Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Motief dader aanslagen Noorwegen: Statement tegen politici die islam verwelkomen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=158304)

Texas Ranger 24 juli 2011 02:36

Motief dader aanslagen Noorwegen: Statement tegen politici die islam verwelkomen
 
Kort voor zijn aanslagen heeft de extreem-rechts georiënteerde dader van de dubbele aanslag in Noorwegen -waarbij ongeveer 100 (overwegend Noorse) mensen omkwamen- op Youtube een kortfilmpje gepost in documentaire-vorm waarin hij uitlegde (filmpje is inmiddels verwijderd) 'waarom het nodig is een gewelddadige revolutie te ontketenen tegen de aan de gang zijnde invasie van moslims' en waarbij hij alle 'dappere' Europeanen aanspoorde om naar het voorbeeld van de Middeleeuwse kruisvaarders massaal de wapens op te nemen tegen de veronderstelde vijand...

Aanvankelijk werd gedacht dat deze goed voorbereide aanslagen het 'keurmerk' droegen van Al Qaeda (gezien de professionaliteit en de impact) doch opeens raakt duidelijk dat een extreem-rechtse blanke Noorse dader (die openlijk Geert Wilders bewonderde) bekend zou hebben deze actie te hebben bedacht en uitgevoerd, waarschijnlijk in zijn eentje. (of dat laatste werkelijk zo is zal de komende dagen allicht duidelijk worden naarmate het onderzoek vordert).

VOORAFGAAND aan deze actie heeft de dader naar eigen zeggen gedurende de laatste NEGEN JAREN van zijn leven gezwoegd aan het schrijven van een 1.500 (duizend vijfhonderd !) pagina's dik boek waarin hij minutieus zijn visies en beweegredenen uiteenzet. Naar eigen zeggen spendeerde de (kennelijk vermogende) dader aan zijn 'sociaal onderzoek' in de loop der jaren tienduizenden euro's die hij merendeel uit eigen zak betaalde...

Zijn aanslagen moeten in dit kader dan ook worden begrepen als een krachtig politiek 'statement' tegen een te 'soft' beleid van regerende politici die toelieten en nog steeds toelaten dat Europa tot op heden nog steeds wordt overspoeld door moslim-immigranten die hier naar zijn aanvoelen de Sharia willen grondvesten en onze cultuur verdringen, om niet te zeggen vernietigen. Dat zijn slachtoffers merendeels blank waren en van hetzelfde volk deed voor hem kennelijk niet terzake: zij konden worden gelinkt aan dit soort politici, verantwoordelijk voor dit (in zijn ogen afkeurenswaardige) beleid: Plaatsen van zijn acties waren enerzijds de Oslo-wijk waar de regeringsgebouwen waren gevestigd en anderzijds een jeugdkamp op een eiland, naar verluidt georganiseerd door één dezer politieke partijen.

De slachtoffers staan (ongeacht hun persoonlijke achtergrond) symbool voor de kiezers die deze politici aan de macht hielpen.

VOORALSNOG kan men de controversiële integrale inhoud van zijn boek gratis raadplegen (in de Engelse taal) als men de externe link aanklinkt onderaan de Engelstalige Wikipedia pagina die aan deze dader (Anders Behring Breivik) is gewijd: http://en.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik

Scherven A. Mok 24 juli 2011 06:45

Valt hier nog gedeeltelijk te bekijken. Ook de you tube link lijkt af en toe nog te werken. Net lukte het nog, dan weer niet.

kameleon 24 juli 2011 07:25

Youtube film is door iemand herupload. Hij heeft zijn teksten wel veel te klein gemaakt hoor.

Scherven A. Mok 24 juli 2011 07:31

Dat boek is om van achter over te vallen. Serieus. In het begin is het pure argumentatie zoals we die kennen van de anti islam mensen hier maar op het einde staan volledig uitgewerkt plannen voor allerlei terroristische aanslagen tot zelfs nucleaire toe.

kameleon 24 juli 2011 07:57

Wat was die kerel van opleiding ? Werkte die ? Je moet toch veel vrije tijd hebben om je daar allemaal mee bezig te houden.

Kodo Kodo 24 juli 2011 11:03

Het zal volgens sommigen de schuld van links, en volgens sommigen de schuld van rechts zijn. En als je hem gek verklaart, beweren sommigen hier nu al dat je daarmee zijn handelen vergoelijkt.

Ik mag nog steeds graag geloven dat de geestestoestand van dit sujet maar weinig met die van gewone mensen en hun partijen, rechts of links, gemeen heeft.

HOUZEE ! 24 juli 2011 11:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door kameleon (Bericht 5583279)
Wat was die kerel van opleiding ? Werkte die ? Je moet toch veel vrije tijd hebben om je daar allemaal mee bezig te houden.

Vooral om er dan nog een computerspelverslaving op na te houden.

Lol :lol:

Nexer 24 juli 2011 11:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door HOUZEE ! (Bericht 5583613)
Vooral om er dan nog een computerspelverslaving op na te houden.

Lol :lol:

Dat valt nergens terug te vinden. Waar haal je dat vandaan?

HOUZEE ! 24 juli 2011 11:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nexer (Bericht 5583675)
Dat valt nergens terug te vinden. Waar haal je dat vandaan?

Dat insinueren ze toch ;-)

http://www.hln.be/hln/nl/10756/Bloed...etselaar.dhtml

'woonde bij zijn moeder en speelde blijkbaar nogal fervent 'World of Warcraft' op zijn computer. '

In de Vermassen show op VTM werd tevens gewag gemaakt van een verslaving

Dionysus 24 juli 2011 11:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nexer (Bericht 5583675)
Dat valt nergens terug te vinden. Waar haal je dat vandaan?

