Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Immigratie en integratie (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Wordt de tolk bij de arts vergoed? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=155772)

Cynara Cardunculus 29 mei 2011 11:13

Wordt de tolk bij de arts vergoed?
 
In Nederland gaat men het afschaffen. Hoe zit het met Belgique?

-----------------------------------
Tolk bij artsbezoek niet meer vergoed AMSTERDAM - Patiƫnten die gebruik moeten maken van een tolk bij een doktersbezoek, krijgen deze kosten vanaf volgend jaar niet meer vergoed.


Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zegt in een Kamerbrief dat patiƫnten zelf verantwoordelijk zijn voor het machtig zijn van de Nederlandse taal, weet NRC Handelsblad. Jaarlijks worden nu zo'n 166.000 vertaalde consulten vergoed. De maatregel, die vanaf januari 2012 in moet gaan, bespaart het ministerie op jaarbasis 19 miljoen euro.

De regeling heeft volgens de voorzitter van GGZ Nederland ingrijpende gevolgen. "Dit leidt tot een flinke toevloed van zwaar getraumatiseerde vluchtelingen die onbehandeld rondlopen", zegt Marleen Barth in de NRC. "Wij hebben geen geld om tolken te betalen en de vluchtelingen evenmin."

Het ministerie VWS vindt dat migranten en vluchtelingen die geen Nederlands spreken zelf maar iemand moeten meenemen die de taal verstaat.
http://www.telegraaf.nl/binnenland/9...__.html?p=18,1

Het is inderdaad toch niet de verantwoordelijkheid van de Nederlandse belastingbetaler om voor tolken te zorgen in de klinieken en dokterspraktijken?

Ratatosk 29 mei 2011 11:17

Zover ik het weet is dat hier op eigen kosten.

Macchiavelli 29 mei 2011 11:36

Ruim 114 euro per vergoed consult van? Hooguit een kwartiertje misschien? Want veel langer duurt een bezoekje aan een dokter meestal niet. Dat is dan een heel aardig uurloon voor zo'n tolk, bijna 460 euro per uur.
Het lijkt me terecht dat men die kosten niet meer op de belastingbetalers wil afwentelen. Ofwel zelf betalen voor een tolk, ofwel Nederlands leren.

daiwa 29 mei 2011 12:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Macchiavelli (Bericht 5480104)
Ruim 114 euro per vergoed consult van? Hooguit een kwartiertje misschien? Want veel langer duurt een bezoekje aan een dokter meestal niet. Dat is dan een heel aardig uurloon voor zo'n tolk, bijna 460 euro per uur.
Het lijkt me terecht dat men die kosten niet meer op de belastingbetalers wil afwentelen. Ofwel zelf betalen voor een tolk, ofwel Nederlands leren.

Zo simpel is het!

kwantum 30 mei 2011 10:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Cynara Cardunculus (Bericht 5480076)
In Nederland gaat men het afschaffen. Hoe zit het met Belgique?

Hopelijk doen ze het ook. Als men in Begique zou zeggen dat men iet 'gaat' doen... dan gebeurt er niks.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:13.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be