![]() |
De stilte van Ben S. Bernanke beschermde geldschieter van de Belgische overheden
De strijd die Ben S. Bernanke (voorzitter van de Amerikaanse Federale Reserve) gedurende twee jaar lang voerde, noodzakelijk om de banken in de greep van de crisis af te schermen van mogelijk stigma wegens bekendmaking van hun openbare leningen, beschermde een geldschieter van de lokale overheden in België, een financier van een Japanse visserij-coöperatie en een bedrijf deels eigendom van de Centrale Bank van Libië.
Citaat:
|
Duistere praktijken in de bankwereld. Waar verstoppen de Belgische politici hun geld dat nooit gevonden kan worden? Het antwoord ligt voor de hand. We weten het nu.
|
Citaat:
|
Citaat:
Dexia said it would receive $361 million from Assured as well as 44.6 million new Assured shares, making for a total consideration of $722 million, based on Thursday's closing price. Dexia would hold 24.7 percent of the U.S. company. FSA's financial products portfolio would be carved out of the transaction and put into run-off, under Dexia's ownership. The Belgian and French states had agreed to provide a guarantee of the assets managed. Dexia would cover the first loss of $3.1 billion above the amount of $1.4 billion already reserved as of the end of September. |
Met dergelijke ingewikkelde dossiers is het vrij makkelijk om poppenkastverhalen de wereld in te sturen. Altijd de verschillende zijden van het verhaal bestuderen.
|
Citaat:
|
De banksector is de laatste paar jaar vooral bezig met zichzelf te financieren in een soort lus.
Ooit financierden de banken de rest van de wereld in ruil voor een vergoeding. |
Dat niet alleen. Wat meer en meer aan de oppervlakte komt dat het hele bankwezen in feite één grote zwendel is waar de overheid hard en trouw aan meedoet.
Dexia, politiek, - Fortis, een vooropgezet rampenplan waarvan de belastingbetaler de rekening kreeg en tegelijkertijd gedupeerd werd. Een clubje van een paar honderd man die de NV België leegvreet. In NL staan de zaken er iets beter voor, maar principieel kijkt de Staat der NL rustig toe hoe de banken de burger uitknijpen. Dat bij monde van het CBS en rekenkamer. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:22. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be