Ergens in zijn manifest, ik zal het straks nog eens opzoeken, heeft hij het over hoe je World of warcraft als een geldig excuus kan gebruiken om als einzelganger over te komen. De eenzaamheid kon toegeschreven worden aan de MMO-verslaving. Lange periodes van afwezigheid konden gemaskeerd worden als een bezoek aan een guild-lid.

Dan heeft hij het nog ergens over dragon-age (origins of 2? weet ik niet meer).

Fj9lnir 24 juli 2011 11:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nexer (Bericht 5583675)
Dat valt nergens terug te vinden. Waar haal je dat vandaan?

Niet dat hij een verslaving had nee, maar 'uit zijn facebookprofiel' zou blijken dat hij 'fan was van gewelddadige computerspellekes'.

Past dus maaral op waarop dat ge 'Like!' klikt! ;)

filosoof 24 juli 2011 11:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scherven A. Mok (Bericht 5583229)
Valt hier nog gedeeltelijk te bekijken. Ook de you tube link lijkt af en toe nog te werken. Net lukte het nog, dan weer niet.

http://vimeo.com/26813159

filosoof 24 juli 2011 11:52

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door kameleon (Bericht 5583279)
Wat was die kerel van opleiding ? Werkte die ? Je moet toch veel vrije tijd hebben om je daar allemaal mee bezig te houden.

Hij had een boerderij, tuinbouw , las ik.

Fj9lnir 24 juli 2011 11:59

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door filosoof (Bericht 5583765)
Hij had een boerderij, tuinbouw , las ik.

Maar was dat meer dan een dekmantel om aan grote hoeveelheden kunstmest/explosieven te geraken?
Of hij daar ook echt mee bezig was en geld mee verdiende heb ik nog nergens gelezen.

filosoof 24 juli 2011 12:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Fj9lnir (Bericht 5583795)
Maar was dat meer dan een dekmantel om aan grote hoeveelheden kunstmest/explosieven te geraken?
Of hij daar ook echt mee bezig was en geld mee verdiende heb ik nog nergens gelezen.

Dat werd hier gesuggereerd, idd. Een poster op politics.be als bron is maar zozo als bron. :?

E. Gidius 24 juli 2011 12:11

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door HOUZEE ! (Bericht 5583721)
'woonde bij zijn moeder en speelde blijkbaar nogal fervent 'World of Warcraft' op zijn computer. '

Het valt op dat dit soort gasten zeer vaak "nog bij hun moeder wonen".

Fj9lnir 24 juli 2011 12:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door filosoof (Bericht 5583842)
Dat werd hier gesuggereerd, idd. Een poster op politics.be als bron is maar zozo als bron. :?

Welk van de 2 (echt producerend bedrijf; of pùùr dekmantel) bedoelt ge dat er gesuggereerd werd?

Ik bedoelde in mijn post niet het 1 of het ander als 'waar' te bestempelen, alleen dat beide nog een speculatieve mogelijkheid zijn en men hier dus geen uitsluitsel kon vellen dat hij effectief ook 'werkte' in dat bedrijfke ;)

Zover ik de Noorse media heb gevolgd, kwam alleen naar voor dat hij het bedrijf gebruikte om kunstmest in te kopen voor zijn bommen; over het al dan niet ook echt draaien van die boerderij heb ik nog niks gelezen dus dat kan alletwee zijn.

HOUZEE ! 24 juli 2011 12:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door E. Gidius (Bericht 5583852)
Het valt op dat dit soort gasten zeer vaak "nog bij hun moeder wonen".

Of op internaat zitten. Tja het zal ook wel een vrijgezel geweest zijn eh.

D'ARTOIS 24 juli 2011 12:48

Een uitvloeisel van de massamoord in Noorwegen is dat het de politieke toonaard o.a. die in Politics.be volledig bedorven heeft.

Het zijn ofwel "pro-marxisten" ofwel "rechtse anti-moslimkruisvaarders" - dat ontaard in wederzijds gescheld precies zoals dat ook in de dagelijkse politiek plaats vindt.

Evenals de hedendaagse politici van welke signatuur ook - men leert niet en kan niets leren omdat men denkt inmiddels alles te weten. Ondertussen vliegt de ene onnozele oneliner gevolgd door een andere in de lucht.

Dat geweld niets oplost zien we aan de situatie in het Midden-Oosten. Ook daar hebben de politici ondanks hun " machtige Allah de lallaballah " niets geleerd. De enige resultante c.q. oplossing aldaar is die van Anders Behring.

J.B good 24 juli 2011 13:32

Breivik zat er warmpjes in, hij kocht een boerderij die eerder al in opspraak kwamen 'marihuana plantage'. De plantage was ook verbonden met een beroemde bankoverval (NOKAS overval). Waarschijnlijk als voorbereiding op de gebeurtenissen van Breivik, hij kocht namelijk zes ton kunstmest, die gewoonlijk wordt gebruikt voor zelfgemaakte bommen(dit met behulp van zijn agrarisch bedrijf als dekking).

Hij is een rechtse extremist. Hij was een actief lid van de racistische Fremskrittspartiet, die momenteel 20% in de peilingen heeft. Hij is een tegenstander van het multi-culturalisme en venijnig anti-moslim. League. Hij heeft banden met de Verenigde Staten 'Tea Party' en in Europa met het Engelse en Nederlandse Defence League,(vul aan). Zijn motief is dus duidelijk.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:16.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be