Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   VVA neemt deel aan de Standaard Solidariteitsprijs‏ (https://forum.politics.be/showthread.php?t=159418)

Politics.be 25 augustus 2011 11:10

VVA neemt deel aan de Standaard Solidariteitsprijs‏
 
“Archetype van een autist?”. Met een knipoog naar de politieke situatie nam Vlaamse Vereniging Autisme deze zomer deel aan de Solidariteitsprijs van De Standaard. Onze advertentie werd geselecteerd uit meer dan 100 inzendingen. Een mooie gelegenheid om autisme onder de aandacht te brengen van een breder publiek. Zowel de winnaar van de juryprijs als de winnaar van de publieksprijs mogen dit jaar nogmaals driemaal paginagroot adverteren in deze krant.


Onze advertentie speelt in op de huidige politieke situatie. Op deze manier maken we een aantal vooroordelen tegenover mensen met autisme duidelijk. Als vereniging willen we hiermee een vraagteken plaatsen bij het in hokjes duwen van mensen op basis van persoonlijkheidskenmerken. De boodschap zit in de kleine lettertjes… stop mensen met autisme niet in een hokje. Ze geven net mee vorm en kleur aan onze samenleving. Net zoals u en ik, en onze politici. Onze boodschap is een boodschap van verdraagzaamheid, zonder een politiek standpunt te willen innemen
De twee hoofdrolspelers zijn Bart De Wever en Elio Di Rupo. In hun onderhandelingen komen ze niet nader tot elkaar. Voor de buitenwereld lijken ze niet te kunnen communiceren, kunnen zich niet verplaatsen in de gevoelens van anderen, kunnen moeilijk toegeven… Gedrag waarop mensen met autisme vaak worden vastgepind als outsiders. Vandaar ons idee om beide politici af te beelden als ‘archetype van een autist?’ (met een duidelijk vraagteken). We hebben ook gekozen voor een getekende illustratie, en niet voor een fotomontage, vanwege het relativerende van een cartoon.
De makers van de advertentie: Bert Braet / art director en Steven Goedhart / copywriter communicatiebureau. CHOCO

Voor de publieksprijs rekenen we alvast op jou. Tot 26 augustus kan je stemmen op onze advertentie.
Stem voor onze advertentie en stuur deze oproep door naar familie en vrienden. Want autisme verdient deze aandacht!.
Alvast bedankt!

Ruth Raymaekers
Verantwoordelijke Informatie en Communicatie
Vlaamse Vereniging Autisme vzw
Groot Begijnhof 14
9040 Sint-Amandsberg
[email protected]
www.autismevlaanderen.be


Bron: politics.be


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:33.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be