschuwing of twee en een keer of vijf op het driehoekje geklikt. Bovendien heb ik begrip voor het groeiende werk van die vrijwilligers doordat de sfeer hier zienderogen verslechtert. Dat is niet - zoals sommigen willen laten uitschijnen - de schuld van een bepaalde forummer of van een bepaalde politieke strekking. Het enige wat ik wilde weten was waarom sommige berichten geknipt worden en andere gewoon verwijderd.
|
Het is niet zozeer de schuld van een bepaalde politieke strekking, maar wel degelijk mede de schuld van het ergerlijke gedrag van bepaalde forumleden, en daaraan gekoppeld het lakse en inconsequente gedrag/beleid van de moderatie.
En dat geldt niet alleen voor de hommeles tussen de kampen in I&I, maar de loopgraafgevechten tussen voor- en tegenstanders van Israël dan wel de Palestijnen in 'Internationaal' zijn eveneens legendarisch, net zoals die van de die-hard belgicisten met de net zo die-hard vlaamsgezinden in 'Staatsinrichting', en die worden ook op dezelfde manier gevoerd. Van hetzelfde laken een pak in 'Maatschappij en Samenleving' en 'Godsdienst en levensovertuiging'. Andere notoire draadverknallers, veelal dezelfde taktieken om hun doel te bereiken. Dat is althans de stellige indruk die ik heb gekregen. In hoeverre in die andere subfora het rodedriehoekje als wapen ingezet wordt om tegenstanders in de discussies het zwijgen op te leggen, heb ik echter te weinig kijk op, aangezien ik daar minder te vinden ben.