Politieke onderhandelingen uitgesteld omdat vrouw Alexander De Croo moet bevallen
vrijdag 14 oktober 2011, 11u31
De politieke onderhandelingen tussen de zes partijen zijn vrijdagochtend uitgesteld. Open VLD-voorzitter Alexander De Croo is naar het ziekenhuis vertrokken omdat zijn vrouw moet bevallen, deelt formateur Elio Di Rupo mee.
Vandaag zouden de zes overblijvende onderhandelaars mekaar ontmoeten om een werkmethode vast te leggen en de agenda te bespreken.
De onderhandelaars moeten diepgaande hervormingen afspreken om zowat tien miljard euro te besparen. Nooit eerder in de geschiedenis kreeg een nieuwe regering zo'n saneringsprogramma op haar bord. Tegen 2015 moet België een begroting in evenwicht voorleggen. Zo niet komen er sancties uit Europa.
Voor het eerst in jaren vormt de opstelling van de begroting de aanleiding om België sociaal en economisch diepgaand te hervormen. Zo wordt er bijvoorbeeld gemikt op de reorganisatie van de fiscaliteit. Ook de problematiek van de eindeloopbaan (de beperking van het brugpensioen) komt zeker op tafel.
Op maatschappelijk vlak moet er werk worden gemaakt van de hervorming van justitie en van het asiel- en migratiebeleid.
De onderhandelingen zullen ten minste twee, wellicht drie weken aanslepen. Daarna kan de klassieke tripartite aan de slag. België mist zo zijn afspraak met Europa, eind volgende week, waar de diverse eurolanden hun begrotingshuiswerk moeten tonen.
Maar de start is dus uitgesteld voor de bevalling ten huize De Croo.
Alexander De Croo is overigens niet de enige voorzitter die tijdens de lopende onderhandelingen aan gezinsuitbreiding doet. Zondagnacht beviel de vrouw van CD&V-voorzitter Wouter Beke al van een dochter Nette. Dat was het derde kind voor Wouter Beke en zijn vrouw. Ze hebben al een zoon Warre en een dochter Mine.
Alexander De Croo heeft al een zoon Tobias.
http://www.nieuwsblad.be/article/det...MF20111014_052
Allé het schiet op zo, afgezien dat de kleine gezond mag zijn.
Wanneer gaat Vlaanderen bevallen vh nieuwe VKN ??
Alst zo doorgaat in Belziek worden de weeèn voor de
Nederlands
Vlaamse
Alliantie NV-A gauw opgewekt.