Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Zaterdag 17/09 BEZETTING WALL STREET (https://forum.politics.be/showthread.php?t=160519)

karo 18 september 2011 15:15

Zaterdag 17/09 BEZETTING WALL STREET
 
Geen woord in het journaal, zelfs CNN en fox zwijgen??

Citaat:

Zaterdag (17 september) zijn in New York enkele duizenden demonstranten en activisten samengestroomd voor een bezetting van Wall Street. Dit protest valt samen met gelijkaardige acties in meerdere steden in de VS. Overheden en mainstreammedia doen hun best om de meeste Amerikanen in het ongewisse te houden over de protesten
Citaat:

Zaterdagnamiddag stroomden de eerste duizend activisten en demonstranten samen aan het Chase Manhattan Plaza. De bedoeling van de massa was om Wall Street, het hart van het financiële district, voor enkele maanden te bezetten. Delen ervan in de omgeving van de New York Stock Exchange en Federal Hall werden echter door de politie die massaal aanwezig was, afgesloten.

De bezetting is een protestactie tegen de destructieve gevolgen van het kapitalisme en corporatisme en een gelegenheid om tijdens volksvergaderingen van ideeën te wisselen over acties en alternatieven.

Doorheen de dag nam het aantal demonstranten toe tot enkele tienduizenden en werden er demonstraties gehouden in de straten van het financiële district. Iets na negen uur 's avonds meldde de politie dat de demonstratie ontbonden diende te worden of dat men zou overgaan tot arrestaties.

Na het passeren van de deadline van tien uur werd door de demonstranten meegedeeld dat ze weigerden het ontruimingsbevel op te volgen. De politie verzamelde zich ondertussen in grote getale rond de manifestanten.

Uiteindelijk hebben enkele honderden demonstranten de nacht kunnen doorbrengen in het Zuccotti Park, enkele blokken verwijderd van Wall Street, nadat de eigenaar hen toestemming had gegeven, op voorwaarde dat de protesten vreedzaam zouden blijven. Nogal wat open ruimtes zijn namelijk in privé handen.

Er is nog geen melding gemaakt van ongeregeldheden. Wel is gemeld dat de politie de internetdiensten op de plaats waar de demonstranten zich bevinden, heeft afgesloten om de live videostream van de bezetting en activiteiten door onafhankelijke alternatieve media te hinderen.

Het is duidelijk dat men de meeste Amerikanen vooralsnog in het ongewisse wil houden over deze protesten die momenteel ook plaatsvinden in steden als San Francisco, Los Angeles, Austin en Seattle. Zenders als CNN, Fox News of MSNBC hebben met nog geen woord gerept over de demonstraties.

Dit hoeft niet te verbazen. Aan de protesten in Wisconsin, waar honderdduizenden demonstranten gedurende weken de straat op kwamen tegen de antivakbondswet van gouverneur Walker, werd door deze zenders ook geen noemenswaardige aandacht besteed. Terwijl kleinschalige events van de Tea Party Movement bijvoorbeeld wel nationale media-aandacht krijgen.

De hashtag voor dit protest op socialenetwerksites is #occupywallstreet. De videostream kan je volgen op http://www.livestream.com/globalrevolution.
http://www.dewereldmorgen.be/artikel...cupywallstreet
bron

karo 18 september 2011 15:32

Volg de live stream!!!

http://www.livestream.com/globalrevolution

kiko 18 september 2011 15:32

Citaat:

Geen woord in het journaal, zelfs CNN en fox zwijgen??
Fout.

http://money.cnn.com/2011/09/17/tech...y_wall_street/

http://www.foxnews.com/us/2011/09/17...n-us-politics/

eno2 18 september 2011 16:14

Ik was eerst!.

http://forum.politics.be/showpost.ph...5&postcount=44

D'ARTOIS 18 september 2011 16:38

Pure SS ($$$$$$$$$$).

eno2 18 september 2011 17:27

't Is al afgelopen

http://www.nrc.nl/nieuws/2011/09/18/...ce=syndication

Pelgrim 18 september 2011 22:50

maanden, was het niet?

eno2 19 september 2011 00:06

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 5699065)
maanden, was het niet?

repressie gaat snel in NY


Ik zit er voor niks tussen, druk anders op het rode driehoekje

Savatage 19 september 2011 00:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 5699065)
maanden, was het niet?

