Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Politiecommissaris dient klacht in tegen CGKR wegens laster en eerroof (https://forum.politics.be/showthread.php?t=164773)

Beno 14 december 2011 22:07

Politiecommissaris dient klacht in tegen CGKR wegens laster en eerroof
 
Politiecommissaris dient klacht in tegen CGKR wegens laster en eerroof

De politiecommissaris die eerder deze week klacht indiende bij het Centrum voor Gelijke Kansen en Racismebestrijding (CGKR) voor een racistische uitlating van een medewerkster, dient nu bij de strafrechter klacht in wegens laster en eerroof.
Het CGKR kwam eerder deze week in opspraak nadat een medewerkster ongepaste uitspraken zou hebben gedaan. Tijdens een les multiculturele communicatie voor hoge politiefunctionarissen zou ze onder meer over joden gezegd hebben dat 'die mensen zich alles kunnen permitteren omdat ze geld en financiële macht hebben, maar ook omdat ze ons schuldgevoel voor de Holocaust steeds uitbuiten'.

Politiecommissaris David Vroome, die in de les aanwezig was, diende daarop klacht in bij het CGKR. Het Centrum betreurde de uitspraken van de medewerkster, maar betwist de beschuldigingen dat het om antisemitische uitlatingen gaat.

In een reactie dinsdag zei Jozef De Witte, directeur van het CGKR, dat 'de uitspraken verdraaid en ten onrechte uit de context geïsoleerd werden'. 'Politiecommissaris Vroome baseert zich op een oneerlijke en kwaadwillige weergave van wat de betrokken medewerkster van het Centrum gezegd heeft.'

Volgens De Witte bevestigden verschillende aanwezigen dat de woorden uit de context getrokken werden en maar een deel van de werkelijke discussie weergeven. 'Dit is pure provocatie om de werking van het centrum op de helling te zetten en daar laten we het niet bij', verklaarde hij. Het CGKR diende daarop een klacht in bij de Algemene Inspectie van de federale en lokale politie (AIG), en stelde de houding van Vroome als politiecommissaris in vraag.

Vroome dient nu op zijn beurt klacht in bij de strafrechter, wegens laster en eerroof. 'Het Centrum haalt mijn naam door het slijk en meet mij attitudes aan die apert onjuist en kwetsend zijn', luidt het in een mededeling. 'Bovendien loopt mijn werkgever, de federale politie, hierdoor behoorlijke imagoschade op.'

Het CGKR zal verder geen gevolg geven aan de melding van Vroome, aangezien er 'volgens eigen onderzoek geen sprake zou zijn van strafrechtelijke inbreuken door hun medewerkster', aldus de politiecommissaris.

Volgens Vroome zijn de woorden die gebruikt werden echter 'in om het even welke context racistisch en discriminerend, en kunnen ze daarom als strafbaar gekwalificeerd worden'. Ook andere politieambtenaren bevestigen de feiten en de context, aldus Vroome.

'Ik heb gereageerd zoals een burger kan en een politieambtenaar moet reageren. (...) Door de gratuite uitval van het Centrum naar mijn persoon ben ik genoodzaakt tegen zowel directeur Jozef De Witte als tegen zijn secondant Eduard Delruelle een klacht wegens laster en eerroof in te dienen', voegt hij er nog aan toe. 'Zij hebben de jacht op mij voor open verklaard, maar een jager die het bos intrekt met zijn geweer doch zijn munitie vergeet, maakt mij niet bang.'

Vroome dient bij de strafrechter ook klacht in tegen de betrokken medewerkster van het Centrum.

bron: De Standaard

-----------------------------------------

Spannend. Wie zal er winnen. Ik stem (gezien mijn vooringenomenheid tegenover de commissaris) voor het CGKR.
Maar eigenlijk is dit toch wel een spelletje geworden om wie gelijk heeft en wie niet. Ben benieuwd welke tegenzet het CGKR nu gaat zetten. (en wat de commissaris dan zal doen).

Flippend Rund 14 december 2011 22:18

Zalig schouwspel, CGKR en politie die liggen te bakkeleien.

eno2 14 december 2011 22:21

De Procureur zal wel seponeren

Flippend Rund 14 december 2011 22:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5864417)
De Procureur zal wel seponeren

Klacht indienen tegen de procureur?

Xenophon 14 december 2011 22:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5864417)
De Procureur zal wel seponeren

Gaat niet, de politieman dient klacht in wegens laster en eerroof, en is dus burgelijke partij. De zaak moet voorkomen.

eno2 14 december 2011 22:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Xenophon (Bericht 5864433)
Gaat niet, de politieman dient klacht in wegens laster en eerroof, en is dus burgelijke partij. De zaak moet voorkomen.

Waw had ik dat geweten dat had ik al 25 keer klacht neergelegd.

Xenophon 14 december 2011 23:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5864487)
Waw had ik dat geweten dat had ik al 25 keer klacht neergelegd.

Toch niet tegen mij?

eno2 15 december 2011 00:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Xenophon (Bericht 5864511)
Toch niet tegen mij?

:lol:
Ik heb de indruk dat de politie niets anders doet dan lachen met klachten wegens smaad en eerroof. Ik heb een paar keer een paar gasten daarvoor een paar streeltjes gegeven of hun plastron opgeschort en keer op keer kwam de politie zich daarover bij mij beklagen zonder mijn klachten over smaad en eerroof ook maar te noteren.

Liederik 15 december 2011 00:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5864571)
:lol:
Ik heb de indruk dat de politie niets anders doet dan lachen met klachten wegens smaad en eerroof. Ik heb een paar keer een paar gasten daarvoor een paar streeltjes gegeven of hun plastron opgeschort en keer op keer kwam de politie zich daarover bij mij beklagen zonder mijn klachten over smaad en eerroof ook maar te noteren.

Op je rechten staan.

eno2 15 december 2011 00:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Liederik (Bericht 5864581)
Op je rechten staan.

Wat doe je als ze geen PV (willen) opmaken? Naar een advocaat stappen?

Beno 15 december 2011 18:32

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door eno2 (Bericht 5864619)
Wat doe je als ze geen PV (willen) opmaken? Naar een advocaat stappen?

rechtstreeks een klacht indienen bij een parket van de Procureur des Konings.

Eigenzinnig 15 december 2011 18:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Xenophon (Bericht 5864511)
Toch niet tegen mij?

nee ...enkel tegen hangmatleurders..8-)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:41.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be