Het zal slecht weer geweest zijn, zeker? In Nederland was er een gelijkaardige bedoeling op het beursplein, ook compleet geflopt. Begrijpelijk ook.

D'ARTOIS 19 september 2011 01:59

" Niet bewegen, " zei de dokter. Waaruit weer mag blijken hoe gemotiveerd mensen ten deze wel niet zijn.

Pelgrim 19 september 2011 10:42

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5699128)
repressie gaat snel in NY

Dat heeft niet echt met repressie te maken maar met barslechte voorbereiding.

Daar had 500 000 man moeten zijn.

Daar had eigenlijk 500 000 man moeten zijn die gans Wall Street leegplunderde en platbrandde om goed te zijn :)

karo 19 september 2011 11:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 5699383)
Dat heeft niet echt met repressie te maken maar met barslechte voorbereiding.

Daar had 500 000 man moeten zijn.

Daar had eigenlijk 500 000 man moeten zijn die gans Wall Street leegplunderde en platbrandde om goed te zijn :)

Het platbranden zal enkel deze 500 duizend mensen geld kosten, de rest kan ik het wel eens mee zijn.

Maar wanneer gaat men hier eens wakker worden? Tussen 2000 en 2009 stegen de bedrijfswinsten van 47 naar liefst 82 miljard, een stijging met 75 procent. Van die 35 miljard extra winsten werd slechts 10 miljard geïnvesteerd. Voor de rest: kassa, kassa voor de aandeelhouders. De dividenden klommen de voorbije jaren van negen naar zesentwintig miljard, een verdrievoudiging. Het is dus HUN crisis, waarom moeten wij daarvoor betalen? Waarom maakt men weeral plannen om de banken te 'redden' ? Stop die waanzin!

the_dude 19 september 2011 12:01

de 4de macht toont wederom hoe te koop zij zijn.

eno2 19 september 2011 12:04

Citaat:

Karo
Het is dus HUN crisis, waarom moeten wij daarvoor betalen? Waarom maakt men weeral plannen om de banken te 'redden'
Omdat ze iedereens geld en bezit en investeringen en beleggingen en leningen gijzelen. Daarom.

Voor wie niets heeft en niets kan krijgen is het nauwelijks crisis.

eno2 19 september 2011 12:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim (Bericht 5699383)
Dat heeft niet echt met repressie te maken maar met barslechte voorbereiding.

Daar had 500 000 man moeten zijn.

Daar had eigenlijk 500 000 man moeten zijn die gans Wall Street leegplunderde en platbrandde om goed te zijn :)

A nee ze zijn niet verjaagd dus met pak en zak

karo 19 september 2011 12:07

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5699497)
Voor wie niets heeft en niets kan krijgen is het nauwelijks crisis.

Kan je dat eens wat uitdiepen eno? Het is haast lachwekkend nu.

karo 19 september 2011 12:08

* los van dit debat

Geniet mee van dit nummer, zaaalig!!

Gotye- Somebody That I Used To Know

http://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY

eno2 19 september 2011 12:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door karo (Bericht 5699506)
Kan je dat eens wat uitdiepen eno? Het is haast lachwekkend nu.





Men steunt de banken om het systeem niet in elkaar te laten storten. Zer gaan ze dus telkens opnieuw weer kapitaliseren.

Wie is daartegen? DE ultra-liberalen. Omdat ze dat niet als de taak van de overheid zien, de privé te redden en al zeker niet die over te nemen (nationaliseren). Je moet ze dat toegeven.

the_dude 19 september 2011 12:21

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5699497)
Voor wie niets heeft en niets kan krijgen is het nauwelijks crisis.


Momenteel nog wel maar ik merk toch dat die veelverdieners hun eigen verlies maar niet willen dragen en zoveel mogelijk slachtoffers maken, ook onder wie niks heeft.

eno2 19 september 2011 12:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door karo (Bericht 5699506)
Kan je dat eens wat uitdiepen eno? Het is haast lachwekkend nu.

Ik verlies geen spaargeld geen bezit geen werk, dat had ik allemaal niet.
Leningen kon ik toch al niet krijgen en nu ook weer niet.

(anders zou ik hier een bedrijfje oprichten)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:07.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be